Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Velem van a baj? Én vagyok...

Velem van a baj? Én vagyok bunkó, vagy idióta esetleg én bántottam meg őket, hogy ezt csinálták? (bőv lenn)

Figyelt kérdés

Bocs, ha hosszú lesz, de köszönöm, ha valaki végigolvassa, és szán rám egy kis időt:

Van 3 barátnőm. Nagyon jó haverok vagyunk, csak néha kapunk hajba, vagy szólunk be egymásnak bántóan, de nagyon ritkán. Legyen mondjuk az első barinőm: x, a második: y, a harmadik: z.

Történt egyszer, hogy y és z barátnőmmel kimentünk a suli épületéből a buszmegállóhoz, vagyis, a mi sulinkban vannak iskolabuszok és oda mentünk ki, mert y barátnőmmel együtt járunk haza a busszal. Z barátnőm kicsit affektálós, és hisztis, ugyanakkor kényes és néha bunkó, vagy nagyon bántó. És nemcsak én mondom rá, hanem többen is. Ez még régebben történt:


Be akart menni Z a mosdóba megfésülni az eleve is tökéletesen álló haját, és mondja az Y barátnőmnek, akinek szintén számít a szépség, de nem viszi annyira túlzásba mint az a lány:

- Jaj, naon rossz a hajam?

Erre Y:

- Nem, nem rossz

- Jaj de nagyon rosszul áll, jaj tesin összekócolódott, jaj itt a fésűm, gyere be a lány mosdóba, fésülködjünk meg!


Oké, Y bement, a cuccainkat is bevittük (hozzám ez alatt egy szót sem szóltak). Mikor bementünk Z hirtelen megfordul és mondja Y-nak:

- Na jó gyere be a lánymosdóba, fésülködjünk meg, szedjük rendbe magunkat, olyan rosszul nézek ki!

Erre hozzám fordul és így félvállról odaveti Z barátnőm:

- Te meg addig vigyázhatsz a cuccainkra!


És ott majdnem sírni kezdtem, annyira bántott, tényleg nem szoktam olyan sokat már szinte kórosan foglalkozni a külsőmmel mint ők, de azért annyira nem vagyok, sőt egyáltalán nem vagyok annyira igénytelen, hogy ilyet mondjon nekem! Hogy merészeli??!!!


Y pedig csak ott állt, nézett, ő is kiakadt, én meg kerestem a tekintetét, hogy álljon már ki mellettem, erre ránéztünk Z-re, aztán így lesütöttem a szemem, erre Z csaj meg így gondolom látta rajtam, hogy megbántott, így tök komolytalanul hozzátette:


- Na jól van, csak vicc volt, "remélem nem bántottalak meg annyira", gyere be velünk, ha akarsz!


De úgy mondta, hogy látszott, hogy nem nagyon gondolta olyan komolyan. Annyira fájt ez akkor, hogy mikor felszálltam a buszra én meg az egyébként nagyon kedves Y barátnőm, majdnem ott az ő szeme láttára elsírtam magam. Majdnem...


Ez még sokkal régebben volt, de egy másik kérdésben amit itt tettem fel, abban le is írtam, de ide is ki akartam tenni... Nem bántottam meg akkor őt semmivel, nem is értem, hogy miért mondott nekem ilyet Z barátnőm...


Y barátnőm jófej, vele nincsen semmi problémám, nagyon ritkán vitázunk, szinte egyáltalán nem...


X barátnőm egy kicsit harsány, hangos, kiabálós, de kezd leszokni róla... Persze van olyan, hogy ő is csinál őrültséget, de őt bírom, mert kedves, aranyos, segítőkész. Nem volt még olyan, hogy megbántott volna, max. csak egy kicsit hülyéskedve odaszólt nekem néhányszor, de nem volt semmi baj... Meg ő Justin Bieber fan én meg nem vagyok az, és amikor azt mondom, hogy:

- Justin Bieber bu.zi!

- Mi? Dehogyis az, te mindenkire ezt mondod! Justin tök aranyos Selenával, nagyon szép pár...


Meg mit tom én... Nem szeretem J.B-t... na és?


Szóval csak Z-vel van bajom. Amikor egyszer mondtam, hogy nem szeretek shoppingolni, úgy kiakadt, és nézett rám, mintha valami születési rendellenességem lenne, aki nem annyira bírja az ilyen "csak lógok a haverokkal egy plázában, és semmit nem csinálok, hülyülünk, nevetgélünk marhaságokon, és a plázában tudnék lógni egész nap, és már rég nem a vásárlásól szól a dolog, ugyanakkor ezt majd, hogy shoppingoltam, elmondom az összes csajnak a suliban, mert tök menő vagyok."


Nem ebbe a kategóriába tartozom, szeretek szórakozni, nevetni, elfoglalni magam, szeretem a mozit, a ruhákat, az ápolt külső mindenképp fontos, de mértékkel. Számomra nem életfeltétel, hogy legyen otthon egy saját hajvasalóm, 50 körömlakkom, szájfényem, és, hogy a hajam mindig egyenesen álljon, és egy kis tincs se lógjon ki belőle. Hisz a hajam miatt többször is piszkálnak:

- Miért nem engeded ki? Válaszom erre, ha valaki kíváncsi rá:

- Zavar, a tanulásban, az írásban, a szemembe lóg, olyan dús és hosszú, ugyanakkor nincs teljesen egyenletesen levágva.


Göndör a hajam, és ha összefogom csak szimplán, akkor kisebb tincsek kiállnak oldalt. Erre Z és Y barátnő régebben és néha Z még most is:

- Miért nem kezdesz már valamit a hajaddal? Jé, de furi, hogy így kiáll összevissza itt oldalt a hajad!


