Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lesz, ha felnőtt leszel?...

Mi lesz, ha felnőtt leszel? Milyen életet képzelsz el magadnak?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint már mindenki feltette magának azt a kérdést, hogy: "Mi lesz, ha felnőtt leszek?" - Én legalábbis nagyon sokszor.

Arra lennék kíváncsi, hogy ki - milyen felnőttkorról álmodik? Értem ezalatt a következőket:

- Hogy tervezed, ha befejezed az iskolá(ka)t, mi lesz a szakmád?

- Milyen házban - és hol fogsz élni?

- Lesz esküvőd, férjed/ feleséged, gyereke(i)d? Ha igen, milyen lesz? (Mi lesz a házastársad szakmája? Milyen ember legyen? Hány gyermeked lesz, és mi lesz a nevük?)

- Van valami különleges - átlagon felüli vágyad, álmod? (pl.: űrhajós lenni, stb. stb.)

- És bármi, amit le szeretnél írni, ami a terveid között van?

Remélem, tetszeni fog a kérdés, és sokan fogtok válaszolni! (Ja, és várom a fiúk válaszát is - úgy, mint a lányokét!)


Köszönöm, hogy elolvastad a kérdést, és válaszolsz! További szép napot kívánok Mindannyiótoknak!


2010. aug. 19. 12:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

-Hogy tervezed, ha befejezed az iskolá(ka)t, mi lesz a szakmád?


Nem tudom... újságírói szakot szeretnék majd letenni a középiskolában, hiszen a választhatók közül ez áll az álmomhoz a legközelebb (író szetetnék lenni).


~*~*~*~*~


- Milyen házban - és hol fogsz élni?


Szeretnék kertes házban élni, a hely nem igazán számít.


~*~*~*~*~


- Lesz esküvőd, férjed/ feleséged, gyereke(i)d? Ha igen, milyen lesz? (Mi lesz a házastársad szakmája? Milyen ember legyen? Hány gyermeked lesz, és mi lesz a nevük?)


Igen, lesz. Nem tudom, hogy mi lesz a szakmája, de a mostani párom lesz az, és ő mindenképp szeretne engem eltartani a munkájából. Egy gyereket szeretnék, és ha lány, Szófiának, a fiú, Ivánnak szeretném hívni egy keresztnévként, de mindenképp a párom akarata is számít.


~*~*~*~*~


- Van valami különleges - átlagon felüli vágyad, álmod? (pl.: űrhajós lenni, stb. stb.)


Nincsen.


~*~*~*~*~


- És bármi, amit le szeretnél írni, ami a terveid között van?


Szeretném megírni azt a regényt, amit a könyvemnek szánok.

2010. aug. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat, és remélem, hogy minél hamarabb teljesülnek majd a vágyaid! Sok szerencsét kívánok hozzá!


(Hamarosan én is leírom a terveimet...)

2010. aug. 19. 12:50
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

1: Itt még nagyon sok lehetőség fennáll, bár az a legvalószínűbb, hogy egyik sem lesz meg.

2:Panelben és valami vidéki nagyvárosban (pécs,szeged,debrecen stb....)

3:nem, nem akarok családot soha

4:ha az átlagon felüli, hogy meg akarom változtatni a személyiségem akkor igen

5:nincs tervem még

2010. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Köszönöm szépen, én is reménykedek :) Szívesen hallanám a te vágyaidat is.
2010. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha befejeztem az egyetemet (ami még egy kicsit messze van, mert egy 8 évfolyamos gimibe járok, aminek a közepén tartok), akkor mindenképp építészmérnök szeretnék lenni.


Annyira nincs megkötésem a házzal, csak annyi, hogy ne egy 50nm Békásmegyeri panelba lekjak!


Nem igazán szeretnék esküvőt. Gyerekem 2 (vagy 3, attól függően, hogy biztosíthatom-e a jóllétet nekik) lesz, remélem 1 fiú, és két lány! :)


A férjem nyugodt legyen, magabiztos, határozott, legyenek céljai, megértő(ismerek is egy ilyen korban illőt, aki ráadásul a barátom! :-) ).


A különleges vágyam, hogy énekes legyek (jó hangomvan, ezt már mondták). De ez, ugyebár, sose fog teljesülni.


És amit itt leírtam, annak értekében teszek is, és ez lesz az életem célja! :)

2010. aug. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

1., Hogy tervezed, ha befejezed az iskolá(ka)t, mi lesz a szakmád?

- Nagyon sok elképzelésem van, ezek között szerepel: belső építész - lakberendező; újságíró; riporter - vagy TV bemondó; tanár - főként a nyelvek érdekelnek, szóval angol vagy német; tolmács vagy idegenvezető.



2., Milyen házban - és hol fogsz élni?

- Magyarországon szeretnék élni, egy kis erdő szélén, egy rönkházban. A házam előtt sok-sok fát, és egy kis csörgedező patakot szeretnék tavirózsákkal és díszhalakkal. Ja, és Anyukám is velünk fog lakni.


3., Lesz esküvőd, férjed/ feleséged, gyerek(i)d? Ha igen, milyen lesz? (Mi lesz a házastársad szakmája? Milyen ember legyen? Hány gyermeked lesz, és mi lesz a nevük?)

- Nagy esküvőm lesz, legalább 100 személlyel - utána egy gyönyörű nászút a hegyekben, valami hófödte tájon.

- Szeretném, ha a férjem orvos lenne, gyógyszerész, vagy farkaskutató - tudom, hogy ez furcsán hangzik, de szerintem nagyon érdekes szakma, és van ilyen.

- Megértő férj, jó apa, kedves ember, tiszta, ápolt, káros szenvedélyektől mentes, türelmes férfi. Minimum 5, maximum 15 évvel legyen idősbb nálam.

