Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem akarok dolgozni?...

Miért nem akarok dolgozni? Itthon voltam a szüleimnél az elmúlt hónapokban depresszióval, most járok injterjúkra de nem tudom eladni magam úgy mint régen, mintha nem érdekelne az egész. Hogyan tudok kitörni ebből az apátiából?

Figyelt kérdés
Az interjún is össze-vissza beszélek - őszinte vagyok, és ez a baj, bizonyos dolgokban kamuzni kellene - pl. hogy más is érdekel a szabadidőmben mint a munka, stb. Ez régen ment de most mintha még élvezném is hogy kipanaszkodhatom magamat (csillagász akartam lenni - közgazdász lettem). Hogyan tudok kitörni ebből a viselkedési / gondolati spirából?
2012. márc. 28. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is ebben vagyok immáron 2 éve és tudom,hogy segítségre szorulok,de nincs pénzem szakemberhez fordulni ez ügyben.Én már állásinterjúkra nem járok mert tudom,hogy amit ott mondanék magamról az nem felelne meg senkinek.Csakis a szakember segíthet rajtunk.De miből fizessem meg?
2012. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ingyen pszichológus is van, igaz, az nem foglalkozik veled annyira mint egy fizetős, de azért jobb mint a semmi.
2012. márc. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulni őszintén hazudni...
2012. márc. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy tényleg nem érdekel téged az egész.

Vakvágányra kerültél, és tovább erőlteted a rossz utat, ahelyett, hogy radikálisan irányt váltanál.

Jah, én meg nem mondom, hogy milyen legyen az az irány. Olyan legyen, ami érdekel, amiért tudsz élni (vagyis találd meg az életcéljaidat). Ha ez az, hogy bohócként ugrálj a téren, akkor azt kell csináld.

Ami meg a hazugságot illeti, én csak addig akarok élni ebben a világban, amíg hazugság nélkül megtehetem. Ugyanis nem ér annyit ez az egész világ, hogy a benne maradás érdekében öljek, lopjak, vagy hazudjak...

2012. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Miért nem akarok dolgozni?"


Alapvetően senkinek sem vágya az, hogy dolgozhasson, de néha rákényszerülünk. Egyébként a munka jobb, mint csövesnek vagy élősködőnek lenni, noha nem jobb, mint mondjuk milliárdosként kamatokból élni.


"most járok injterjúkra de nem tudom eladni magam úgy mint régen, mintha nem érdekelne az egész"


Depressziós vagy, és ez árt a motivációdnak.


"Hogyan tudok kitörni ebből az apátiából?"


Pszichiátriai kezelés segíthet.


"Az interjún is össze-vissza beszélek - őszinte vagyok, és ez a baj"


Ha tudod, mi a baj, akkor változtathatsz ezen.


"csillagász akartam lenni - közgazdász lettem"


A helyedben örülnék ennek. Most van egy rendes szakmád. Csillagászként elég nagy bajban lennél.


"Hogyan tudok kitörni ebből a viselkedési / gondolati spirából?"


Valószínűleg a depressziót kellene ehhez megoldani.

2012. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!