Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék, ha mindenben...

Mit tehetnék, ha mindenben első akarok lenni? 13/L

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, és van egy problémám...

A szüleim mindig is úgy neveltek, hogy "én vagyok a legjobb". Minden nap elmondták, hogy a legszebb vagyok a világon, meg a legokosabb. Szülői elfogultság.

Csak sajnos el is hittem, bele is éltem magam. Folyton mindenkitől a dicséretet kaptam. Én rajzoltam az oviban a legjobban, és voltam az, aki a legtöbbet tudta.

Most, hogy már nem vagyok annyira kicsi gyerek, kinyílt a szemem. Látom, hogy sokkal szebb lányok is vannak körülöttem. Néha sokan jobb jegyet szereznek nálam. Van olyan, aki ügyesebben rajzol, mint én. És nem bírom elviselni.

Borzasztó ember vagyok, de nem bírok szabadulni ettől a tulajdonságomtól.

Irigy vagyok, és túl sokat adok a külsőségekre (a sajátomra)

Mindenkinek tetszeni akarok, azt akarom, hogy mindenki elcsodálkozzon rajtam.

Tudom, hogy ez nagyon rossz. Ezért utálom a belsőmet is, mert ilyen vagyok. Nincs akivel ezt meg bírnám beszélni. Túl belsőséges. Ha néha szóba kerül, akkor elérzékenyülök, és sírni kezdek, ha nem váltok témát.


Kérlek segítsetek! Le is hordhattok, ha az használ.


Köszönöm, ha valaki segít!

13/L


2012. jan. 20. 17:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Ez legfőképpen a külsőmre vonatkozik.
2012. jan. 20. 17:16
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Ez a legrosszabb dolog, hogy a versengésre tanítják az embereket, különben félnek, hogy nem állja meg a helyét. Így lehet, hogy megállja a helyét, de hogy becsavarodik, az tuti.
2012. jan. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kepesnek erzed magad, hogy tudatosan megvaltoztasd magad?

Verd ki a fejedbol, hogy te vagy a legjobb es hogy mindenkivel versenyezned kell. Tanulj meg orulni mas sikerenek.

Ha megdicsernek koszond meg de ne lovald bele magad, csak lazan elengeded a gondolatot.

Es tanuld meg elkuldeni ez a narcisztikus gondolkodasmodot.

Erezz ra milyen erzes amikor ilyen goldolataid vannak, milyen az egesz hangulata. Es konnyebben fel tudod majd ismerni.


En is hasonlo cipoben jarok, birkozok az egommal:)

ha akarsz beszelni nyugodtan ramirhatsz privatba

2012. jan. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekem is ez van, én már nagyon kis korom óta tudom ,hogy nemigaz, de lehet hogy ez inkább csak versenyszellem, mint ez.

Én megtanultam leplezni, erre ez az egyetlen megoldás.

Vagy tanulsz, tanulsz tanulsz, gyakorolsz, szépítőszerek vagy valami....De a legjobb LEPLEZNI

2012. jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Hasonló helyzetben voltam én is pár évvel ezelőtt.Most 14 éves vagyok,és leküzdöttem.Hosszú történet,nem szeretném itt leírni.Amúgy nagyon érettnek tűnsz abból,ahogy fogalmaztál.Ha kérdéseid vannak,vagy csak beszélgetni szeretnél,írj privátba.Szívesen beszélgetek veled bármiről.Mostanában úgy is elég magányos vagyok.:)
2012. febr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez főként a szüleid hibája. (De azt meg kell jegyezni, hogy egyvalamit legalább jól csináltak: megtanítottak téged használni a fejed, ez az írásodból is látszik, na meg abból, hogy képes vagy felmérni a helyzetedet)

Az ilyen neveléssel egy gond van, hogy a gyerek egy idő után nem tud majd lépést tartani saját magával. Nehéz kikerülni egy ilyen helyzetből, de az alap már megvan: változtatni akarsz. Szerintem lépj hátra egyet gondolatban, nézd meg kívülállóként az eddigi életed: min is kellene igazából változtatnod? Majd szép lassan indítsd el a folyamatot. Én hasonló problémával küzdök, azzal a különbséggel, hogy én nagyon "ráparázós" vagyok, azaz hogy minden hülyeségen képes vagyok rágódni. Személy szerint én így csinálom: mikor egy kis dolgon kezdek idegeskedni, hátralépek egyet, és akkor látom, mennyire lekorlátozom magam, mikor egy kis problémán rágódom. Tedd fel magadnak hasonló esetben ezt a kérdést: "mégis mi van akkor?" Hiszen mi van akkor, ha valaki jobban rajzol mint te? Vagy ha jobban informált nálad? KIT ÉRDEKEL? Az élet megy tovább!

Alkalmazd ezt a technikát :)

2013. márc. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!