Magas, barna vagy szőke hajú, kék vagy zöld szemű, és nem utolsó sorban jóképű.

Jó lenne, ha szeretne moziba, színházba, közösségi programokra, kirándulni járni. - Értem ezalatt a síelést, túrázást, biciklizést.

- Mimimum 1, maximum 3 gyermeket szeretnék. Örülnék az ikreknek.

Mindenképpen két nevet szeretnék Nekik adni - tetszen az apának, és passzoljon a vezetéknévhez.


(A Ladó János-Bíró Ágnes: Magyar Utónévkönyvből írtam ki a kedvenceimet)


Lánynevek:


Anna, Gréta, Kinga, Kitti, Lili, Luca, Nóra, Réka, Rita, Adél, Aliz, Bella, Berta, Blanka, Csepke, Dézi, Eliz, Emma, Gertrúd, Hanga, Hanka, Hanna, Hedvig, Janka, Jázmin, Kincső, Klára, Léna, Lola, Lotti, Matild, Panna, Róza, Rozi, Tekla, Vanda, Zelyke, Beatrix, Bernadett, Dorottya, Emese, Abigél, Ajnácska, Eliza, Eperke, Fürtike, Henriett, Johanna, Júlia, Kamilla, Kimberli, Tamara, Veonika, Viktória, Liliána, Odília, Rozália.



Fiúnevek:


Márk, Ádám, Ákos, Alex, Balázs, Bálint, Bence, Dávid, Erik, Gergely, Marcell, Martin, Márton, Máté, Mátyás, Viktor, Artúr, Csongor, Koppány, Lehel, Loránd, Lóránt, Lőrinc, Manó, Móric, Pongrác, Rudolf, Simon, Vilmos, Zénó, Levente, Olivér, Flórián.


4., Van valami különleges, átlagon felüli vágyad, álmod?

- Cikruszban élni.

2010. aug. 19. 13:34
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

látom, kérdező, te már részletesen megtervezted a jövődet :D



1. Már van egy szakmám (eladó) de szeretném befejezni az egyetemet (agrármérnök) és még utána tanulni valamit levelezőn. Saját vállalkozást szeretnék.


2. szeretnék tanyán élni, jó nagy szántóföldekkel, legelővel a ház körül. Sok-sok álattal, környezettudatosan élni (nap-,szél-,vízenergia, szűrkevíz hasznosítás...stb)

És az a lényeg, hogy a világtól minél elzártabban, nyugodt, csendes helyen.


3. esküvőt és sok (min. 5 :D) gyereket szeretnék.


4. átlagon felüli vágyam, hogy Magyarországon meghonosítsak egy francia kutyafajtát (neve titok :D).

2010. aug. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

- Hogy tervezed, ha befejezed az iskolá(ka)t, mi lesz a szakmád?


~ügyvéd szeretnék lenni, de nem a vérszívó pénzéhes fajta, hanem olyan mint dr. szöszi!:D (csak okosabb) vagy pszihológus, mert van hozzá "tehtségem", csak félek hogy beleőrülnék az állandó panaszkodásba. és esetleg még stylist is szívesen lennék, vagy divattervező, de itt kisebb az esélye a sikernek.:/


~°~°~°~


- Milyen házban - és hol fogsz élni?


~gyönyörű, egyszintes kertes házban, medencével, a hely mindegy, de valahol ahol kedves emberek laknak.:)


~°~°~°~


- Lesz esküvőd, férjed/ feleséged, gyereke(i)d? Ha igen, milyen lesz? (Mi lesz a házastársad szakmája? Milyen ember legyen? Hány gyermeked lesz, és mi lesz a nevük?)


~Lesz esküvőm, de csak szűk családi körben:) lesz férjem, 2 lányom, esetleg még egy fiú. nevüket nem tudom még.:D férjem szakmáját nem tudom, kedves, gondos és jóképű ember legyen:D


~°~°~°~ˇ


- Van valami különleges - átlagon felüli vágyad, álmod? (pl.: űrhajós lenni, stb. stb.)

- És bármi, amit le szeretnél írni, ami a terveid között van?


~nincs és nincs

2010. aug. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Óvodáskoromban szerettem volna színész, vagy énekesnő lenni.

Ha újra kezdhetném az életemet, mindenképp szereznék diplomát, talán az orvosin..

Olyan házról álmodom, mint a Lila Akác Köz házai:)

Már gyerekként is úgy véltem, mindenképp férjhez megyek egyszer.(Őt Viktornak hívják, és mérnök informatikus)

Jövőre ez megtörténik:)

Gyerekek nélkül nem élet az élet, én legalább hármat szeretnék. A párom csak kettőt...

Az első remélem fiú lesz..

Két keresztneve lesz mindegyiknek.

A fiú Miron Lőrinc lesz.

Ezt már vagy 3 -4 éve eldöntöttem.

Lányaim neve talán Zoé, Lili, Aisa, Villő, Léna, Henriett.

Szerettem volna megnyerni az X faktort, be is neveztem, csak gyáva voltam, nem mentem el...

26/N

2010. aug. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mentőorvos szeretnék lenni, jó lenne ha a párom hivatása is valami hasonló lenne, mondjuk mentős/rendőr/tűzoltó/orvos.

De ez persze nem mérvadó!

Családi házban szeretnék lakni, ami otthonos, de azért újszerű.

Gyereket nem tudom hogy akarok-e, vagy ha igen akkor hányat.

Mindenképpen legyen kutyám, azokat nagyon szeretem. :)

Az álmom jelenleg tehát hogy orvos legyek. Ezért tanulok most ezerrel.

A kérdésed nagyon jó! :)

2010. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!