Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Eszébe jutott már valakinek...

Eszébe jutott már valakinek ilyesmi terhességgel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
20évesen se igazán akartam gyereket,azt gondoltam majd később megváltozik a gondolatmenetem.Volt életemben 2abortuszom,ez hozzá tartozik a témához.Az elsőnél éreztem azt,amit a nők szoktak először:boldogság,szeretet,stb,de fiatal voltam,az apa meg nem normális,így nem tartottam meg.A másodiknál viszont már nem éreztem ezeket az érzéseket,talán mert nem szerettem annyira azt a pasit,gyógyszer mellett csúszott be.Eltelt 10év,még mindig messze áll tőlem ez a gyerek téma.Viszont most már olyan gondolatok is előbukkantak bennem,hogy teljesen természetellenesnek találom,hogy valami van a hasamban,ami mozog,és egyre csak nagyobb lesz.Majdhogynem élősködőnek tartok egy embriót,hiszen az anya testéből él,megromlik a fogazat,hajhullás,stb,sok mindent elvon a szervezettől.Mi van ha pl.5hónapban a hormonok hatására elkezdek parázni,hogy úristen ezt nem akarom,és megőrülök a gondolattól hogy pedig ott van bennem,semmit nem lehet csinálni.Lehet hogy kissé ezek morbid gondolatok,nem tudom honnan jönnek ezek.Lehet hogy már túl sokat gondolkoztam ezen az egészen.Ugyanis ott a másik része,hogy az se jó,ha az embernek nincs gyereke.Tehát a terhességet,meg a szülést egy az egyben kihagynám.Örökbefogadni meg nem tudnék,mert az nem olyan mint 1saját gyerek.Biztos hozzátesz ehhez az egészhez a családi háttér amit láttam.Szerintetek hogy tudnék ehhez a témához úgy hozzáállni,mint az összes többi nő?Hogy végre felfogjam,hogy ez az élet rendje,így működik a biológia..Normális válaszokra lennék kíváncsi!
2012. márc. 11. 08:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ne legyen gyereked.
2012. márc. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Amíg nem érzed, hogy ott van a hasadban, amíg nem rugdos, addig csak a tudatodban van, hogy van valaki a hasadban. Mikor már nagyobb lesz, és rugdos, akkor sem olyan érzés, hogy valaki idegen van bent, hanem a tested része. Mintha kb. a beleid morognának. Semmi olyan idegen test érzés, nyugi. De majd ha akarsz babát, akkor talán visszajön az elsőnél érzett öröm. Nekem pl. egy fogam sem romlott meg, hajam sem hullott, szóval ezek alkati dolgok, nem mindenkinél van, és nem általános.
2012. márc. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
08:16: Köszönöm,ez építő jellegű válasz volt a számomra:)
2012. márc. 11. 08:19
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális, hogy fenntartásokkal fogadsz egy teljesen új helyzetet. Minden ismeretlen lehet ijesztő, veled is ez történik. Ami a történetedben aggasztó szerintem, az a félelem a félelemtől.

Még nem történt meg az amitől félsz, még nem tudod milyen lenne ha, de rettegsz attól, hogy majd akkor rémisztő lesz, és talán nem akarod.

Szerintem keress föl egy kineziológust, aki a benned lévő lelki blokkokat fel tudja oldani.

Addig, amíg nem vagy biztos magadba, ne vállalj babát semmiképp.

2012. márc. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A terhességgel szemben nem volt bennem soha viszolygás, de a kisgyerekeket mindig távolról méregettem, nem éreztem késztetést, hogy foglalkozzak velük.

Így magamban sem éreztem túl erős igényt saját gyerekre.


Aztán egyszer külföldön nyaraltunk egy olyan családnál, ahol a kultúra része a gyerek, mint érték. Ott 4-5 az átlagos gyerekszám egy családban. Annyira könnyedén, szeretettel és örömmel foglalkoztak a gyerekekkel, hogy én ott kaptam kedvet hozzá.

Valószínű, hogy nálam egyrészt az játszott be, hogy nem igazán volt kisgyerek a közelemben eddig, másrészt itthon főleg a "jajj, mekkora áldozat ez az anyaság" szólamot hallani, ami valóban nem csinál kedvet hozzá.

