Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 26 éves vagyok és rettegek a...

26 éves vagyok és rettegek a gyerekvállalás gondolatától. Van párom, két éve élünk együtt boldogan, de ha arra gondolok, hogy lesz egy gyerekünk és megváltozik az egész életem, attól megrémülök. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
26L
2012. márc. 27. 00:01
 1/4 étoile et lune ***** válasza:
Szerintem rossz kategóriába helyezted a kérdésedet, a Gyerekvállalás vagy a Családi kapcsolatok kategóriában írnának választ. Szerintem írj oda is egy ilyen kérdést. Mindenesetre az én véleményem az, hogy két év még nem olyan sok egy kapcsolatban, úgy értem, a gyerekvállaláshoz semmiképp. Egyébként meg átgondoltad már, milyen lenne? Hogy miben változna az életed? Ne csak a negatívumokat lásd, hogy felelősség meg hogy mi van, ha a nőd majd hanyagolni fog, hanem a pozitívakat is. Hogy születik egy bébi, kettőtök pici ötvözete. Képzeld el, vajon kitől mit örökölhetne kívül-belül, milyen érzés lenne megfogni, milyen lenne nézni őt, miközben alszik, és barátkozni a gondolattal, hogy úristen, ez az én kis kölyköm. Sokan nem vágynak eleinte gyerekre. Például csak 2-3 hónapja jártam a barátommal, amikor szóba jött valahogy a terhesség (nem hozzánk kapcsolódóan), és utána megjegyezte, hogy ő nem akar gyereket, mert így fúj meg úgy, és rosszul van a témától. Egészen addig nem is gondoltam én a gyerekekre, na de ez azért rosszul esett, és tudatosult bennem, hogy én azért nem akarok utód nélkül elsorvadni. Ezek után mindenesetre ügyeltem rá, hogy véletlenül se hozzak szóba terhességet (nem volt nehéz, de néha lett volna pár megjegyzésem), de egy idő után (pár hónap) ő kezdett el beszélni arról, hogy ,,Majd ha fiam lesz, akkor... Vagy nem, várjál csak, inkább lányt akarok. Vagy fiút?" Fura volt... Azt hiszem, jobban megszeretett engem, és ezáltal a közös család gondolatát is. Persze azt még tartja, hogy 30 éves koráig nem akar gyereket, ami azért gáz, mert egyidősek vagyunk, nálam meg a 30 már olyan túlérett a gyerekszüléshez. Szóval ha én 5 évvel fiatalabb lennék nála, oké lenne... Na mindegy, én meg azt tartom, hogy majd más csinál nekem gyereket 5 év múlva, szóval ne aggódjon emiatt...:)
2012. márc. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 étoile et lune ***** válasza:
Bocsi, most látom csak, hogy nő vagy, de nem baj, sokban nem változtat ez a tény a válaszomon, csak cserélt ki a nemeket. :)
2012. márc. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, hogy az életed hosszú, 50 éves kor felett már egyre rugalmatlanabb leszel, mégis, milyen jó lesz, ha egy pár gyerek segít neked, meglátogat amikor sokáig egyedül vagyé unatkozol, elvisz nyaralni, mozgalmasabbá teszi az életed, ettől pedig fiatalabbnak és boldogabbnak érzed majd magadat.

Persze, kevesebbet bulizol majd a kisgyerek miatt, de arra gondolj, ami valóban fontos. Ne csak nő legyél, hanem anya is, ezzel semmit nem vesztesz de sokat nyersz.

2012. márc. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Neharagudj de Én is 26 vagyok és egy zabi gyereknek is örülnék :)

Lehet azért rémülsz meg a gyerekvállalás gondolatától mert a párod nem az az ember aki mellett le akarod élni az életed mert egy gyerekkel le lehet a nőket kötni úgymond.Tehát a párod neked nem az igazi szóvl lehet feleslegesn vagy mellette.

Üdv!

2012. márc. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!