Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem jártam még templomban...

Ha nem jártam még templomban akkor mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy milyen ruhában kell menni, mennyit kell bedobni, kell-e fejből tudni valamit?


Külön csavar, hogy reformátusként vagyok megkeresztelve de mostanában kezdett csak el érdekelni a vallás mint olyan, de szeretnék református templom mellett katolikus misére is elmenni. Szabad-e nekem? Sőt, mi történik ha én a katolikus verziót közelebbinek érzem? És ha a reformátust akkor csak úgy beülhetek a templomba egy Istentiszteletre?


Tudom sok kérdés és kusza kicsit, de még csak keresem az utam...


2011. nov. 5. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, beulhetsz templomba. En Reformatus suliba jartam 6 evig, pedig katolikus vagyok es ez rendben volt.

Ha a helyedben lennek, en elmennek mindkettore es megneznem. Az biztos, hogy a reformatus sokkal kotetlenebb, nincs kereszt vetes, terdeles stb... a katolikus kicsit 'bonyolultabb'.

Van, aki kioltozve megy, ing, minden, de van aki csak egy fekete farmerben, meg egy szebb pulcsiban mondjuk. szerintem vigyel kabatot is mindenkepp, neha nagyon hideg van. Es sokat kell ulni.

A bedobas ugye nem kotelezo, de altalaban ugy dobnak be, hogy nem mutatjak mennyit. Ha gondolod dobj be egy 100-200 FT, szerintem az az atlagos ertek. Hogy kell-e fejbol tudni valamit.. a miatyank.. ami egy ici picit kulonbozik katolikusoknak es reformatusoknak. De en csak elmennek a helyedbe, majd kozbe megtanulod. ulj csondbe es figyelj, allj fel a tomeggel es hallgatsd mit mondanak. Majd radragad.


De ami a legfontosabb, hogy Isten miatt menny templomba, ne masok miatt (mondom ezt arra, hogy pl mennyit dobj be.. stb)

:)

2011. nov. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl lenge ruházat, de ez csak nyáron lehetne gond.

Mobiltelefon lehalkít, vagy kikapcsol.

Kérdezgetni nem fog senki, tehát felkészülni se kell, ha misére mész.

Tudod, mindenki számára nyitva van az Isten háza...

2011. nov. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó látni hogy ilyesmi eszedbe jutott egyáltalán, szerintem nagyon jól döntöttél azzal hogy misére mész.

Lehet hogy érdemes lenne venned egy imakönyvet amiben benne van a mise szövege. De az is elég ha csak simán azt csinálod amit a melletted állók.

Amikor be és kimész akkor illik letérdelni (féltérdre) és keresztet vetni.

Amikor áldozni mennek akkor te ne menj még mert ahhoz először a hittant el kell végezni és gyónni kell hogy tiszta lélekkel fogadhasd a szívedbe a kenyér színében jelen lévő Jézust. Ez a mise fénypontja.

Próbálj úgy menni a misére hogy gondolj arra hogy Isten valóságosan jelen van. Imádkozzhatsz is azért hogy ha jelen van akkor ezt most mutassa meg neked, adjon jelet.


A szentmise menete:

[link]


Ajánlom még ezt is, egy nő írta akinek látomása volt mise közben és a mise eseményeiről szól:

[link]


Ha írsz egy privát üzenetet akkor szívesen segítek többet is.


Isten áljon és segítsen téged a keresésben!

2011. nov. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. nov. 5. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!