Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy birkóztok meg az idő...

Hogy birkóztok meg az idő múlásával és a változással?

Figyelt kérdés

Én még csak egyetemista vagyok, de egyre többet gondolok arra, h nemsokára minden megváltozik és teljesen más lesz az életem, nem csinálhatom amit eddig szerettem, belekerülök egy őrült mókuskerékbe.

Sokszor jut eszembe a gimi, h mennyivel másabb és jobb volt, bizonyos cselekvésekkor olyan hiányérzetem van, h nem ott vagyok. Nem tudok túllépni azon, hogy múlik az idő és változások vannak folyamatosan az életemben. NEm akarom... Vissza akarok mennni 16 éves koromig, és ott megállni.


2012. febr. 26. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Éppen egy ilyen kérdést akartam kiírni, de előtte gondoltam belenézek az önismeret kategóriába. És tessék. Meg is vagyok illetődve rendesen.

17 éves vagyok, és mostanában gondolkozom gyakrabban, hogy milyen rövig is az élet. Sec-perc alatt elmegy, elképesztő gyorsasággal érzem a múlását már most. Mi lesz még később?? Belegondolok abba is, ha megérem a 60-70 éves kört egyáltalán, utána bármikor meghalhatok, de lehet, hogy előbb is. És akármilyen optimista is vagyok, az mindjárt itt van. Eddig nem foglalkoztatott ez a kérdés. Régebben is, amikor elmentünk pecázni a barátommal egy délután, az a mostani szememmel nézve mintha 2 nap lett volna. Ha most csinálok valamit délután, mindjárt itt az este, és rögtön reggel, stb-stb. Vagy akármi más, még az unalmas tanórák is miután végetérnek, nagyon rövidnek érzem őket.

De szeretném most megállítani az idő múlását és csak úgy idő nélkül élni, ezen is sokat agyalok, hogy milyen jó lenne. :))

2012. febr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én 19 vagyok, és ugyanezt érzem, kb annyi idős korom óta, mint te. Akkor úgy látszik, ez a korral jár :D

Bár lenne valami gyógymód ellene. Amúgy a haláltól nem félek, mert tudom, hogy az rám már ugysem hat, mert nem leszek... Inkább csak attól, hogy nincs elég időm elérni amita karok és megélni mindent, amire vágyok. És hogy a boldog percek, órák, napok milyen gyorsan elmúlnak

2012. febr. 27. 18:06
 3/4 anonim válasza:
Engem is nem rég kezdett foglalkoztatni a dolog. 17 éves létemre most kezdem érezni, hogy végre kitörtem egy burokból és élek, de rájöttem, hogy legkésőbb 25 éves koromban (egyetem után) rá leszek kényszerítve egy hosszú robotolásba munka néven, nem lesz időm semmire, talán pénzem se, ha az országban vagyok. Lesznek talán gyerekeim akik miatt rögtön el kell dobnom azt, hogy az "én" az elsőszámú, és akkor már tényleg ott tartunk, hogy a semmiért élsz és dolgozol, ha magadat veszed mérvadónak. (persze, a gyerekért is stb...). Ezt nem mint önző ember mondom, hanem mint egy tapasztalatra és mindenféle izgalomra vágyó személy. Legjobb esetben is 35 éves korodra belefásulsz ebbe a szürkeségbe szerintem, nemhogy még bulik, vagy szórakozás. Van valami ötleted esetleg arra, hogy hogyan lehetne ezt az egyhangúságba süppedést kikerülni?
2012. szept. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 26 vagyok.

De olyan 23-24 éves koromig nem gondoltam ennyire az idő múlására.


Sokkal lassabbnak tűnt egy év,mint mostanában.

Egyre gyorsabbnak érzem az idő múlását.


Továbbá nem nagyon tudom elfogadni az öregedést,már azon stresszelek mi lesz,ha 30 leszek,a 40be meg bele sem merek gondolni.


Én mindig fiatal és fitt akarok maradni.Nem akarok kötöttségeket.

Nem érzem magam még most nem "felnőttnek".

2014. dec. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!