Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék ilyen helyzetben?

Mit tehetnék ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Amióta elkerültem középsuliba, minden megválltozott körülöttem. Van a mi jó, van ami rossz irányba, de összességében nem nagyon élvezem a helyzetem.

Azelőtt csak egy szürke kisegér voltam, senkit sem érdekeltem, mindenki levegőnek nézett.

Most viszont nem tudok úgy végigmenni a folyosón, hogy ne szólna valaki utánam. Mindenki tudja a nevem, mindenki ismer... Pedig nem csináltam semmit.

Rengeteg rólam az alaptalan rossz indulatú pletyka (pl. minden sráccal kikezdek, mindenkivel lefekszem, aki valamiért nem szimpatikus, annak tönkreteszem az életét stb.)

Barátaim az osztályból egyátalán nincsenek, a suliból se túl sok, szinte mindig egyedül vagyok.

Kapcsolatom sincs soha, hiába szeretnék. Mindig valaki bekavar. Pedig vannak páran, akiknek (állítólag) bejövök.

Hogy tudnék a helyzetemen változtatni?

Tudom, hogy már csak egy év ebből a suliból, de legalább az az egy legyen normális.

Amugy kedves vagyok és közvetlen. A rólam híreszteltekből semmi sem igaz (az egészet az egykori legjobb barátnőm és a talpnyalói találták ki), de hiába érvelek ezzel, nem hisznek nekem.

Nem öltözöm ribancosan, tanulni járok a suliba, barátom igazából még nem is volt (senkivel sem feküdtem le, nemhogy mindenkivel).

Legalább a beszólogatást abbahagyhatnák.

Mit tegyek?

Köszönöm. :)

18/L


2012. jan. 12. 17:49
 1/4 anonim válasza:
Szomorú, de ez ellen nem tudsz mit tenni. Ne túlságosan vedd fel, aki majd igazán megismer mert tényleg Rád kíváncsi, úgyis rájön, hogy nem igaz. És ez nem igazán számít ám majd senkinek, hogy előtte mik mentek rólad éppen a napi pletykákban. De akkor valóban ne viselkedj felhívóan, se az iskolában, se a facebookon. (mostanában ez utóbi elég meghatározó) de amúgy köpj az egészre és próbálj nyitott lenni és barátkozni a normálisabbjaival
2012. jan. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszike! :)

Csak tudod, egyes rosszakaróim amint meglátják, hogy beszélgetek valakivel (sőt, már olyan is volt, hogy csak köszönt nekem egy srác, az egyik ilyen szemét csaj meg rögtön elkezdte mondani rólam neki a pletykát), azonnal akcióba lendülnek.

De azt sem tudom, miért csinálják. Mi bajuk lehet velem?

2012. jan. 12. 18:01
 3/4 A kérdező kommentje:

Már arra is gondoltam, felkeresek egy pszichológust.

Tény, hogy inkább nekik kéne kezeltetni magukat...

Viszont azért jutottam erre a döntésre, mert már úgy érezem nem bírom tovább. 3 éve folyamatosan ez megy... :/

2012. jan. 12. 18:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, h féltékenyek. A helyedben megpróbálnék beszélni ezekkel a lányokkal és megoldani a dolgot. Ez tényleg elég rossz lehet. Am, szerintem többen kedvelnek, mint hiszed, csak nem mondják a hülye p*csák miatt, akik pletykálnak rólad.
2012. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!