Egyébként szívesen kezdenék valamit a hajammal, de jelenleg nem olyan a családom anyagi helyzete, hogy minden hónapban tudjanak vinni fodrászhoz. Én ezt elfogadom, rendben, majd megyek akkor, ha majd lesz pénz, meg fizetés. Ezt pedig, remélem megértitek, nem akarom Z orrára kötni, amikor őt elkényeztetik flinces-flancos ruhákkal, cuccokkal, év elején mintás, jó drága füzeteket vesznek neki, és nem hallgatóztam ki, hogy mennyi pénzük van. Egyszerűen látszik a lányon az, hogy elkényeztetik. A viselkedésén, a hozzáállásán. Méghozzá egyszer még be is számolt nekünk, meg az osztály többi lány tagjának arról, hogy mennyi pénzük, van, meg a szülei mennyit adnak ki erre-arra.


Egyszer az egyik lány az osztályomból elmondta otthon anyukájának, hogy mit köt az orrunkra Z barátnő, miután az anyuka bement szülőin, szólt a Z barátnő szüleinek, mire azok flegmán elfordultak tőle és azt mondták:

- Mi nem tapasztaltuk ezt. A mi lányunk kitűnő tanuló. Ő nem mond és csinál ilyeneket.

Csak pilláztam. :O


Szóval ezek miatt piszkálnak. Mit tegyek? Néha csinálják még ezt, de ez a Z barátnő nagyon idegesít néha, csak úgy belevág a szavamba, ott sikítozik, tök dedósan viselkedik, de megmondani meg nem akarom neki, nehogy megbántsam. Soha nem bántottam még meg semmivel sem őt. Csak nem szeretek shoppingolni. Úgy nézett rám, mint egy idiótára. Bunkó voltam? Az alapján amit leírtam?

Mit tanácsoltok?


És bocsi, ha hosszú lett, köszönöm annak, aki végig olvasta!


2012. márc. 8. 17:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Volt, hogy legszívesebben elsírtam volna magam, nagyon ritkán még ma is van olyan. :'( Segítsetek!
2012. márc. 8. 17:19
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kevesebbet kellene azzal foglalkoznod, hogy mit mond "Z". Látod, nem tartoztok egy érdeklődési körbe, hagyni kell, nem kell foglalkozni azzal, hogy mit mond. Egyébként meg könnyen lehet, hogy egyke vagy legkisebb testvér, általában ez a tipikus viselkedés. A szülők meg gyakorlatilag mindegy mit mondanak róla, ők elfogultak, elkényeztetik. Annyit tudok javasolni, hogy ne ilyeneken akadj ki, persze rosszul esik, megértem én, de akkor is ennél azért legyél már egy kicsit erősebb. Meg különben is nem kellene hozzá hasonlítanod magad, mert gondolom, ha nem is vallod be, de akkor is számít, hogy mit mond rólad, ne dőlj be ennek, mert ő nem szabad, hogy viszonyítási alap legyen a számodra. Azt tudom mondani, hogy maradjatok jóban, de ne érdekeljen, hogy mit mond, inkább törődj "X"-el és "Y"-nal.
2012. márc. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 JOEker88 válasza:
Egyáltalán nem vagy bunkó. Az írásodból kiderül, hogy jóval érettebb vagy, mint "Z", aki csak egy elkényeztetett, beképzelt kislány. Azt javaslom, hogy próbáld meg elkerülni, ne barátkozz vele, koncentrálj azokra a személyekre, akik tényleg a barátaid.
2012. márc. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen barátok ,mint "Z" gyakorlatilag csak látszat barátok.Hidd el nekem ne foglalkozz a véleményével és kerüld ahogy csak tudod mert durvábbá is válhat a helyzet. nekem is volt már ilye barátban részem nem is egyben.Sőt velem sokkal lekezőlőebben is bántak már. hogy szinte köpni nyelni nem tudtam..:S csak féltem ,hogy ha kikerülök a baráti köréből kifog fogni. így is lett. egész osztályban elterjesztett 1-2 hazug pletykát. és mivel ő a nagy szájú neki hisz mindenki:/ vigyázni kell az ilyenekkel..:S
2012. márc. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Figyi! Szerintem hagyd rá azt a *Z* barátnődet! :D Sztem neked is jó lenne!:D Bár nem tudom,hogy milyen a helyzet,de az biztos,hogy végig olvastam a kérdezést!! :D Sok sikert! :D
2012. márc. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha X és Y tényleg a barátaid, esetleg velük is megbeszélhetnéd. Persze nem úgy, hogy egy közös barátotokad szapulod, de ők biztos sokkal jobban tudnának segíteni, mint mi, mert benne vannak a helyzetben. Én például Z-vel is beszélnék, de tudom, hogy túl őszinte ember vagyok, és ezt végülis te érzed! Egyébként szerintem barátkozz másokkal is :)
2012. márc. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Látszik, hogy Te mennyivel különb vagy. Gratulálok, és hidd el, Neked az igazi értékek fontosak, és azok az igazi értékek amikben Te hiszel, és nem Z.


Inkább Z-nek kellene észre vennie, hogy nem méltó a barátságodra! Hajrá, maradj ilyen!


Végre valaki, aki nem egész nap a külsejével, a pénzével, vagy a lófrálással van elfoglalva.


Tanulj, okosodj, mosolyogj, vedd észre az élet szépségeit, és meg fogod találni a Hozzád illő embereket és azok barátságát.


Szép életet Neked!


És teperjen Z a Te barátságodért, bár nagyon kevés hozzád.

2012. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!