Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Borzongva "várom", hogy...

Borzongva "várom", hogy középiskolás legyek. Hogy fogadtassam el magammal?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy beszédhibás vagyok, emiatt önbizalmam 0. Az osztályommal 8 éve vagyunk egy osztály, ott már mondhatni megszokták, sosem nevettek ki. De az új iskolában új osztálytársak, tanárok lesznek. Senki nem fogja tudni és félek, hogy kinevetnek. Legjobb lenne, ha bemutatkozásnál azzal kezdeném, hogy bemutatkozok, pár szó magamról és elmondom, hogy dadogok? Vagy inkább szóljak édesanyámnak, hogy beszéljen az osztályfőnökkel és ő majd segít? Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 5. 19:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És attól is félek, hogy rossz tanuló leszek. Pedig most általánosban 8.-ban 4,8 az átlagom. Attól is félek, hogy iskola után nem lesz időm elmenni sétálni, találkozni a barátommal. Meg hogy estig kell tanulnom..
2012. ápr. 5. 19:19
 2/11 anonim ***** válasza:

Válaszolnék a kérdéseidre:

1. Ha nem bunkó tajparasztok lesznek, akkor nem fognak ilyenen nevetni. Én legalábbis nem ítélnélek meg az alapján, hogy dadogsz.

2. Szerintem fölösleges mondanod a bemutatkozás után, úgyis látni (hallani) fogják. (Bocsi, de ez tény.)

3. Szerintem az, hogy anyukáddal beszélsz, és ő az osztályfőnökkel az a legrosszabb megoldás. Neked kell megoldanod a problémáidat. Hidd el, ha anyukáddal akarnád megoldatni, azért jobban megítélnek, mintha dadogsz...

4. A tanulás miatt ne aggódj, a középsuliban sem hajszolnak agyon. Tapasztalat. ;)

5. 4,8 és rossz tanulónak nevezed magad? :D Én 3,9 vagyok, és mindennél büszkébb vagyok magamra, de te tudod. :D


Amúgy ez milyen iskola lesz? Szakmunkás, szakközép, vagy gimnázium?

Mert a gimnáziumokba nem szokott bekerülni a selejtje, azokat biztos nem zavarja majd a beszédhibád. Szakközépbe be szokott kerülni néhány, de nem annyira vészesen sok, biztos ott is elfogadnának így. Azt meg nagyon remélem, hogy nem szakmunkásba készülsz 4,8-as átlaggal...


16/F

2012. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az estig tanulás, az az egyetem :D Nem kell középiskolában sokat tanulni egyáltalán. A beszédhiba miatt szerintem édesanyád beszéljen az osztályfőnököddel, az a legjobb megoldás.
2012. ápr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves 16/F válaszoló! Először is, nagyon köszönöm, hogy válaszoltál!

(Én is pontokba teszem, ha nem zavar.)

1. Nevettek már ki, mondhatni értelmesnek tűnő emberek is.

2. Nem minden esetben dadogom. Érdekes, ha ismeretlen velem egykorúakkal, vagy csak picit idősebbekkel beszélek, akkor nem nagyon szoktam, csak elvétve. Mert akkor figyelek is rá, hogy ne. Viszont ha ismerősökkel, akkor annyira nem, mert tudom, hogy már mondhatni megszokták és ők nem nevetnek ki.

3. Nem úgy értettem, hogy az osztályfőnök közölje az osztállyal, hogy van az a lány, na ő dadog. Hanem hogyha bemutatkozás közben elakadnék, de annyira, hogy megszólalni sem merek, akkor azért szóljon közbe úgy finoman.

4. De valamiért aggódom. ><

5. Attól félek, hogy ott rossz leszek középiskolában.


Gimnáziumba készülök! Egy elég erős gimnáziumba, Budapesten.


Utolsó válaszoló: nagyon köszönöm! :)

2012. ápr. 5. 20:21
 5/11 anonim ***** válasza:

A 16/F vagyok.

A 3. pontra annyit mondok, hogy ezek szerint félreértelmeztem amit írtál. Így már szerintem teljesen rendben a dolog, de szerintem ha normális lesz az osztályfőnököd, akkor nem kell külön szólni, ennek ellenére nem árt.

4. Én is egy elég erős gimnáziumba járok, Bács-Kiskun megye (elvileg) második legrangosabb iskolájába. (Szent István Gimnázium, Kalocsa) Naponta kb. fél órát tanulok, bőven jut időm barátokkal lógni, meg mindenre amit szeretek. Emiatt fölösleges aggódni. De ha te ott is 4,8 akarsz lenni, akkor mondjuk lehet, hogy többet kell tanulnod majd (sőt biztos).

És hát 1. pont, aki kinevet az nem értelmes, csak annak tűnik. Amúgy gimnáziumokban, főleg egy erős gimnáziumban általában csak rendes emberek vannak, a baromállatok a közelébe se mennek az ilyen helyeknek... Szerintem bízz magadban, nekem jófejnek tűnsz. ;)

2012. ápr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!:)


1. a beszédhiba miatt nem fognak kinevetni. :) - tudom, mert érdekesen ejtem ki az "sz" hangot, és sosem szóltak be érte még, csak hogy pösze vagyok kicsit de ezt is viccesen :D

2. a bemutatkozásnál nem muszáj elmondani, de ha elmondod tedd hozzá, hogy nem szereted ha ezzel viccelnek.

3. Ezt beszéld meg anyukáddal, hogy ő hogyan látja jónak :)

4. Én szakközepes vagyok, de egy nagyon erősben (eltés) és 4,0 átlagból csináltam egy 3,8-at szóval még büszke vagyok magamra!:D

5. suli után mindig lesz olyan, hogy elmentek ide-oda szóval laza lesz nagyon! csak többet kell néha készülni, de ha szorgalmas vagy, és nem tohonya mint én, akkor elég lesz 1 óra is ilyenekre:D

2012. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

16/F válaszolónak:

3. pont: én inkább jobban nyugodt lennék, ha édesanyám szólna osztályfőnöknek.

4. pont: valahogy nekem a gimnáziumról mindig az jut eszembe, hogy úristen, estig kell tanulni, nincs szabadidő, nincs barátok stb. ><

Bízni fogok magamban! Remélhetőleg. Te is szimpatikus vagy nekem! :)


ma 12:31-es válaszoló:

1. csak tudod, nekem nem viccesen említették már meg, hanem elkezdtek utánozni és nevettek rajtam..még régebben..

2. valami olyasmire gondoltam, hogy azt mondanám, hogy emiatt ne nézzenek másnak, ne tekintsenek rám másképp és ne nevessenek ki

3. édesanyám logopédushoz akar vinni és nagyon félt..

4. ügyes vagy! :)

5. nem mondanám, hogy szorgalmas. inkább precíz. ha már tanulok, házit írok, akkor az legyen perfect :DD


Köszönöm szépen a válaszokat! Igazán kedvesek vagytok! :)

2012. ápr. 6. 19:20
 8/11 anonim ***** válasza:

16/F megint :D.

Nyugi, ahogy már írták mások is, nem vészes a tanulás, meg laza is. Igazából csak attól függ, hogy fogod fel. Én is féltem, hogy majd sokat kell tanulni, de 1-2 hónap és rájössz, hogy a rendszer hogy működik. :D

És ha úgy látod jónak, akkor természetesen mindenképp beszéld meg anyukáddal. :)

2012. ápr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaidat! :)
2012. ápr. 6. 20:18
 10/11 anonim ***** válasza:
ugyan, én már mióta nem tanulok mégis 3-4es megvagyok. ettől nem kell félned.
2012. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!