Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem találok munkát? Ennyire...

Nem találok munkát? Ennyire nincs lehetőség, vagy én vagyok a szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Mivel az érettségin kívül nincs végzettségem, takarítónőként, nyelvtanárként vagy babysitterként akarnék elhelyezkedni, de sehol nincs kereslet. Eddig már 40 helyre elküldtem az önéletrajzomat, de válaszra sem méltatnak. Már a napi megélhetés is gondot okoz:S A főiskolát is lassan ott kell hagynom. Beszélek három nyelven, szóval vagy én vagyok a nagyon béna, vagy nem tudom... Tapasztalatok? Bunkók kerüljenek!
2011. dec. 2. 00:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Bizony ennyire nincs lehetőség. Ha megteheted, irány külföld!
2011. dec. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ÓÓÓÓÓÓÓ bárcsak tudnék idegen nyelven kommunikálni,annyi melóm lett volna már..Így meg csak takarítok,mert a nyelvhiányom miatt csak erre alkalmaznak..


De ha nem vagy válogatós akkor próbáld meg a nyomdaipart--

A barátnőm sima 8 általános végzettséggel semmi nyelvtudással nemrég vették fel nyomdába és jól keres..

Tapasztalatból mondom,hogy sokszor végzettséget sem várnak el..(nekem könyvkötő a szakmám,de akármelyik nyomdában dolgoztam a többség sima betanított munkás volt ugyanannyi fizetéssel mint én a szakember)

Jó tanács: ha jelentkezel,és felvételi beszélgetésre mennél,mindig mond azt hogy értesz szinte mindenhez csak hát régen dolgoztál már benne..(meglehet minden tanulni elég hamar..)

2011. dec. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tetro ***** válasza:
Sajnos azt kell mondanom, hogy te vagy béna. Három nyelvet beszélsz? Tolmácsolj, tarts magánórákat, menj be nyelviskolákba... Elég sok lehetőség van.
2011. dec. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy cipőben járunk. Én két éve nem találok melót.

Angol középfok, érettségi, kitünőre elvégzett okj-s ügyintéző titkári tanfolyam meg még egy rakás más tanfolyam.

Probléma: 37 éves, középfokú végzettségű nő.

Tapasztalatból tudom, nem először vagyok munkanélküli és épp elegen vannak körülöttem ilyenek, sajnos ha egy nő elmult 30-35 az már alapból gáz, aztán se diploma stb. pláne ha még gyerek is van... akár fel is köthetjük magunkat.

Ha nem lenne mögöttem egy beteg anyuka már rég elhúztam volna a sunyiba.

A mai munkaerő piac a csinos, fiatal, nyelveket beszélő, diplomásokról szól. Az utolsó semmiházi munkára is diplomát kérnek pedig némelyiket egy intelligensebb, jólnevelt szakmunkás is el tudná végezni. Persze az intelligencia és jólneveltség nem végzettség kérdése.

Nekem is az van meg esti érettségi. Most arra a munkára nem kellek, amit huszonévesen szakmunkással végeztem mellette tettem le az érettségit.

Egyébként sajnos nagyon lealázzák az érettségit pedig azt se éppen röhögve egyszerű letenni nem is értem mi a probléma vele, aztán a diplomát is lenézik vagy az elvégzendő munkát értékelik fel és túllihegik a munkáltatók, de tény az, hogy aki végigbumlizott sok évet az egyetemen, főiskolán, belefeccölt egy csomó pénzt, időt, fáradságot, nem hiszem, hogy arra vágyna, hogy egy ajtó mellet ücsörögjön és vendégeket fogadjon, meg kiszaladjon a postára. Persze valahol el kell kezdeni és rendszerint nem rögtön a bársonyszékben na de azért a munkáltatók is kapjanak már az agyukhoz.

Na és persze nem tudom miért érek kevesebbet egy 25 évesnél. Fiatal vagyok, rugalmas, modern, képezhető minden évben ülök valami tanfolyamon saját költségen, nem vagyok leragadva és begyöpösödve, a nyugdíj messze, és nem vagyok fél lábbal a sírban.

