Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a különbség pszichiáter és...

Mi a különbség pszichiáter és pszichológus között? Ha ilyen gondom van kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Depresszió, szorongás, pánikrohamok, levertség

2012. febr. 13. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
A pszichiáternek orvosi végzettsége van, ebből adódik, hogy csak begyógyszerez. A pszichológus nem orvos és nem is akar begyógyszerezni, egyéni és más terápiával kezeli a beteget, elbeszélget velük. A pszichológus többet segít, jobb, ha hozzá fordulsz.
2012. febr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, az első jól írja. Még annyi, hogy a pszichológus meg tudja mondani, szükséges-e gyógyszeres kiegészítés a terápia mellé, és ha az valóban indokolt, akkor átmenetileg az is lehet, gyógyszert IS kapsz. Viszont a gyógyszer nem fogja megoldani azokat a gondjaidat az élettel, amik miatt rosszul érzed magad, tehát önmagukban elnyomják a panaszokat, de ez csak akkor hasznos, ha pszichoterápiával a megoldásra törekedtek. Ha sikerül, akkor a gyógyszerek majd abbahagyhatók. Ha csak gyógyszeres kezelést kapsz, az életben nem szabadulsz meg végleg a kedélyjavítóktól és nyugtatóktól.
2012. febr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A pszichiáter orvos, aki orvosi, vagyis fizológiai alapon vizsgálj és kezel, általános orvos, vagyis orvostudományi egyetemen diplomát szerzett személy, aki utána letette a pszichiátriai szakvizsgát is.


A pszichológus egy bölcsész,a humán tudományok módszereivel vizsgál és kezel. A pszichológus tehát bölcsész-, illetve pszichológus szakon szerzett diplomát.


A pszichológusok inkább mentálisan gyógyítanak, a pszichiáterek többnyire gyógyszerek alkalmazásával

2012. febr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy a magyarországon a tüneti kezelés a tendencia még nem jelenti azt, hogy egy pszichiátriai kezelés kimerül a gyógyszerelésben. Ráadásul a tendencia azt sem mutatja, hogy a pszichológusok kiemelkedő eredménnyel kezelnének. Végül de nem utolsó sorban szorongás/pánikrohamok esetében sokszor igencsak indokolt a leszarom tabletta(a probléma mértékétől függően persze).
2012. febr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a kettő kellene együtt.

Mármint én szorongok és pánikrohamjaim vannak. Annak idején elmentem az iskolapchszigológushoz ő tovább irányatott.

Jelenleg engem úgy kezelnek, hogy 2 hetente kell visszajárnom.

És pszichiáterhez és pszichológushoz is járok egyaránt.

A pszichiátertől kaptam stresszoldót emiatt enyhültek egy kicsit a tüneteim. A pszhichológussal meg beszélgetünk és egy órát. Ott amikor voltam sokat szokott segíteni abban, hogy hogy kezeljem azokat a helyzeteket gyógyszerek nélkül azokat a helyzeteket ahol előjön.

Bár én még nem "gyógyultam meg" teljesen alakul ez így.

2012. ápr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!