Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elegem van ebből az életformáb...

Elegem van ebből az életformából, amit folytatok, de egyszerűen nem változtathatok rajta. Mihez kezdhetnék?

Figyelt kérdés

Szóval. A BME-re járok. Aki már tapasztalta, annak már nem is kéne többet mondanom. Elegem van abból, hogy gyakran reggel 8-tól 5-ig vagy 7-ig(!) ott rohadok az egyetemen, néha szünet nélkül, majd holtfáradtan hazaesek, és utána még órákon át rajzolnom és tanulnom kellene, hogy megfelelően teljesíteni tudjam a követelményeket, és az iszonyatos mennyiségű házit, leadandót. Nincs szabadidőm, az alvás miatt is bűntudatot érzek. Van egy barátom, akivel napi 1-2 órát töltök esténként, de néha még emiatt is bűntudatom van. Folyamatosan stresszelek, mert minden héten kb. határidőim, zh-im vannak. Nem szeretném ezt a dolgot úgy csinálni, hogy bukdácsolva - nem is tehetem meg -, valamint jól is szeretném csinálni, mert érdekel. De egyszerűen kikészülök.

Már második héten pánikroham közelében álltam, most a barátommal csak péntek délután szerettünk volna valami közös programot, erre kierült, hogy este 7-ig bent kell ülnöm.

Utálom, hogy nincs szabadidőm, nincs életem, minden pihenés és szórakozás miatt bűntudatom van. Engem sok minden érdekel, de amióta egyetemista vagyok, nincs hobbim, csak kötelességem. Szeretnék sportolni, virágokat nevelni, főzőcskézni, néha elmenni bulizni, moziba, mint a normális emberek. Ja, és nincsenek barátaim, mert az összes eltávolodott tőlem, mert nem tudtam velük elég iőt tölteni.


2012. febr. 21. 13:02
 1/3 A kérdező kommentje:
Segítsetek, mert megint sírok a stressztől... :(
2012. febr. 21. 13:50
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ennyire ki vagy készülve, esetleg fontolóra vehetnéd a passzív félév lehetőségét! Kihagysz egy pár hónapot, dolgozgatsz valamit, pihensz, hagysz időt magadnak hogy ne emésszen fel az ideg.

Egy idő után nem csak ezek a problémák léphetnek fel, de még azt is megkockáztatom, hogy a szakodat is megutálod emiatt.

2012. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
passziváltasd magad vagy jelentkezz át levelezőre ha van ilyen lehetőség. Én most készülök 21 évesen egyetemre menni, de őszintén szólva eléggé lehangoló amiket írtál,szóval lehet,hogy a nappali képzésen nem is agyalok többet. És én még csak nem is mérnöknek tanulnék, de ez akkor is ijesztő, gondolom a fősulik nappali tagozaton alapból ilyenek.
2012. febr. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!