Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változhatnék meg...

Hogyan változhatnék meg pszichológus segítsége nélkül?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs pénzem rá,de annyira rossz embernek tartom magam,hogy muszáj valamerre lépnem,de hogyan?

Eléggé sértődékeny vagyok ez még a könnyebbik megoldás,de

a hírtelen haragot hogy lehet magam mögé szorítani?Sajnos soha,de soha nem jut eszembe 10-ig számolni és megbántok mindenkit,mert át se gondolom mit mondok.

Emellett elég önbizalomhiányos is vagyok.Nem érzem magam teljes értékű embernek,mindig másra akarok hasonlítani.Ezt talán vissza tudom oda vezetni,hogy folyamatosan megkaptam gyerekkoromban és mostanában is a " bezzeg az XY jobb,miért nem tudsz olyan lenni,ha neki sikerült,neked miért nem "

Milyen "gyakorlatokkal" tudnék jó emberré válni?

Felemészt az egész már.


2012. ápr. 2. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt hittem hirtelen, hogy skizofrén vagyok és elfelejtettem ezt a kérdésemet. Aztán rájöttem, hogy nem. Nagyon durván hasonlít kettőnk sztorija, ha megoldást találok szólok neked is. Nekem eddig azt vágták a képembe, hogy kapjam össze magam és ne sajnáltassam magamat. Én megpróbálom összekapni magam....
2012. ápr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az hogy sértődékeny vagy meg hirtelen haragú, hát Istenem, mindenkinek vannak hibái:) de az hogy önbizalomhiányos vagy nagyobb gond, nagyon befolyásolja az életminőséged. próbálj meg ilyem témájú segítő könyveket olvasni, vagy a neten nézelődni...hátha lesz valami számodra hasznos.

állj a tükör elé minden nap, és koncentrálj a jó tulajdonságaidra. ha szép a szemed, akkor mondogasd hangosan, hogy 'szép szemem van'...egy idő után elkezdesz inkább az erősségeidre figyelni.

2012. ápr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A sértődékenységen könnyen lehet változtatni. Próbáld meg, hogy ha valami olyasmi történik amin megsértődsz, akkor ne sértődj meg. Jó most ez bután hangzik, de gondolj arra, hogy tényleg semmi okod nincs rá. Nem tudom, hogy mennyire dramatizálod túl a dolgokat, de próbálj mindig arra gondolni, hogy ez semmiség és tök fölösleges ezen rágódni. Mindig csak azon sértődj meg, amin tényleg van okod. Kérdezgess embereket, hogy szerintük van-e alapja a sértődöttségednek... Ha tényleg kis dolog, akkor valószínű sokan azt fogják mondani, hogy nem. És higgy nekik!

A hirtelen haragot nekem is elég nehéz leküzdenem. Sajnos arra nem nagyon tudok ötleteket adni. Főleg, hogy elfejted ezt a 10-ig számolósdit is.... Ha valaki megbánt, vagy veszekedtek vagy akármi, amiért ideges leszel, próbálj meg arra gondolni, hogy nem akarod megbántani a személyt akivel éppen beszélsz. Persze nehéz, mert ilyenkor nehezen gondolkodik az ember. Próbáld ki ezeket a nyugtató meditációkat, esetleg olvass az Interneten a hirtelen haragról, biztos találsz megoldásokat.

"Emellett elég önbizalomhiányos is vagyok.Nem érzem magam teljes értékű embernek,mindig másra akarok hasonlítani."

Írj egy listát, hogy miben vagy jó, az összes pozitívumot veled kapcsolatban. De tényleg az összeset, a legapróbbakat is. Azután írd le az összes negatívumot is. Gondolom megvan, hogy kire akarsz hasonlítani. Írd le a pozitívumokat és negatívumokat vele kapcsolatban. Hasonlítsd össze. Valószínű, hogy nem egyforma dolgokat írtál le. Látod, nem minden ember egyforma! Te is biztos jó vagy valamiben, amiben ő talán nem annyira. Ő is biztos jó valamiben, amiben te nem jeleskedsz. Az a lényeg, hogy tudd, semelyik ember sem egyforma és mindenkinek megvan a saját személyisége, fölösleges utánozni! Ha valaki jobb nálad valamiben, az sem jelent semmit. Valamiben biztos te is jobb vagy másoknál, esetleg még nem találtad ki, hogy mi is az. Jelenleg én is ebben a fázisban tartok. Nem tudom, hogy miben vagyok jó. De én még bőven ráérek, még csak 16 vagyok! :) Te hány éves vagy amúgy? Fiú, lány?

2012. ápr. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1 a pszichológus nem kerül pénzbe, vannak ingyenesek is a helyi kórházakban, utána kell járni

2 a sértődékenység az elégedetlenséggel és az önbizalomhiánnyal van kapcsolatban. a legtöbb ember aki megsértődik, nem képes elviselni az igazságot

3 a megoldás az, hogy kezdj valamit az életeddel. valami olyanba kezdj bele, amiben sikeres vagy, így megnyugszik a lelked. igaz én eleve nem is foglalkoznék mások véleményével, hogy nálam ki a jobb, mert mindig van jobb. csak az a lényeg, hogy szeresd amit csinálsz.


önmagaddal van bajod, amíg nem tudod elfogadni magad, addig meg fogsz sértődni mindenen

ha van lehetőséged rá, türelemjátékokat kellene játszanod, vagy olyan játékokat, amiben megtanulsz veszíteni - elfogadni hogy nem vagy jobb valakinél.

2012. ápr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!