Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 21 évesen belefásultam az...

21 évesen belefásultam az életbe, nincs erőm semmihez, másfél éve vegetálok. Le lehet küzdeni egy ennyi ideje tartó "rossz életstílust"?

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Depresszió esetleg? Vagy valami önpusztító életmód, hogy írod "rossz életstílus" ? MI a baj?
2012. febr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

rossz életstílus alatt azt értem pl.,hogy nincs munkám, egész nap itthon vagyok , gépezek, tv-t nézek néha takarítok , mászkálok jobbra-balra, szóval semmit se csinálok.

Ez azóta tart mióta befejeztem a középiskolát, másfél éve. Azóta az életem 360 fokos fordulatot vett, előtte egyáltalán nem ilyen voltam. Valószínűleg azért mert akkor voltak céljaim, volt elfoglaltságom, tartoztam egy közösséghez, ami jó érzés volt, még ha nem is voltak barátaim. Főiskolára szerettem volna menni de nem tudtam eldönteni,hogy hova menjek és még máig sem tudom,hogy mit tanuljak. Nem akarok csak azért továbbtanulni,hogy ne itthon unatkozzak, de talán akkor érezném magam valakinek ha iskolába járnék vagy lenne munkám. Munkám azért nincs mert kerülöm a munkakeresést, félek egy állásinterjútól, nem tudom mit kell ott mondani és nagyon izgulós típus vagyok és a jövőbeli munkatársaktól is tartanék.

2012. febr. 24. 23:13
 3/8 anonim ***** válasza:

le lehet küzdeni, de igen nehéz

és igazából nem nagyon tud más segíteni neked ebben, max néha megrúgdos, hogy na gyerünk csináld ezt meg azt... De igazából ez rajtad múlik, elképzelés kérdése, próbálj meg írni magadnak egy listát, hogy miket szeretnél csinálni, lehetnek kis dolgok is az elején (mondjuk kimész sétálni egy pár órát, elmész sportolni stb )és szép lassan valósítsd is meg őket !

A továbbtanulás meg, miért nem tudsz dönteni? csak van valami amit szeretnél, vagy valami nem ?

2012. febr. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez a lista jó ötlet!

A tovább tanulással kapcsolatban, azért nem tudok dönteni, mert nincs olyan szak amit szívesen tanulnék ÉS még érne is valamit később. Valami különlegeset tanulnék a legszívesebben, nem tudom magamat elképzelni,hogy pl. főiskola után egy irodában gürcölök, egyszerűen az nem én vagyok. Amik meg különlegesebb szakok, azok vagy nem érnek semmit, vagy nem vesznek fel oda, mert nagyon sok a ponthatár. Egy kicsit cikinek is tartom,hogy nem járok sehova, sajnos preztizs kérdést csinálok belőle és ez nagyon rossz felfogás.

2012. febr. 24. 23:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy rászorulva se a munkára, se a tanulásra, ne tedd. De csináld azt, ami érdekel, ami elfoglal, ami célt ad az életednek,és ha ezzel még segíteni is tudsz másoknak, valami pluszt adsz az embereknek, akkor nem is kell ennél több.
2012. febr. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
rá vagyok szorulva nem is kicsit.
2012. febr. 25. 00:29
 7/8 anonim ***** válasza:

csak kíváncsiságból, milyenek azok a különleges szakok amik tetszenének ?

egyébként meg biztos van olyan ahová felvennének, max nem a legnevesebb suliba, de nem az a lényeg

legalább emberek között lennél, kimozdulnál stb és ha kapnál kolit is, meg később esetleg egy kicsi ösztöndíjat akkor nem annyira nehéz megélni ... bár ezt lehet nem így 1 nappal a felvételi határidő után kéne mondanom :D

megcsinálsz mellé valami nyelvet akkor még talán külföldre is ki tudsz menni vele és akkor lehet már ott jobban lehet munkát találni azokkal a szakokkal

Igazából én is hasonló helyzetben voltam (vagyok?), most 23 évesen kezdek rájönni, hogy mit szeretnék és elég rossz érzés, hogy közben a legtöbb ismerősöm már megcsinált egy egyetemet, dolgozik, külföldre ment, én meg nem tudok felmutatni semmit. És nagyon nehéz visszarázódni ennyi éves "semmittevés" után a kemény tanulásba, meg szociális életbe.

Meg tudod az a gond ezzel, hogy minél tovább áll fenn ez a helyzet, annál nehezebb lesz változtatni rajta.

2012. febr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mégis mi érdekel? Ne azzal foglalkozz mennyi aponthatár! Válaszd ki a amit szeretnél, és nyomulj rá ezerrel! A célok azonnal megerősítenek majd. Valami támpontot adsz az irányultságodról?
2012. febr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!