Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan készüljek fel lelkileg...

Hogyan készüljek fel lelkileg a közelgő hajléktalanná válásra?

Figyelt kérdés

A szüleim is így fognak járni mert a házukon a jelzálog. Én külön élek saját lakásomba egy másik városban ami hamarosan már nem lesz az enyém. Előre így látom. Szüleim találták ki hogy legyen saját lakásom és akkor nem is tudtam hogy hogy működik ez az egész. 5 éve fizetem és még 20 évem van hátra 95000-100000 forint havi törlesztővel és nemsoká munkanélküli leszek. Próbálkoztam mindenhova munkát keresni, de nem vesznek fel sehova, ahol annyit kereshetek ami fedezi a hitelt. Most lehet hogy megkapom hogy hülye voltam, de nem az én ötletem volt ez a saját lakás dolog, hanem a szüleimé. Azt akarták konkrétan, hogy ne albérletet fizessek hanem a sajátomat ami csak 10000 forinttal drágább mint az albérlet és nem kidobott pénz az albérletre. 2006-ban vettem fel a hitelt már akkor is nagyon féltem tőle, persze akkor csak 38000-ret vontak tőlem mindig amit könnyen tudtam törleszteni akkor. A szüleim azt mondják ezzel nekem csak jót akartak. De jött a válság és fordult a kocka. 2009-től már 60000-et vontak és 2010-től már 80000-ret amire azt mondták a bankba hogy egy még jóval emelkedni fog. Az életem teljesen tönkre vágódott, és már az öngyilkosság gondolatával foglalkozom.

Én állandóan szorongok a hitel miatt amióta a szüleim fölvetették velem csupa jót ígérve állandóan szorongok miatta, a jelenlegi munkahelyem meg fog szűnni és úgy érzem rajtam már csak az öngyilkosság segíthet. Párkapcsolatom is a rossz idegrendszerem és a rossz anyagi körülményeim miatt nincs és sosem volt. Pszichológushoz járok, gyógyszereket szedek antidepresszánsokat és nyugtatókat. Egyetlen kiút már csak a halál. Én így látom.


Egy fiatal egyedülálló devizahiteles aki 24 évesen kezdte. 30/F


2012. márc. 8. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Add el a lakásodat hitelátvállalással és költözzetek albérletbe.
2012. márc. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ebben a helyzetben sokan tolonganának a lakásodért ilyen törlesztőrészlet mellett.

Viszont emiatt ne a szüleidet okold, 24 évesen már bőven nagykorú voltál és tudtál gondolkodni a saját eszeddel. Biztos nem lett volna kötelező, lakáshitel fizetése helyett mehettél volna albérletbe is. Lehet, hogy a szüleid ezzel tényleg csak jót akartak, hogy legyen saját lakásod,családod,életed. 2004-ben azért még nem tartott itt a világ, ahol most járunk. Ez az ország már nagyon csődbe ment,a politikáról ne is beszéljünk,ez a rendszer mindenkit tönkre tesz. A hajléktalanná válással nem csak te vagy így, hanem rengeteg sok embertársad, hisz az emberek sorra mennek tönkre, az árak szöknek a magasba, a fizetnivaló egyre csak nő, a fizetés pedig sehol sincs... a munkahelyekről ne is beszéljünk, Tiszát lehetne rekeszteni a munkanélküliekkel. Akiknek csak azt a részét sajnálom, akik dolgozni is szeretnének, csak éppen NINCS HOL!!!!! Ne törődj bele ebbe a helyzetbe, hisz most fog elválni, hogy tulajdonképpen miként fogod leélni az életed hátralevő részét. Azt mondtad, hogy a szüleid házát is árverezni fogják. Bele se merek gondolni, milyen szörnyű lehet,de ha itt feladjátok, akkor elvesztetek egy életre. Ha ilyen magas törlesztőket már nem bírtok fizetni, fogj össze a szüleiddel, vegyetek ki egy kisebb albérletet, aminek a díját és a rezsijét ki bírjátok fizetni. Nem egy leányálom, de a koldusléttől magasabb szinten van. Aztán mindenkinek el kellene menni dolgozni(hátha sikerül) és az éhenhalástól megmenekültök. Talán soha nem lesz saját házatok, de gondoljunk csak a Pestiekre.. hányan élnek albérletben(...)

Bocsi,hogy hosszú lett,és nem is kioktatásnak szántam a szövegemet. Remélem tudtam segíteni egy kicsit.

17/l

2012. márc. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Hallgasd meg ezt a zenét,még ha nem is a műfajod,koncentrálj a szövegre.. nagyon igaz. Nekem mostani kedvencem.

http://www.youtube.com/watch?v=GPcW9RtcYmA

2012. márc. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj el azokhoz, akik foglalkoznak a hajléktalanokkal, ők tudnak neked tanácsot adni.
2012. márc. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Beszélj a bankkal. A banknak sem célja az árverezés, vagy egy fizető adós elvesztése, egyszerűen nem éri meg pénzben. Kérd a hiteltörlesztés átmeneti felfüggesztését, csökkentését, vagy egyéb segítséget, veszíteni semmit nem veszítesz azzal, ha megpróbálod. Persze nem biztos, hogy jutsz valamire, de egyáltalán nincs kizárva. Nekem a hitel felvételekor azt mondta az ügyintéző, hogy ha bármikor valami gondom lesz a törlesztőrészlettel, ne homokba dugott fejjel várjam meg a 'na most mi lesz'-t, hanem menjek be, mondjam el, hogy mi a helyzet, és meglátják, van-e valami, amit tehetnének. Pl te fiatal vagy, esetleg meghosszabbíthatják a hitel futamidejét, amivel hosszú távon nem jársz jól, de rövid távon átvészelheted vele a nehéz hónapokat.
2012. márc. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!