Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs önbizalmam és az emberek...

Nincs önbizalmam és az emberek lekezelően bánnak velem, van összefüggés?

Figyelt kérdés

Nincs önbizalmam a külsőm miatt (lány vagyok.) Szerintem minden lány, nő, asszony, gyerek, mindenki szebb mint én. Sajnos mindenből a legrosszabbat kaptam szerintem, emiatt mindennap borzasztóan érzem magam, közösségben lenni pedig kifejezett rémálom. Utóbbi időben már az emberek is lekezelőek velem, és borzasztó érzés, hogy már tekintélyem sincs. Egyszerűen rosszul érzem magam, a kinézetem folyton meggyötör, és mindennap a halálra gondolok, a csilivili smink, meg a divatos holmik sem segítenek, azokban még rosszabbul érzem magam: olyankor azt érzem, a béna próbálna szép lenni, de még bénább. Gyűlölöm magam, szinte mindennap úgy gondolom milyen jó lenne meghalni. 4 alternatíva áll előttem.

1. megölöm magam. 2. élek még ugyanilyen öngyűlölt állapotban 30-40 évet, vagyis egy életet, amiről már most tudom hogy nem lesz teljesértékű, mert én örökké ilyen leszek, sosem fog elmúlni ez az érzet, vagy a 3. alkoholista/drogos leszek mert már épp ésszel képtelen vagyok elviselni a személyiségemet, vagy 4. eljátszom egy szerepet, hogy laza vagyok és magabiztos, akkor meg hazugság lesz az életem. TUlajdonképpen mind ugyanolyan sz.r.


2012. febr. 14. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
képet kérünk.
2012. febr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
jaja egy kép nem ártana :)::)
2012. febr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasonló problémával küzdök én is. Önbizalomhiány nálam is jelen van, ami főként a kommunikációban mutatkozik meg. Idegen emberek előtt egyáltalán nem megy, néma csend. Ezt már jó párszor meg is kaptam, ami csak ront minden egyes alkalommal a helyzeten. Öngyilkosságon én is gondoltam, mert más kiutat nem igazán látok és értelmét meg nem látom annak, hogy így éljem le az életem. Barátok, haverok nincsenek az emberek felé nem tudok közeledni, így lássuk be semmire se fogom vinni.

21/F

2012. febr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Jah, az emberek gonoszak, a gyengékre rászállnak, bántják őket. De hát ilyennek kell lenni, hogy felérj a "csúcsra". Aki nem tud ilyen lenni, az dögöljön meg.

Én azt mondom, legyél az aki, ne fesd magad, sok szart rád fognak önteni, de állj odébb olyankor, és ne hagyd magad.

2012. febr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!


Felhívnám becses figyelmed arra a tényre - vagy talán inkább közhelyre -, hogy a külső nem minden. Nyilván ez az első, amit észrevesznek, de mégse annyira fontos dolog. Ha kellőképpen határozott vagy és vannak más jó tulajdonságaid, akkor ezt a hátrányt nagyban tudod kompenzálni.

Láttam, hogy az első két válaszoló rögtön a lényegre tért volna azzal, hogy képet kér. Tulajdonképpen mindenkin rengeteget lehet javítani néhány "trükkel". Az egyik legegyszerűbb dolog, ami szerintem bármelyik lányt képes gyönyörűvé tenni, az egy mosoly :)Persze nem ez az egyetlen módszer, de kezdetnek nem rossz.

Kevésbé attraktív embereket is lehet szeretni és tisztelni, biztosan te is ismersz olyan embert, akit nem a csini alakja miatt szeretnek.

Ha szeretnél, akkor írj nekem és segítek változtatni pár dolgon ;)

2012. febr. 15. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászólónak igaza van a 'külső nem minden' klisével. Tényleg van benne valami. Én egyetemre járok, és vannak olyan madárijesztő kinézetű csoporttársaim, hogy ha meglátnád, tuti, hogy Angelina Jolie-nak éreznéd magad mellette. Ennek ellenére meg vannak magukkal elégedve, még ha nincs is semmi, amire büszkék legyenek, ők elfogadják, sőt szinte védjegyükké emelik a hibáikat.

A legtöbb problémára van megoldás. Min kellene változtatnod ahhoz, hogy elégedett lehess a külsőddel? Szívesen segítek bármiben, ha tudok.

Nem tudom, hány éves lehetsz, de az írásod alapján úgy tűnik, okos nő vagy. Sokan csak szeretnének ilyen összeszedett írást rittyenteni. Most nem fényezni akarlak (az én szempontomból nem is lenne értelme), de ez az igazság. Vedd észre magadban azt, ami által több vagy az átlagnál. A lekezelő viselkedés pedig az aktuális lelkiállapot kivetülése, vagyis akkor éppen rajtad verik le azt, hogy önmagukkal nincsenek harmóniában. Nem szabad jelentőséget tulajdonítani neki.

2012. febr. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!