Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S.! Miért csinálja ezt?...

S. O. S.! Miért csinálja ezt? (hosszú)

Figyelt kérdés

Másfél éves kislányom extra rossz alvó,amióta megszületett.Mióta nem szopik(7 hónapig szopott),azt csinálta,hogy alszik éjfélig és utána nem hajlandó tovább az ágyában maradni.Mi meg elfáradtunk(elrontottuk),és átvittük magunkhoz.Ez így nekünk is jó volt,és Ő is aludt,apával a nagy ágyon én meg a földön(nagyon szeretek a földön aludni).És ez azért is volt jó,mert legalább éjfélig volt egy kis magánéletünk apával.Egy hete az megy,hogy alszik fél8-8-tól 9ig,10ig...és utána nem hajlandó tovább ott maradni.Értem én hogy szórakozik velünk,mert rafkós ám nagyon,csak az a baj,hogy amikor áthozzuk sem hajlandó aludni,csak vergődik.Ha apa fekszik mellé,én utánam kiabál,ha én fekszem mellé akkor apa után:(Az éjszaka 3-ig ment a cirkusz.Akkor untam meg,és én is felmentem a nagy ágyra.De hárman nem férünk el:(.Így én fél fenékkel a levegőbe,élére állítva "aludtam".Most persze romon van a gyerek,őrjöng,mert fáradt.De miért csinálja ezt a cirkuszt?Annyira kész vagyok.Anyukák segítsetek...hátha valakinek van valami jó ötlete.A sírni hagyás nekem nem megy:((((

De ezt sem bírom tovább...hogy egész éjszaka fent vagyok,másnap meg legyek fitt.Mit csináljak?


egy kétségbeesett,szomorú anyuka :(



2012. jan. 27. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Fogzás, front? Nálunk is kb.1 hete nem alszik jól :( Próbálj valamiféle rendszert/szertartást iktatni az alvás elé és egy idő után meg fogja szokni, hogy akkor aludni kell. Nálunk ha nagyon nyűglődik, bevált a pocaksimogatás is, arra mindig továbbalszik. Bár én babám eddig egyetlen éjszakát sem aludt át (17hós), velünk alszik, mert a kiságyban nem maradt meg már az elejétől fogva. De azért ilyen kirívó eset nincsen, hogy felébredne alvásidő után.
2012. jan. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szinte órarend szerint élünk,minden mindig ugyanúgy történik.Tudja és mondja is fél 8-kor menjünk aludni.,de mindig megébred és egyre korábban:(((

És utána is csak a cirkusz megy...

Ő sem aludt át még soha éjszakát...

2012. jan. 27. 08:57
 3/9 anonim ***** válasza:

És ha egy pár napig valamelyikőtök menne aludni az ő szobájába? Azt mondod, te amúgy is szeretsz a földön aludni :) Vagy ha az apja kell neki, akkor a szent cél érdekében ő is feláldozhatja magát. Vagyis annyira nem is kell, mert ezek szerint már a régi módszer sem jó, mármint hogy a szülői ágyban alszik a kicsi.

Mindannyitok érdekében legyetek kitartóak és következetesek. Nem kell őt sírni hagyni, maradjatok ott vele a saját szobájában. Ja és ő már nagyon okos, érteni fogja, ha azt mondjátok neki, hogy apának muszáj aludnia, mert megy dolgozni és persze anyának is kell a pihenés, hogy tudjon vele játszani. Mármint a kicsivel, esténként meg apával :)))))

Reméljük így pár nap alatt megoldódik a probléma :)

2012. jan. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt úgy érted,hogy ne vegyem ki a kiságyból,hanem feküdjek le a az Ő szobájában,miután megébred?
2012. jan. 27. 09:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, így gondoltam.
2012. jan. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy kipróbáltam ezt tegnap előtt,de akkor sem alszik tovább a kiságyban az első ébredés után...hiába állok ott fogom a kezét és simogatom...hányásig ordított,aztán ki kellett vennem,hogy a hányát feltakarítsam :(
2012. jan. 27. 10:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nálunk az jött be, hogy szétszedtük az ágyat. és helyette földre tettünk matracokat (szabadon bővíthető)

Az egész kis család így egymás mellett aludt, mindig a mellé feküdtek a gyerekek, ahová akartak (magánéletet más szobákban is lehet élni, nincs az a hálószobához kötve..)Hosszú évek után így tudtam végigaludni újra az éjszakákat.

2012. jan. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Óhh. mintha csak az én lányom lenne, csak ő 20 hónapos. Nálunk sem jött be, hogy maradok vele míg visszaalszik. Nem akar vissza sem feküdni, agohy átviszem hozzánk ,én még le sem fekszem már alszik is. Van a szobájában egy fotelágy ma alszik ott először délután, kb. egy hét múlve éjszakára is próbálkozunk, hátha ott tetszeni fog neki.
2012. jan. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:(((

Akkor nem vagyok egyedül...mi is gondolkoztunk már neki,valami új "vagány" ágyon,de félek,hogy még le is mászna és kóborogna...

2012. jan. 27. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!