Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vajon bennem van a hiba?

Vajon bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

Remélem nem leszek hosszú. Azt hiszem elég általános problémával állok szemben, mégsem sikerül épkézláb megoldást találnom rá hónapok (talán évek) óta. Egy pár ide kapcsolódó dolog rólam: gimnazista vagyok, egy őszinte, realista felfogású ember, szinte nincs olyan téma ami nem érdekel és nincs arról véleményem (legalábbis valamennyi). Rengeteget tudok beszélni bármiről. Kiskorom óta és leginkább az elmúlt hónapokban jellemző a baráti kapcsolataimra az, hogy elnézést a kifejezésért de jól átb*sszák a fejemet (meg kétszínűen viselkednek, minden nap máshogy stbstbstb). Annyit csalódok az emberekben, hogy ma estére teljesen besokalltam és realizáltam hogy ez így nem mehet tovább, mert egy; mocskos egy érzés, kettő; nem marad egy barátom sem, három; kedvem nem marad a szocializálódáshoz. Az már csak egy másik történet, hogy az osztályban valahogy mindig kinéznek 9-dik óta. Már pedig kérem szépen nem vagyok én sem begyepesedett sem elhanyagolt és benne vagyok a bulikban is(bizonyos határokig), csak az az egy baj van velem, hogy ismeretlenek vagy alig ismert emberek előtt egyszerűen NEM-TUDOK-MEGSZÓLALNI.


Pozitívum az, hogy van egy "lelki társam" csak hát ő is nagyjából ebben a cipőben jár, így ő vele sem tudom ezt igazán megbeszélni.


Szóval én nem akarok senkinek sem megfelelni, népszerűségre sem hajtok, az lenne jó, ha tudnám hogyan szólaljak meg ismerősök előtt és kicsit szimpatizálnának velem az emberek. Meg az, hogy elmúljon ez a sok bunkózás felém, hátha lehet erre lépni valami taktikát vagy valami..akármi..valamit. Ja! És jó lenne új barátságokat kötni:D Azt hol kezdhetném el?:D


Előre is köszönöm a segítségeket (:


2012. márc. 27. 21:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsánat, kihagytam: 18/L
2012. márc. 27. 21:05
 2/5 anonim ***** válasza:

Az önbizalmadat kellene építened! Csinálj olyat, amiből pozitív visszajelzéseket kapsz és jól érzed magad tőle. És lehet hogy benned van a hiba, mert, ha nem tudsz megszólalni, akkor elég nehéz lehet veled beszélgetni... :) ne érts félre, nem azért...

De most komolyan. Nem hiszem, hogy nincs olyan, akivel jól el tudnál beszélgetni. De ha gondolod egy pszcihologus is szívesen segítene neked. Egy két alkalom és rájöhetnél, hogy nem is vagy olyan szeretetlen, mint ahogy gondolod! :) Nekem a doki segített és EGY alkalom után egyenesbe jöttem! :)

http://www.youtube.com/watch?v=-wzjQxrJENM

2012. márc. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj de ha már van egy lelki ttársad akkor ne rinyázz hogy nem marad barátod.

Tudod még fiatal vagy és van még időd igazi barátokra is.Mivel hogy csaj vagy így azt írom hogy nehéz dolgod lessz mert a nők csak ármánykodnak egymással is és ez megy mindenhol még felnőttként a munkahelyeken is.Szóval oda kell figyelned kiben bízhatsz meg,legyél megfelelő képpen bizalmatlan,ha elmész bulizni akkor azért menj el hogy bulizzál és ne csak ismerkedés miatt.Nem ártana valami olyasmibe kezdened amit csoportosan csinálnak és téged is érdekel.legyen ez a rajz szakkőrtől a fociig akármi,általában a közös érdeklődési kör összehozza az embereket.És legyél egy picit optimistább ,érdeklődőbb ,és odafigyelőbb.

Szia!

2012. márc. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ezzel én is így vagyok szintén 18 ,és kilencedik második fél évétől engem is kinéznek az osztályból:/ valamint a többi barátom lemorzsolódott vagy én szakítottam meg a kapcsolatot mert szintén átvágtak,a szemebe hazudtak és még sorolhatnám.

jó lenne új barátokra szert tenni,de mégis h? egyedül nem jó eljárni semerre sem:(

esetleg beszélgethetnénk ha gondolod.megkérdezhetem h hova valósi vagy?

2012. márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Be kellene iratkoznod egy irodalmi körbe, színházszakkörbe, valami társadalmi szervezetbe, nőegyletbe, ami programokat csinál neked. A problémádat csakis azzal tudod leküzdeni, ha beleveted magad. Tényleg nem fog máshogy menni, hidd el, pár alkalom után levetkőződnek a gátlásaid, és meg mersz szólalni bárhol.
2012. márc. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!