Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen életet, életmódot...

Milyen életet, életmódot képzelsz el magadnak 70 éves korodra?

Figyelt kérdés
Persze jó mentális álapotban.
2008. ápr. 9. 18:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
szerintem én nem is élem meg azt a kort.
2008. ápr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Az előző válasz lepontozását nem értem. Nem egy ismerősöm van, aki rimánkodik, hogy a hatvanat se élje meg. Nem akar "öreg" lenni. Az előző válaszoló azt írta, hogy ő véleménye szerint sem fogja megélni azt a kort, ebben pedig ott a válasz: Semmilyen életet nem képzel el magának.


Én pörgős öregkorra vágyom, ahol már csak azzal foglalkozhatom, amivel szeretnék, nincsenek "előírt kötelezettségek."

2008. ápr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ezzel a stresszes életvitellel, amiben manapság élünk, még a nyugdíjat sem érjük meg! Sajnos ez van! Álmodozhatok, hogy majd 70 évesen pörgök, de örülök majd neki, ha nem kell ennyi idősen pelenkázni!
2008. ápr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy minden jól megy és megélem a 70- et és az agyam is o.k. Akkor én mindenképpen valami "aktív" életet szeretnék élni. Barátokkal kirándulni, összeülni teázgatni délután, esteleg majd az akkori otthoni 3D- s mozimban régi filmeket nézni 2020- ból :) És az unokáimmal és az ő barátaikkal sokat beszélgetni. Sütnék is nekik mindig valami fincsit, olyan igazi nagyi- féle sütit :D És persze lenne egy (vagy több) kutyám is. :)

Persze ez csak álom. De jó lenne. Nem szeretnék egyedül lenni.

2008. ápr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
rengeteget utazok,kirándulok.remélem nagyon fitt nagyi leszek.segíteném az unokáimat,gyerekeimet,dédunokáimat.remélem addigra lesznek lovaim.de az egészségi állapotomat nézve jó ha az 50-et megélem...
2008. ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt, hogy valaki úgy nyilatkozik, hogy nem akar megöregedni eléggé furcsának találom. Miért kapasztkodnak olyan görcsösen a legutolsó szalmaszálba is, akik a betegágyukon kínok közt szenvedve közelednek a halálhoz?

Vagy tömeges öngyilkosságok várhatók a közeljövőben?

Sajnos bármilyen keserves jövőnek nézünk elébe, azért én szeretnék nyugodt öregkort magamnak addig, amíg viszonylag egészségesen, magamat ellátva a párommal együtt

éldegélhetek. Lehetőleg nem nélkülözve, ha még lesz kedvünk és erőnk kirándulni, utazgatni. Ha már testileg, vagy szellemileg nem lennék olyan állapotban, hogy képes legyek önállóan ellátni magam, akkor én is azt mondom, hogy már nem érdemes élni.

Azt hiszem, aki fiatalon azt mondja, hogy ő nem akar megöregedni, az valószínű nem tiszteli és nem veszi emberszámba az idősebb korosztályt - sajnos a legtöbb fiatalnál, különösen a tizenéves korosztálynál ez tapasztalható - és ő maga nem akar hasonló helyzetbe kerülni, mármint hogy majdan őt is így kezelje a fiatal generáció, egyszerűen hülyének nézik az öregeket.

2008. ápr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nem igaz, hogy "foggal-körömmel" kapaszkodik mindenki az életéhez a halálos ágyán.

Nekem a nagyszülők közül akik már meghaltak, mindegyik súlyos betegségben szenvedett. És egyik sem akart "élni" a halálos ágyán. Nyugalomban viselték az utolsó időszakot, és látszott rajtuk, hogy "mennének". Nagyanyámon nagyon, mert ő két évet volt szinte magatehetetlenül.


De a minap láttam a televízióban egy száz éves, életvidám, fitt nénit (tényleg látszott rajta, hogy "jól tartja magát"), és azt nyilatkozta a századik születésnapján, hogy ő már bizony szeretne nem ezen a világon lenni. Nem bánja, hogy még él, de tulajdonképpen várja, hogy vége legyen.

2008. ápr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
100%
hat ha valaszthatnek akkor en sok unokat es macskat szeretnek magam kore! es egy draga ferjet meg egy hazat a tengernel rozsas kerttel... de eddig szinte egy rokonom se elt 70 evnel tovabb.:(
2008. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy ki foga vagy akarja megélni azt a kort és ki nem
2008. ápr. 12. 16:49
 10/22 A kérdező kommentje:
De aki válaszolt, annak nagyon köszönöm
2008. ápr. 13. 07:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!