Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Eszébe jutott már valakinek...

Eszébe jutott már valakinek ilyesmi terhességgel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
20évesen se igazán akartam gyereket,azt gondoltam majd később megváltozik a gondolatmenetem.Volt életemben 2abortuszom,ez hozzá tartozik a témához.Az elsőnél éreztem azt,amit a nők szoktak először:boldogság,szeretet,stb,de fiatal voltam,az apa meg nem normális,így nem tartottam meg.A másodiknál viszont már nem éreztem ezeket az érzéseket,talán mert nem szerettem annyira azt a pasit,gyógyszer mellett csúszott be.Eltelt 10év,még mindig messze áll tőlem ez a gyerek téma.Viszont most már olyan gondolatok is előbukkantak bennem,hogy teljesen természetellenesnek találom,hogy valami van a hasamban,ami mozog,és egyre csak nagyobb lesz.Majdhogynem élősködőnek tartok egy embriót,hiszen az anya testéből él,megromlik a fogazat,hajhullás,stb,sok mindent elvon a szervezettől.Mi van ha pl.5hónapban a hormonok hatására elkezdek parázni,hogy úristen ezt nem akarom,és megőrülök a gondolattól hogy pedig ott van bennem,semmit nem lehet csinálni.Lehet hogy kissé ezek morbid gondolatok,nem tudom honnan jönnek ezek.Lehet hogy már túl sokat gondolkoztam ezen az egészen.Ugyanis ott a másik része,hogy az se jó,ha az embernek nincs gyereke.Tehát a terhességet,meg a szülést egy az egyben kihagynám.Örökbefogadni meg nem tudnék,mert az nem olyan mint 1saját gyerek.Biztos hozzátesz ehhez az egészhez a családi háttér amit láttam.Szerintetek hogy tudnék ehhez a témához úgy hozzáállni,mint az összes többi nő?Hogy végre felfogjam,hogy ez az élet rendje,így működik a biológia..Normális válaszokra lennék kíváncsi!
2012. márc. 11. 08:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Elméletben lehetetlen, hogy szülés után is ilyen érzéseid legyenek, mert szüléskor és előtte oxitocin szabadul fel, ami egyrészt felkészíti a babát s zületésre, másrészt ez a hormon az összetartozást erősíti, így mindenképpen fontos lesz számodra a babád, és rögötn meg fogod szeretni. :)
2012. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!