Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is van ilyen szerencsétlen...

Más is van ilyen szerencsétlen? Se munka, sem semmi,21/F?

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid lenni: eladó a végzettségem, még egy pár év lesz estin az érettségi. Kecskemét közelében lakok. Sem munkahelyem, sem barátaim, sem életem, sem semmim nincs. Mindig ugyanazok a szürke hétköznapok, felkelek, beülök a gép elé, 0 álláslehetőség, ha van is, semmi választ nem kapok a jelentkezésemre. A régi osztálytársaim közül sokan már dolgoznak, valahova halad az életük, miközben én mindig ugyanott vagyok ahonnan indultam. Azaz a nagy semmiben.

Barátok szerzése céljából szoktam/próbálkozok emberekkel ismerkedni neten, de hatalmas nagy bunkónak gondolhatnak. Egyszer csak nem válaszolok az üzenetekre, mert már a tehetetlenség miatt élni sincs kedvem... Meg általában mindig nagy a távolság, én meg inkább élőben ismerném meg a másikat, neten nem megy.


2012. febr. 4. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért akarod eladni a végzettségedet?
2012. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha már úgy is mind1 érdemes lenne szétnézni máshol. Pest vagy 1-2 ismerőssel kinézni külföldre. Úgy gondolom nincs mit veszteni.
2012. febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jelen pillanatban ahhoz sincs pénzem, hogy Pestre felutazzak. Még ha össze is tudnám szedni, fentmaradni nem tudok, nem tudok új életet kezdeni 0 forintból. Minden dolgon sokat problémázok, többet mint mások, de nem értem, hogyan csinálják, hogy felköltöznek és "boldogan" élnek. Külföld ugyanez, 0 végzettséggel kedvem sincs kimenni, (hol alkalmaznának?) meg nem is tudok annyira jól idegen nyelven, na meg nekem ismerősöm sincs. Tényleg már lelövöm magam, veszteni nem vesztek vele. A rokonság félig-meddig nyer, nem kell egy semmirekellőt eltartania.
2012. febr. 4. 17:49
 4/6 A kérdező kommentje:
Bármit akarok csinálni pénz kell hozzá. Miért nem tudok én is olyan élelmes lenni mint sokan mások, hogy még a semmiből is megélnek és pénzt csinálnak...
2012. febr. 4. 17:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg kell próbálnod először helyben elhelyezkedni. Muszáj. Más munkakörben is mint a végzettséged, hogy gyűjts valamennyi pénzt. Ne másokkal foglalkozz, hanem a saját dolgodat igyekezz rendezni.

Én is felköltöztem, ne problémázz, igyekezz elszakadni a szülői háztól, mert ez az élet rendje (ezzel nem azt mondom, hogy ez a bajod). Ne reklámozd, hogy is érzed vagy gondolod magad, próbálj meg felölteni egy vidámabb álarcot mások előtt, senki nem szereti az örök szenvedős figurákat.

2012. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Belátom hogy nem túl rózsás a helyzet, de amíg ennyire negatív vagy nem fogsz tudni változtatni a dolgokon. Hidd el, tudom miről beszélek!

Ha negatívan gondolkozol, bevonzod a negatívat.

Meg kell tanulni a virágokat észrevenni az út szélén, nem a kutyaszart! Persze ez nem könnyű...de a kérdés az, hogy mit akarsz az életedtől!

Ha van kedved beszélgetni, írj privit!

2012. febr. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!