Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki az egyház ellen fordul az...

Aki az egyház ellen fordul az Isten ellen fordul?

Figyelt kérdés
Sok mindenben nem értek egyet az egyházzal de hiszek Istenben...Ha megtagadnám az egyházat az bűnnek számítana Isten szempontjából?
2012. márc. 1. 17:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szerintem ő is leszarja az egyházat, köze nincs hozzá, csak az a lényeg aki benne hisz
2012. márc. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%
egyértelműen igen.
2012. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%

én amúgy nem tagadom meg az egyházat sem,minden hétvégén járok templomba és minden nap imádkozok,de én sem értek egyet bizonyos dolgokkal.

(pl. tiltják a védekezést.)

2012. márc. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát...Én is így vagyok vele :)
2012. márc. 1. 17:18
 5/15 anonim ***** válasza:
Attól függ... Ha tagadod egy egyháznak a dolgait, akkor eretneknek számítasz. Az ember hite dönti el, hogy mi számít vétségnek. Viszont ha nem hiszel az egyház minden tanításában, akkor nincs értelme abba az egyházba tartoznod. Magyarországon vallásszabadság van, biztos találsz olyat, ami neked tetszik.
2012. márc. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül...
2012. márc. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az egyház évszázadokon át gyilkolt, a saját önző céljaira használta fel Istent és a Bibliát. Mondott olyanokat Jézus, hogy öljétek meg aki nem hisz bennem, vagy aki máshogy gondolkodik? Nem.


Az egyháznak semmi köze Istenhez.

2012. márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha tiszteled Istent, Jézust és a szenteket, erkölcsösen élsz és betartod a parancsokat akkor nem.
2012. márc. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Melyik egyházról van szó? Mert van egy pár.
2012. márc. 2. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Keresztény egyház természetesen!
2012. márc. 2. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!