Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalmam hogyan tudnám...

Khris kérdése:

Önbizalmam hogyan tudnám megnövelni?

Figyelt kérdés

Önbizalom hiányom van,nagyon.Mindig szarul érzem magam.Csúnyának,butának,nem jó fejnek(baráti körbe értem).Szóval valahogy kéne nekem önbizalom.Volt 1 lány,(évfolyamtárs) akire ráírtam facen, beszélgettünk is másfél órát, aztán a végén mikor elment a géptől, azt írta hogy örült hogy beszélgetett velem, meg hogy aranyos vagyok.Aztán legjobb haverom mondta hogy menjek oda a suliba, beszélgessek vele, aztán meg jöjjek vele össze, de mivel csúnyának érzem magam, ez így nem teljesült be. Facebookra se merek nagyon kirakni képet.Pedig 170 cm vagyok, 65 kg, 15 évesen. Szerintem ez egy normális méret, de akkor se értem magam :(.Focizok is, régen nagyon jól ment, 7.-esen gólkirály lettem NB3-ba, de mostmár úgy érzem magam, 9.-esen, hogy megse tudok mozdulni a focipályán. Legjobb haverom azt mondta, hogy azért van kevés önbizalmam, és azért nem tartom magam nagyra mert nem nagyon volt sikerélményem. Ami szerintem igaz. Például van egy játék a számitógépen, amiben elég jó vagyok, és ott bízok magamban. Egy szó mint száz, hogyan tudnám növelni az önbizalmam?

Előre köszönöm a segítségeket!


2012. febr. 19. 07:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez csak rajtad múlik, és agyban dől el.

Hatalmas előny, hogy szeretsz sportolni, és "normálisak" a paramétereid, szóval már csak tudatosítanod kell magadban, hogy igen is, helyes vagy.

15 évesen annyi minden vár még Rád, ne legyél szomorú. :) És ez a "nincsönbizalmamúristenhogynézekki" bizony a kamaszkor átka...

Sportolj, lógj a barátaiddal, viccelődj, mindenkivel legyél kedves, és akkor sokan fognak szeretni. :)

2012. febr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

na és? ha csúnya vagy, azoknak is kell élni! buta vagy? öm... ez ellen nem lehet semmit sem tenni...

de szerintem néha azzal a csajjal beszélgethetnél élőben is... pl menj arra amerre ő szokott suliba menni (ha lehetséges), vagy kísérd őt haza...


vagy FB-n megint írj rá, dumáljatok...

amúgy ha élőben is olyan vagy, hogy nem a társaság közebe, sztem nem is gond, ha nem raksz fel új képet állandóan. de néha azért egy-egy képet lehet kikéne frissíteni... mit tudom én... fél évente egyszer. ;)


és ne félj... mindenki megérdemel egy kis "szórakozást". szóval próbáld meg. légy önmagad minden esetre!

2012. febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!