2012. márc. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pont tegnap voltam egy előadáson, ahol arról beszéltek, hogy egy nő terhességgel kapcsolatos hozzáállását befolyásolhatja a saját születésének körülményei. Ha gondolod indulj el ezen a vonalon, hátha valami kisül belőle.

23N

2012. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Császárral születtem. Akkor a terhességem alatt mindig az ablakon fogok távozni az ajtó helyett? :)
2012. márc. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tokofóbia, nekem is ez van, bár nekem már amióta az eszem tudom, azóta, bocsi, de undorodom a témától.

Pszichológus tudna veled foglalkozni, bár ez a téma még elég új keletű, mert ugye a nőknek szinte tilos ilyet érezni.

Ja, magyar oldalakon, ha rákeresel, teljesen mást ad ki, mint a külföldieken. Ott rendesen benne van, amit te érzel, élősködő, stb, itt meg csak a szülési félelemmel párosítják csak össze...

Én magamtól most kezdek kilábalni vagy csak ideiglenes az érzés passz.

Sok sikert!

2012. márc. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szia,


Elég nehéz kérdést feszegetsz, lássuk be. Arra, akit ilyet érez, könnyen sütik rá, hogy alkalmatlan az anyaságra, meg hogy jajj, nehogy legyen gyereked. Ez nem ilyen egyszerű.

Megsúgom: ugyanilyen érzéseim vannak/voltak. Hogy ott bennem nőjön valami, mocorog, meg majd meg kell szülni, ő hatalmas, én meg nem, és fájni fog, és amúgy is undorodom a vértől...vááá... a gondolat, hogy belém nyúljanak...szóval, hasonló.

Ugyanakkor én szeretem a gyerekeket, akik már elég nagyocskák a kommunikációhoz, a pici babákkal sincsen bajom, csak még olyan aprócskának tartom őket, nem is tudom, hogyan nyúljak hozzájuk, stb.


Ugyanakkor el sem tudom képzelni, hogy ne legyek anyuka, hiszem, hogy a gyermek az élet öröme, ajándéka.

Nekem is kineziológust ajánlottak. El is megyek.

Ami mostanában megváltoztatott (30 elmúltam) az az, hogy a munkahelyemen 2-e is terhesek. Pici hasuk van még, de olyan szeretettel simogatják. Régebben ezzel a hassimogatással nem tudtam mit kezdeni. Értettem, hogy a babát simogatják, ez mindkettejüknek megnyugtató dolog, de valahogy a nagy pocaknál nekem már olyan furcsa volt. Ennél a pici pocakoknál megtetszett. És ennek hatására a dolog már nem tűnt ijesztőnek inkább kellemesnek. Biztosan már a hormonok is okozzák, hogy a téma (terhesség) régóta foglalkoztat, sok cikket, fórumot olvasok, de ennyi. Az érzés most kezd megváltozni bennem.


Lehet idővel benned is elindul a változás. Ha nem akarod megvárni, én is kineziológust javasolnék.

2012. márc. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem is megfordult a fejemben a gondolat, mielőtt teherbe estem. Ismeretlen volt, új, és nem nagyon tudtam vele mit kezdeni. Mikor terhes lettem, meg már eszembe sem jutott, hogy a gyerek bennem élősködő lenne. Pedig előtte sokat agyaltam rajta én is. Hogy ha egyszer teherbe esek, vajon milyen lesz? Meg a szülés is olyan undoritó. Meg mégis hogyan férne ki egy olyan kis lyukon egy egész csecsemő. Mikor meg terhes lettem, úgy a 7. hónaptól egyenesen halálfélelmem volt. Valamiért meg voltam győződve róla, hogy nem hagyom el élve a szülőszobát. És mivel az orvos szerint túl kicsi vagyok (termetre, és nem korra értve), erre meg volt minden esély. Persze ezt csak a szülés előtti 1-2 hétben közölte velem. Mikor mindenáron császározni akart. Én meg paradox módon attól jobban rettegtem, mint a haláltól, és semmiképpen sem mentem bele. Szerencsére nekem lett igazan, és végül könnyen szültem. De a 7. hónaptól kezdve féltem én már mindentől, szóval nem volt egyszerü.
2012. márc. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!