Persze, lehet, hogy csak a vezetők - akik elrendelik az új munkaerő felvételét - indulnak ki magukból mondván: Jaj, én is túl vagyok a 30-on és milyen hülye vagyok na akkor biztos a többiek is.

Sajnos ma már a diploma a minimum, aztán majd ezt is jól lealázzák és akkor nem tudom mit fognak még kérni talán professzorit? A gyakorlat már nem is számít az alapszakmáknál első a kor, a diploma, hogy jól mutass, ne legyen gyereked, ne is akarj a közeljöbőben, /hányszor megkaptam ezt a kérdést pedig fel se tehetnék/ na ha ez mind stimmel esetleg elbeszélgethetünk arról mit is tudok ebben a szakmában nyujtani.

Valahogy az az elkeserítő érzésem támad elég gyakran, hogy én már nem fogok visszakerülni egy normális szakmában, egy normális munkahelyre a munkaerő piacra, majd végső kétségbeesésemben beleugrok valami sz@r, alulfizetett, minimálbérrel bejelentett melóba.

Takarítottam én is eleget az életben a közmunka programban is 3 hónapra a nyakamba sóztak egy egész bölcsöde éves nagytakarítását, amit megcsináltam, de azt hiszem ennél többre vagyok képes.

Ez a nagy magyar helyzet. A munkanélküliségért nem csak a gazdasági helyzet felelős hanem a munkáltatók is de baromira. Bocs, hogy hosszúra sikeredett, de ezek kikívánkoztak belőlem.

2011. dec. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja még annyit hozzátennék semmiképp ne hagyd ott a fősulit az fontos, kilincselhetnél nyelviskoláknál, hirdethetnéd magad, az expressz oldalon pl ingyenesen megteheted, és rengeteg főiskolást és diákot keresnek adatrögzítésre részmunkaidőben na meg a szórólapozás. Ezt én is csináltam még régen.
2011. dec. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 00:28 vagyok


Én írtam hogy bárcsak tudnék idegen nyelven beszélni már lenne bőven melóm.

39 éves vagyok.Mivel minimális angol tudásom van(vagyis a nagy semmi) így csak takarítok..De ha lenne már lehetnék gondozónő,vagy szakmámban is dolgozhatnék jó pénzért

Ezért is lep meg hogy sokan panaszkodnak hogy jó nyelvtudással nem találnak állást..Pedig van ha valaki tud idegen nyelven kommunikálni..Én nem tudok és ezért van megkötve a kezem.

2011. dec. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%

Sziasztok!


Én nem igazán értem az, hogy-hogy lehet valaki évekig munkanélküli. Szerintem aki akar és tesz érte az talál is munkát. Írta valaki fent, hogy 40 helyre már beadta a jelentkezését, és semmi válasz. No és akkor mi van?! Semmi! Add be 41 vagy 91 helyre az összes lehetséges opciót kihasználva amit elfogadhatónak gondolsz.


Másrészről én mostanában munkaadói oldalról látom a dolgokat, egy meghirdetett állásra 50 - 100 jelentkező ebből aki elfogadható az kb. 5 - 10, a többi a "mindenhez értek" típusú szerencsét próbáló és mikor belekérdezünk egy két szakmai kérdésbe akkor nagyon bután nézz maga elé. És meg van sértődve, hogy mért nem ő kell nekünk. Hogy hova is akarok kilukadni? Hát oda, hogy talán mindenki olyan helyre jelentkezzen amit meg is tud csinálni és nem ez a majd megtanulom, ha kell. Mert úgyse fognak 10/9 helyre felvenni.


És, hogy például mi is mért a fiatalokat részesítjük előnyben? Mert adott munkára, hogy ha van egy jó alapokkal rendelkező elszánt fiatal, meg egy több tudással rendelkező, de magáról többet gondoló idősebb (jellemzően 35 - 40+ emberek ) akkor egyértelmű, hogy a fiatalabb a nyerő, mert kevesebb vagy azonos pénzért jobban dolgozik, mert érdekelt a munkában, hogy új dolgokat ismerjen meg, hogy legyen lehetősége előre jutni. Nincsenek berögzült, jó vagy rossz szokásai, nem gond, hogy ha túlórázni kell stb. Továbbá nem utolsó sorban mi is csak 25 évesek vagyunk és sokkal kellemesebb az irodai légkőr azonos korú és érdeklődésű emberekkel.


