Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek hogy fél év múlva nem...

Félek hogy fél év múlva nem lesz munkám. Azonban össze akarunk költözni. Normális hogy én előre úgymond "bevásárolok"?

Figyelt kérdés

Párom otthon él a szüleivel. Én is itthon élek a szüleimmel.

Nem kell itthonra semmit vennünk, fizetnünk. Mindenki otthon eszik, otthon végzi a dolgát stb, viszont általában az én szüleimnél alszunk, ritkán náluk.

Ő sokat keres, én még tanulok.

Ő már egy csomót tudott félretenni, lakást vett, nekem meg némi megtakarításom van, nem túl sok, talán arra lenne elég, hogy ha nem lenne munkám suli után (amit nyáron fejezek be)akkor kb 4 hónapra elég lenne arra, hogy fizessem a rezsi-kaja rám eső részét.

Párommal beszéltünk arról hogy mi lenne ha összeköltöznénk.

Ő mondta, hogy biztos hogy találok majd valami munkát, vagy elvállalok akármit, és úgyis lesz pénzem.

Sajnos egy olyan városban élünk, ahol nagyon sokan munkanélküliek. Tehát jogos az én félelmem is.

Ő ezt nem érti, mert sosem volt igazi munkahelye, ahol másokhoz kell alkalmazkodnia, ahová időre kell menni, és ahol meg kell felelnie, főnöke van. Ugyanis van egy saját 1 személyes vállalkozása, nincs mellette senki más, én sem tudnék hozzá csatlakozni, mert férfi munka.

Jól keres, havi 3-4 száz ezret.

Ha összeköltöznénk és nem lenne munkám, akkor biztos fizetné a rezsit, kaját amig nekem nem lesz munkám. Azonban abban is biztos vagyok, hogy az én személyes igényeimet már nem szeretné finanszírozni. Pl ha nem lenne pénzem hajfestéket venni, vagy egy új cipőt, mert a régi tönkrement, heti 1x eljárok szoliba, mert egyébként nagyon csúnya fehér, pattanásos bőröm van( ez havi szinten 1600 ft-ot jelent) stb-stb. Ez havi szinten kb 10 e ft. Na ezt biztos nem akarná finanszírozni. Aztán gondolom hogy ha lenne munkám, utána egy jó darabig én fizetnék majd többet a rezsibe, hiszen korábban ő tette ezt, nekem nem is lenne ez gond!

És hogy rátérjek a kiírt kérdésem lényegére. Szerintetek normális dolog lenne, mivel a korábban leírtaktól félek, hogy egy-két dologból úgymond előre bevásároljak, hogy ne kelljen később a páromtól erre pénzt kérnem?

Pl megvennék vagy 10 doboz hajfestéket, 4-5 tubus fogkrémet, pár darab tusfürdőt, alapozót stb ami egy nőnek kell? Havonta kb 3000-3500 ft megy el kozmetikumokra, de nem akarnék tőle erre kérni, és lehet nem is adna! Valamint megvennék 1-2 farit, pl 1 sportcipőt, 1 papucsot, néhány pulcsit, pólót, 1 új pizsamát, hogy kb 1 évig mindenből legyen?

Remélem értitek a kérdésem lényegét. Én nem akarom eltartani magam a párommal, csak félek, hogy nem lesz munkám, és nem tudom azt a havi 10-12 e ft-ot fedezni, hogy a saját igényeimet kielégítsem? És szerintem páromtól sosem tudnék egy új cipőre 4-5 ezer, vagy pólóra 2-3 e ft-ot kérni.


2012. febr. 4. 11:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Te sem vagy százas....
2012. febr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez ilyen nagy gondot okoz nektek, miért nem vártok a költözéssel addig, amíg találsz te is munkát? Előre bevásárolni az olyan viccesen hangzik...

"-Szívem, miért van tele a fürdőszobai szekrény hajfestékkel és női kozmetikumokkal? - Azért drágám, mert te nem akarsz adni pénzt, ezért még korábban vettem egy csomót, hogy legyen! - Áhh értem! És nem láttad a fogkefémet? - De ott van a tíz tubus fogkrém mellett, amit szintén magamnak vettem, hogy legyen!"

:D

Szóval érted, ha össze akartok költözni, nem kéne azt is belekalkulálni, hogy mivan ha egyszer az egyik nem fog tudni annyit keresni? És ha neked lenne munkád és a párodnak nem? Te se fizetnéd neki a sportújságot, mert az-az övé?


De mondom, ha ennyire el akarjátok szeparálni a kiadásokat, várjatok, amíg neked is lesz munkád.

2012. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Párom siettetni már ennyire az összeköltözést.

Nem jó neki otthon, a szüleivel, mert nagyon nehéz velük együtt élni. És hát ha már éveken át erre gyűjtött, szeretne minél előbb odaköltözni. Én kértem őt, hogy várjunk, legalább egy fél évet, de nem akar. Azt mondja csak, hogy majd lesz valahogy, meg biztos lesz munkám!

2012. febr. 4. 12:03
 4/26 anonim ***** válasza:
94%
Ha gondot okozna a partnerednek, hogy ezeket a költségeket is finanszírozza -és nem anyagi gondra gondolok- akkor nem kellene erőltetni ezt az összeköltözést
2012. febr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg elég viccesen hangzik, és feleslegesnek is tartom. Bár értem a félelmedet, van egy megszokott életstílusod, ez durván havonta egy 10-es, és veszélyben érzed kicsit:) De szerintem ha komolyan gondoljátok az összeköltözést, akkor millió más fontos dolog van amin agyalhatsz, és nem olyan szintűek hogy bevásárolj e 5 tubus fogkrémet jóelőre (amit a párod is ugyanúgy használ, szóval ezt pont nem értem:) )

Bár Te ismered a párod, de ha szeretitek egymást, és ilyen szinten a közös jövőt tervezitek, akkor szerintem ha megmondod neki h Szívem, be kéne festeni a hajam, akkor szó nélkül adni fog neked rá egy ezrest.

2012. febr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként mióta vagytok együtt?
2012. febr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Hát nemtudom, nagyon garasoskodó.

200 ft-ot is elkér, sőt 20 ft-ot is :S

2012. febr. 4. 12:07
 8/26 A kérdező kommentje:
Régóta, 5 éve.
2012. febr. 4. 12:07
 9/26 anonim ***** válasza:
96%
3-4százezret keres és 200forintokat is elkér a Szerelmétől? Hááát, ez elég gáz. Szerintem ezt így nem lehet csinálni, de ti tudjátok. Ilyen helyzetben viszont megmondanám neki hogy költözöm ha lesz munkám és punktum.
2012. febr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Így én sem költöznék vele össze.

Annyira költözni akar akkor menejn el ő,fenn tudja magát egyedül is tartani,te meg esteleg ha lesz munkád,meg egy kis tartalékod,és persze kedved akkor költözz

2012. febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!