Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tényleg gonosz vagyok?

Tényleg gonosz vagyok?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmnek elmondtam, hogy az lenne a legjobb, ha apám meghalna. Erre mondta, hogy gonosz vagyok.

Okaim: Beteg. Elitta a máját.

Soha nem volt igazi apa, egész nap a kocsmában ült. Mikor anya el akart válni, azt mondta neki, hogyha megteszi, takarodhatunk mind, mert az ő háza, hiába fizetett bele sokat anya.

Ha meghalna, a kisebbik nővéremnek, akinek már van egy kislánya, vehetne saját házat, a nagyobbik nővérem és a bátyám elindíthatná a saját vállalkozását.

Kb 60-70 milliós örökségre számíthatunk.

Jelenleg anyu tojáseladásából és a földbérletből élünk (a saját termőföldünket más használja)


2012. márc. 20. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Érthető, hogy ezt mondtad.
2012. márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy gonosz. Praktikus megoldás lenne. Gondolom, nem érzel iránta már semmit.
2012. márc. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha már elitta a máját, nem sokáig kell várnotok az örökségre.
2012. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem vagy gonosz. (Próbáld a viselkedése ellenére is szeretni őt, akármilyen nehéz is.)
2012. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek!Az én apám is egész életében alkoholista volt és gyerekkoromból sincs egyetlen szép emlékem sem vele kapcsolatban,csak a sok rossz maradt meg bennem.Ő még él,de nagyon ritkán találkozom vele,nem is érzem szükségét,hogy gyakrabban látogassam,mert mai napig is iszik és ha részeg akkor agresszív és undorítóan viselkedik!

Nem vagy gonosz egyáltalán,de ezt azok nem árthetik meg,akiknek rendes,szerető apjuk van/volt!

2012. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Összegezném: EGY MÁSIK EMBER HALÁLÁT KÍVÁNOD! Szerinted? Aki azt mondja nem vagy gonosz, az nem normális. Akárki is ez az ember, soha az életben ne kívánj ilyet! Ráadásul a saját apád halálát várod, mert pénzt kapnál utána! Milyen ember vagy te? Akármilyen apád volt, akárki is ő neked, EMBER! Én nem is hiszem el, hogy van, aki ebben a gondolatmenetben támogat! Milyen világ ez a mai? Egyszerűen undorító! L28
2012. márc. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

okosabb lenne ha anyukád elment volna egy ügyvédhez és az elmagyarázta volna neki,hogy hiába apád háza, ami aházasság alatt törtánt az közös.És váláskor azt ki kell fizetnie. És anyukád ezek után beadta volna a válópert,megkapta volna a pénzt és békében élnétek.

És nem kéne apád halálát kívánnod egyszerűen azért mert anyád nem mert válni.

2012. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen világ ez a mai?

Olyan,hogy egy gyermeknek alkoholista apa mellett kell felnőnie, rettegnie, hogy nem tapasztalhatja meg, milyen az, hogy nyugodt élet, szeretet, boldog család.

Szép azt mondani, hogy "csak az apád". De az apának nem mondhatjuk, hogy a gyermeked, a családod retteg tőled?

Nem csodálkozom, hogy gondolkodsz azon, hogy apád nélkül könnyebb volna az életetek. Csak valahogy olyan kis racionálisnak tűnik, hogy inkább az anyagi oldalát domborítottad ki az egésznek.Ne kívánd valóban más ember halálát, mert ha meghal hirtelen, akkor a lelkiismeret fog mardosni, hogy a te bűnöd!

Biztatót nem tudok mondani, csak sajnállak, mert egyetlen életünket nem mindegy, milyen körülmények között éljük le.

2012. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

ezt csak az tudja megérteni, akinek hasonlóan rosszéletű apja volt, és ezzel a családját is tönkretette.

szerintem nem a kérdező tehet róla, hogy az apja alkesz, egy felnőtt, családos emberben lehetne annyi felelősség és belátás, hogy nem elissza a gyerekei elől a pénzt, hanem támogatja, szereti őket.

én semmit nem érzek az apám iránt, soha nem nézett rám, ha meghalna sem sajnálnám különösebben, de nem ácsingózok arra, hogy meghaljon, mert már jó előre kiforgatott az örökségemből.


akármennyire is utálod az apádat, ilyet azért ne mondj ki, pláne ne olyannak, aki nem ismeri jól a családodat.

2012. márc. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek kérdező , enyim is iszik és akkor nagyon hülye , alapból is szemét rosszindulatú ember , nem bánnám ha ...
2012. márc. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!