Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Haszontalan vagyok mert nincs...

Haszontalan vagyok mert nincs munkám?

Figyelt kérdés

1 éve hogy itthon vagyok, és olyan feleslegesnek érzem magam. Én intézem a bevásárlást, meg segítek a főzésben, takarításban stb de ez kevés. Olyan mintha semmi értelme nem lenne az életemnek. Minden napom ugyanolyan, reggel 7 körül felkelek, reggeli, bolt, 11-re itthon, ebéd, házimunka, sorozatozás, és már este is. Egybefolynak a hétvégék, hétköznapok. Még párom sincs, szórakozni sem járok, emberek közé is csak a boltban megyek...


22 éves vagyok.


2012. ápr. 4. 13:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Egy 2 éves okj szakmám van, menedzserasszisztensi papír, valamennyire beszélek angolul de vizsgára nincs pénzem, így nyelvvizsgám sincs. Azon gondolkozom legalább tanulhatnék valamit semmi olyan nem jut eszembe amit szívesen tanulnék. A barátnőm elvégezett egy műkörmös tanfolyamot, már 15 évesen körmözött, szereti. Az unokatesóm, egy kutyakozmetikusit, szereti az állatokat, ezt akarta. A másik kozmetikusnak tanult imádja, a volt oszt. társam a menedzseri után fodrásznak tanul, szereti. De nekem semmi olyan nincs amit szeretnék, vagy amihez úgy érezném van tehetségem...
2012. ápr. 4. 13:09
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Hát 1-2 dolgon kéne változtatnod, még ha munkád sincs, mert mai világban nem a legegyszerűbb a munkaszerzés, legalább mozdulj ki néha néha!:) Hova valósi vagy? Mik a lehetőségeid? Járj egy kicsit valamerre, ismerkedj, így munkát is lehet könnyebben találsz, lehet valaki mond valamit ami érdekel, vagy beajánlj valahova.:)
2012. ápr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

ha volna munkád, akkor is egybefolyna minden. nálunk a gyerek hozta a felüdülést. miatta sose unatkozunk:)

és kérdésedre válaszolva: nem vagy haszontalan. főleg ha keresel is munkát és akarsz is dolgozni

2012. ápr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%
miért nincs munkád? keresel? mert azt nem írtad. ha nem, akkor igen, haszontalan vagy, legalább is anyagilag. Viszont ha próbálkozol, akkor ne legyen rossz érzésed, sokan nem találnak munkát.
2012. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én akarok de a nagymamámat nem hagyhatom sok időre itthon, szóval 6-8 órás munka jöhetne szóba. De nem kellek sehova. Még pénztárosi munka sincs, sőt még ott sem ahova lenne protekcióm, annyira nincs felvétel. Mikor még suliba jártam minden áruházban percenként bemondták hogy felvesznek embereket, vagy ki volt írva, most meg sehol semmi. Sőt inkább kirúgnak embereket...
2012. ápr. 4. 13:13
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Azért próbálj meg elkezdeni valamit, csak az otthonülés miatti depressziótól érzed magad ennyire feleslegesnek.
2012. ápr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
61%
Nekem is pályakezdőként 9 hónapig tartott mire találtam munkát. Kb. 250-300 önéletrajzot küldtem el és sokra még nem is válaszoltak. Már annak is örültem, ha elutasító választ kaptam, mert akkor tudtam, hogy onnan már nem kell választ várnom.
2012. ápr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Errőlnem te tehetsz.Ha nem adnak munkát, nem tudsz dolgozni. Próbáld úgy felfogni,hogy előbb-utóbb úgyis lesz, addig pedig van egy kis szabadságod! Küldözgess önéletrajzot (motivációs levéllel)mindenhová,oda is, ahol nem keresnek munkást. 22évesen haszontalan? Majd lesz még munkád, lesz családod, türelem.
2012. ápr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz innen megállapítani, hogy mennyire a te hibád ez az állapot. Mindenesetre pár dolog:

- Nem az a baj, hogy nincs nyelvvizsgád, hanem, hogy csak "valamennyire" beszélsz angolul. Amig otthon ülsz, addig tanulj meg rendesen. Interneten ezer lehetőség van rá ingyen.

- Tipikus eset, amikor valaki elvégez egy jólhangzó okj-s szakmát, aztán semmire nem tudja használni. Mielőtt jelentkeztél erre, hallottál/olvastál valaha olyat, hogy valaki "menedzserasszisztent" keres?

- Megint ugyanabba a hibába fogsz beleesni. Azt írod, nincs olyan, amit szívesen tanulnék. Nos 2012-ben ne is azt tanuld, amit szeretnél, hanem azt, amivel el tudsz helyezkedni.

- A mamádat oldják meg a szüleid.

Szóval egyenlőre úgy tűnik, hogy elvagy a langyos vízben. Kicsit már uncsi, de azért kellemes. Nem nagyon töröd magad.

2012. ápr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én is tökugynígy vagyok. 25 évesen OKJ-s szakmával itthon ülök, hétről hétre elküldök több tíz önéletrajzot,járkálok is melót nézni de semmi.

Viszont tanulok nyelvet, olvasok (legalább az agyamat nem hagyom eltompulni), rajzolok, lekötöm magam. Tornázni is szoktam meg persze itthon takarítani meg ilyenek. Én is feleslegesnek érzem magam de megpróbálom kitölteni az időmet a fentiekkel. Neked is ezt ajánlom.

2012. ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!