De ettől függetlenül semmilyen végezettségi elvárást nem támasztunk soha a leendő kollégával szemben, csak és kizárolag szakmai elvárások vannak, hogy értsen ahoz amit mit elvárunk, de ahoz visszont nagyon jól! Teljesen jó példa erre, hogy dolgozik nálam egy srác 8 általános végzettséggel, mert amikor kellet akkor nem érdekelte az iskola egy kicsit semm, csak a programozás és a játékok ezért dolgozott mindenfél helyen, hogy legyen annyi pénze, hogy fenttarsa magát. Na most őt teljsen véletlenszerűen sodorta behozzánk a szél egy karbantartói állás jelentkezésre, majd az interjú során kiderült, hogy szögelni és vízetszerelni sokkal kevésbbé tud mind C-ben fejleszteni. Ez volt 1,5 éve azotta is az egyik legjobb döntés volt, hogy őt felvetük, mert most azzal keres pénzt amit am. otthon ingyen is vagy minimális pénzért csinálna, így neki ha van munka mindegy hogy hétvége vagy hétköznap reggel vagy este, csak csinálja amit kell. Ezt csak azért írtam le, hogy ilyen is van persze nem ez a gyakori példa de előfordúl.


Természetesen szaktudást nem igénylő munkára, pl. takarítás teljesen mindegy az életkor és minden egyéb tényező, ne lopjon és lelkiismeretesen dolgozzon.

2011. dec. 2. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha tanári végzettséged nincs nyelvtanárként nem tudsz elhelyezkedni! Hiába írják többen is, hogy menj nyelviskolákba. Egy sima érettségivel hogy lehetnél nyelvtanár?
2011. dec. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha főiskolán tanulsz, akkor még diáknak számítasz. Ugye nappalis vagy? Mert akkor vállalhatsz diákmunkát. Oda kicsit gyorsabban felveszik az embert, és van hosszútávra is munkalehetőség. (Gyárakba, hűtőházakba, stb...)

Javaslom az eudiakok.hu-t, ők küldenek nekem is hírlevelet, és mindig van olyan munka, amihez nyelvtudás kell. Néha befut egy-két olyan munka, amihez nem diákot keresnek, az is jó lehet neked, ha estis vagy.

2011. dec. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Megoldás: MAGÁNTANÍTVÁNYOK! Sok! Hirdesd magad mindenhol, hogy magántanítványokat vállalsz a nyelveidből; híreszteld el az ismerőseid körében is, fősulin is tegyél ki hirdető cetliket letéphető csíkokkal, stb. - mindenki tudjon róla, hogy tanítasz, és hogy milyen nyelveken.


Előzőleg nézz körül, hogy mások mennyit kérnek egy óráért, aztán kínálj alájuk. Ne sokkal, mert az már gyanús, de annyival mindenképp, hogy már érdemes legyen téged választani a többiek helyett.


Ez pedig azért jó, mert ha elég sok tanítvány jön össze, akkor már nagyon jól lehet vele keresni, és garantáltan nem fogsz unatkozni a hét egyik napján sem. :) Hirdetheted esetleg azt is, hogy vállalsz 2-3 fős kiscsoportokat is, és akkor minden résztvevőnek még olcsóbb a részvétel, mint az egyszemélyes órán, és még így is jól jársz vele.


És mindezt teljesen legálisan teheted, ha kiváltasz egy hetes adószámot. Befizeted magad után az SZJA-t meg az EÜ hozzájárulást, és el van intézve, senkinek egy szava nem lehet... és nagyon jól kereshetsz vele, főleg, ha már a tanítványaid is terjesztik majd a híredet. :)


Szóval a leírásodat olvasva szerintem neked ez lenne a legjobb, ehhez vannak meg az adottságaid. De ha további lehetőségek is érdekelnek, akkor érdemes lehet körülnézned még itt is: [link]

2011. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!