Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valahol ingyenes pszicholó...

Van valahol ingyenes pszichológus/pszichiáter?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, valamelyik a kettő közül ingyenes a 18 év alattiaknak, de nem tudom, melyik, keverem őket. 16 éves lány vagyok, több problémám van: rengeteg fogyás utáni testképzavar, anorexia felé közelítés, stressz, iskolai gondok, tanácstalanság, néhány rokonnal rossz kapcsolat, szüleim hiánya ( külföldön dolgoznak mindketten, csak hétvégén vannak itthon, hétközben úgymond egyedül élek, ez megvisel, úgy érzem, egyedül vagyok, nem számíthatok rájuk... persze önálló is lettem, ami nagyon jó, de azért mégis...) Barátaim szerencsére nagyon sokan vannak, de kezdek begubózni, egyre kevesebbet akarok társaságban lenni, lemondom sorozatosan a bulikat, ilyeneket. Jó lenne eljárni valami szakemberhez beszélgetésre, de nincs rá pénzem. Köszönöm előre is!
2012. febr. 7. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A háziorvos továbbirányíthat a legközelebbi rendelőintézetben praktizáló pszichiáterhez/szakpszichológushoz, de az iskoládban is megérdeklődheted.
2012. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

így hagytak itt a szüleid, hogy nincs egy felnőtt, akihez legalább mehetnél, ha gondod van? Tudom, 16 évesen az ember már bizonyos szinten ellátja magát, de akkor is...


Nos, elmész a körzetihez, és elmondod panaszod. Mondd meg, hogy javasoljon egy pszichológust (ingyen). Ha nem tud, akkor menj el a családsegítőbe, ott elvileg kell, hogy legyen pszichológus.

2012. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A kórházakban ingyenes a pszichiáter, de nem ajánlom, hogy oda menj. Ő csak nyugtatókat és antidepresszánsokat ír fel, amikkel még jobban kikészülsz, de a problémáid nem oldódnak meg. Ingyenes pszichológusok is vannak, de lehet, hogy várostól függ, ahol én lakom van egy ambulancia, ahol ingyenes pszichológus van. Nekem a háziorvosom adott oda beutalót, helyesebben az ottani pszichiáterhez, de én közöltem vele, hogy nem fogok semmilyen gyógyszert szedni és ő küldött át a pszichológushoz. A pszichiáter orvos és gyógyszerekkel tömköd, a pszichológus meg elbeszélget veled rendesen. Nézz utána, hogy nálatok létezik-e ingyenes pszichológus, vagy hol van a legközelebbi, kérdezd meg az orvosodat. Esetleg iskola pszichológus nincs?
2012. febr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Megkérdezem az iskolában, aztán a háziorvost. Gyógyszert nem szeretnék szedni, nem vagyok beteg, csak egy kis támogatásra lenne szükségem. A szüleimmel minden nap beszélünk, de az nem elég. Nagyszüleim vannak legközelebb, 20 km-re laknak. Hát ez van, kell a pénz :/
2012. febr. 7. 19:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Általában a legtöbb középsuliban van iskolapszichológus, én hozzá szoktam elmenni.
2012. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is!
2012. febr. 7. 20:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit.

Vagy nincs olyan ismerősöd/barátod, akiben teljesen megbízol és érzed, hogy meghallgat, neki elmondhatod? Mert ez is sokat segíthetne. Sokszor csak annyi kell, hogy kiadd magadból a feszültséget, bánatodat. És végül megkönnyebbül a lelked, mintha új lappal kezdenél.

2012. febr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Van 3 ilyen nagyon közeli barátnőm, mindent megosztunk mindig egymás között. De valahogy most hozzájuk sincs kedvem, mintha haragudnék rájuk ok nélkül, teljesen lelkiismeret furdalásom van :( Múltkor is próbáltak mindenáron felderíteni, úgy idegesített, irritált, bosszantott, hogy miért akarnak minden áron jobb kedvre deríteni, hagyjanak engem békén... Olyan rossz :(
2012. febr. 7. 20:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Értem. Inkább nem is az kellene ebben a szituációban, hogy XY megoldja a problémáid, csak, hogy meghallgasson, megértsen, együtt érezzen veled. Aztán lehet tanácsokat adni, ha tud. Én sokszor a "hallgató" szerepében vagyok, és általában segít az adott személynek. De sajnos ehhez neked kellene találnod valakit. Akkor így maradt az iskolapszichológus. :(

Egyébként én is tinédzser vagyok és nekem is vannak ilyen időszakaszaim, biztos a serdülő korral jár, ezt csak azért mondom, mert nem vagy egyedül. :(

2012. febr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. febr. 7. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!