Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jobban szeretem az állatokat...

Jobban szeretem az állatokat mint a gyerekeket. Ez baj? Elítélendő?

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok. Nem azt mondom, hogy utálom a gyerekeket, de jól megvagyok nélkülük. Nem szeretem amikor kiabál, rosszalkodik, hisztizik és utálom hogy az emberek nagy többsége elvan olvadva ha meglát egy gyereket. Persze ha az utcán egy édes kiskutya mászkál éhesen arra senki nem figyel. Nagyon szeretem a kutyusokat, cicákat. Sokkal több örömömet lelem a velük töltött idővel, mint egy visnyogó gyerekkel. Bennem van az a tudat is, hogy oké lehet cuki egy kisgyerek, de mivan ha egy szemét ember lesz belőle? Egy kutyusról viszont eszembe sem jut ilyesmi, feltételek és fenntartások nélkül szeretem az állatokat. Nem vagyok anyatípus sem, nem hiszem hogy valaha is szülni fogok. Inkább nevelek cicákat, kutyákat. :) Mi a véleményetek?
2012. ápr. 4. 09:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
74%
Mintha magamat olvasnám. Ne foglalkozz mások véleményével, Te tudod mit akarsz, a többi nem fontos. Ha soha nem lesz gyereked, akkor nem lesz, ettől még semmivel sem vagy kevesebb, mint bárki más.
2012. ápr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ugyanígy vagyok ezzel. Valahogy nem vonz a gyerekvállalás gondolata. Párom is így érez. Viszont az állatokat én is imádom. Van is egy cicám, aki 16 éves és nagyon szeretem. Páromnak pedig kutyái vannak.

Én sem érzem magam anyatípusnak. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy terhes legyek, a szülőágyon vajúdjak és kakis pelenkákat cseréljek. Van egy ismerősöm, ő 37 éves, házasságban él, de egyáltalán nem terveznek gyereket. Az illető nő kutyatenyésztéssel foglalkozik, és azt mondja: "Gyerek? Na neee. Inkább még egy kutya!!!" :D

Én amúgy 27 éves vagyok, a Párom 26, lehet, hogy a későbbiekben változik majd a véleményünk a gyerekkel kapcsolatban, de nem hiszem, hogy 34-35 éves korom előtt szülni fogok.


27/L

2012. ápr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem elítélendő. A családtagjaim gyerekeit nagyon szeretem, de idegentől nem olvadok el. Viszont ha meglátok egy cuki kutyust az utcán én is rögtön elmosolyodom.
2012. ápr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
100%
Mindenki más, ezt el kell fogadni. Szerintem nincs vele baj, hogy nem vágysz gyerekre és nem is vállalsz, csak azért mert ez a társadalmi elvárás. Most óvónőnek tanulok, szeretem a gyerekeket, de nem érzem azt,hogy sajátra is szükségem van. Ha te így érzed jól magad és van is rá lehetőséged,hogy kutyáid, macskáid legyenek akkor hol a gond?:)
2012. ápr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen a más gyerekeivel én is így vagyok. A sajátmmal persze nem. Az állatokban az érdek nélküliséget, a rászorultságot, a kedvességet, a hűséget értékelem. Nagyon szeretem őket.
2012. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

én ugyanígy voltam, amig meg nem született a saját gyerekem

:-)

de még most is odavagyok az állatokért (is)

2012. ápr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Ha lesz sajátod, majd megváltozik a véleményed. Előtte én is így voltam. Ugyanolyan aranyos egy kisgyerek, mint egy kiskutya, mert az még nem gonosz, nem szemét, nem hazudik, stb.
2012. ápr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
Én 32 évd
2012. ápr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
77%

Én 32 évesen ugyanígy gondolom.

Más véleményét meg lesz@rom.

2012. ápr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

detto :D

16/L

2012. ápr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!