Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom miért van ez, Ötletek?

Nem tudom miért van ez, Ötletek?

Figyelt kérdés
A következő a problémám! Többször volt olyan hogy megakartak verni és ilyenkor teljesen leblokkolok, pedig kondizok meg minden,csak nem tartozom a segnyaló társaságba ,és nem akkarok balhét, vagy inkább csak lefagyok és beparázok pedig bírom a fájdalmat is)! :/ de néha úgy örülnék ha elszállna az agyam és nem blokkolnék le, nem tudom miért van ez. Küzdő sportra is járok. Valaki valami ötlet, miért van ez?

2012. márc. 28. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:

ez egyénfüggő hogy ki hogy viselkedik ilyen helyzetben

de talán nem bízol magadban eléggé?

2012. márc. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, én is ilyen vagyok, bár ha bunyóra kerül a sor, ütök, ha arról van szó. Az a baj velem, hogy nagyon nehezen tudok bemérgesedni. De akkor, huhaaa szerintem ölni tudnék. Magyarul, túl nyugodt higgadt ember vagyok, ha beszólnak, csak röhögök, egyáltalán nem izgat (amúgy ez baj?) magasról leszarom, egyáltalán nem izgat fel érzelmileg, visszaszólok oszt jóvan:D Tanárom azt mondta a fiának, épp ma mondta órán,IDÉZEM:--- Fiam, Te sose bánts senkit sem, de ha téged bántanak, TAPOSD KI A BELÉT!---:D Egyik osztálytársamnak túl nagy az arca, túlságosan is, mér fárasztó:D mondta neki a tanár, vegyen vissza, mert egyszer beverik a képét... alighogy elindúltunk a buszmegállóba, beolvasott egy motorosnak, (kb 50 éves mester ember lehetett) az meg visszafordult, majdnem felpofozta. Mindennek van határa... de ez a gyerek, ha vizsgán is ekkora lesz a szája, akkor lehet nem kapja meg a szakmunkás bizijét:D
2012. márc. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 artanyan válasza:

A legtöbb ember hasonló cipőben jár, mert nem azon van a hangsúly hogy mennyire vagy izmos vagy mit tudsz ( persze az állóképesség is számít) a támadásnál az indítás a lényeg. Mire te feldolgozod magadban hogy megtámadtak addig az első pofon már be is jött. Amit tehetsz hogy kikapcsolod a blokkolást magadban és az ösztöneidre hagyatkozol, ne azon gondolkodj , hogyan is védhetem ki a támadást mert azt nem védheted ki az JÖN. Csak reagálhatsz rá. Pl: Volt egy 150 cm-es legfeljebb 45 kg-os cingár alkatú osztálytársam a suliban aki ha focizott úgy tudott "támadni" hogy mindenki leblokkolt. Nem volt félelmetes a látvány de annál inkább meglepő és ez zavaró is volt mert nem tudtuk mit reagáljunk rá és biza sokszor előnyre tett szert ezáltal. Neked is ez kell. Ha támadnak ordíts és pattanj mint a nikkelbolha, aztán majd ráérsz helyezkedni, hogy mit csinálj és hogyan. Bár szerintem a tapasztalatok azt mutatják (saját) ilyen jellegű ellentámadás esetén annyira megzavarodnak hogy a legtöbb esetben elfelejtik mit és mért akartak veled csinálni, vagy a teljes fordulatra is volt példa. DE egy dolgot ne felejts el.

MINDIG VAN NAGYOBB ÉS ERŐSEBB! És még valami: egyszer úgy elszállt az agyam (miután megkaptam az első pofont és rájöttem ez a gyerek hiába nagyobb meg izmosabb k..a gyengén üt!) hogy a vége kórház lett. Meg miegymás!

2012. márc. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy ilyen vagy, és nem egy állat...
2012. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző vok még:

Csak akkor üssél, ha már megütöttek, sose kezdeményezz... nyomorult szánalomraméltó ember az, aki nem tud szavakkal visszavágni ha csak sértegetik v ilyesmi...

Ha már megütöttek, akkor tépd szét őket... :D

2012. márc. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez a baj ha megüt is nem tudok vissza ütni leblokkolok. amugy nem zavar mert jól bírom az ütéseket sőt néha még röhögök is, de ez zavar hogy lefagyok :'/
2012. márc. 29. 17:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért kerülsz egyáltalán olyan helyzetbe, hogy erőszakot akarnak veled szemben alkalmazni?

Az, hogy blokolsz inkább csak azt jelenti, hogy nem vagy agresszív, és ennek örülj.

A megoldás az, hogy tudatosan került az olyan helyzeteket, ahol fizikai erőszakkal szembesülhetsz. Ez nem a te világod.

A küzdő sportot pedig ki kellene egészíteni annak mentális oldalával is. Vannak ilyen iskolák, ahol fejben is tanítanak, nem csak testben.

2012. ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát a mai világban már akkor beléd kötnek ha csak a padban ülsz!
2012. máj. 3. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!