Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem féltetek a középiskolás...

Nem féltetek a középiskolás éveitek előtt?

Figyelt kérdés
Én most ott állok,nemsokára felvételi.Attól is félek,annak ellenére,hogy központi nem lesz.De azért egy szakra 10 embert vesznek fel...és amikor ti felvételi előtt álltatok nem féltetek? Vagy attól sem,hogy majd nem találod meg azt a termet,ahol órád lesz,vagy nem találsz barátot?Én ezektől parázok a legjobban.Főleg a buszozás.Még életemben nem utaztam EGYEDÜL buszon,mert mindig gyalog jártam suliba.De most elég messze lesz tőlem,így busszal kell járnom.Ettől is eléggé elvagyok nyomva.Segítsetek,hogyan tudnám ezt az elzárkózottságot legyőzni,és hogyan tudnék önbizalomhiányt tölteni az életembe? 14/L
2009. nov. 20. 21:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Nah, figyelj, most 10.-es vagyok, minden ugyanígy volt nálam is. Tudod mi volt? Semmi, annyit foglalkoztam a sok hülyeséggel, hogy végül 1-es lettem angolból és a többi se lett olyan fényes. Jah csak az volt a szerencsém, hogy 5éves suli és elsőben nem lehet megbukni. Idén már próbálok jobban figyelni. A buszozásról meg annyit, hogy van két körülbelül 8éves kislány akik minden reggel azon a buszon mennek amelyiken én is. Hát ha ők képesek erre akkor te 14 évesen? :):) Felszállsz (ne engedj előre senkit :D) felmutatod a bérletet ahol le kell szállnod meg nyomd meg a gombot, mert év elején a 9.-esek mindig elcseszik és nem nyomják meg ezért nem nyitja ki a sofőr az ajtót. Szal ne parázz nyugi. 16/F
2009. nov. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a tanácsokat.Kül azok a 8 évesek legalább együtt vannak.Mással én is megyek szívesen!:) Úgy néz ki,hogy az általános sulis barátaimmal egy irányba megye a buszunk,úgyhogy lehet,hogy majd együtt megyünk.De különben a buszon...nem is tom mitől félek.Pl elesek a lépcsőn (:P) vagy..zavar,ha mások néznek,vagy elesek a fékezéstől,vagy nincs hely ahova üljek/álljak...
2009. nov. 20. 22:11
 3/29 anonim ***** válasza:
74%
Először is nyugodj meg!Találsz majd barátokat, tök hamar összefogtok jönni én most mentem középsuliba(bár én 2 volt osztálytársammal) de akkor is kicsit féltem hogy milyen lesz.A buszozást hamar megfogod szokni nyáron gyakorold kicsit hogy egyedül mész akkor év elején nem fog meglepetés érni:D.Elárulom hogy én első tanítási napon elkéstem 2 óráról is:D szal...ne aggódj jó lesz majd,találsz új barátokat és hamar összeszoktok látom a saját osztályomon is.Csak bízz magadban!!!Középsuli lesz nem a dedó hogy ronda vagy akk húú most kiutálunk tuti nem lesz ez.Sok sikert!!!
2009. nov. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
Nem kell félni,minden simán fog menni.Tudom könnyű ezt mondani,de én is ezen mentem keresztül.Amikor az első napodon bemész az iskolába te magad is fel fogod ismerni az ujjakat,ugyanis mindenkinek az arcán ugyanaz a félelem lesz.Ahhoz kell a bátorság hogy leszólítsd őket,ha már többen vagytok akkor könnyebb.A buszozástól sem kell félni,engem elkísértek és végig mentünk az útvonalon néhányszor.Igy már tudtam egyedül menni.És barátaid is lesznek.
2009. nov. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nagyon kösziii a tanácsokat!!!
2009. nov. 20. 22:21
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Képzeld,h tavaly én is ugyanezektől paráztam,h "jajj mi lesz velem,nem lesznek barátaim,tök egyedül leszek,hogy találom meg a buszt amivel hazamegyek",és hasonlók:D

most már lassan 3hónapja,h középsuliba járok,én is 5évfolyamosba,és egyáltalán nem olyan gáz mint ahogy elképzeltem.első pár nap volt nagyon rossz,de aztán megszoktam.van egy pár csaj akivel dumálgatok szünetekben,de nem vagyunk puszipajtások.tanárokkal megvan a baj,de azért van 1-2 jófej is.nem állok túl jól,de sztem ez az első félévben még elfogadható.a buszokat is már az első nap tök jól megtaláltam:Dés helyes pasi(k) is van(nak) a suliban:)nem olyan rossz ez a suli ahova most járok,de gondolkozom h elmenjek-e máshová,mert néha szükségem van,egy barátra,akinek minden gondom,bajom elmondhatom,és ezt itt nem találtam meg,az osztályközösség se túl jó...csak már beleszoktam,szóval azért annyira nem rossz.

na a lényeg,h ne parázz,ne félj,biztos lesznek barátaid,vagy esetleg az első napom szúrj ki magadnak egy csajt akihez odamész,bemutatkozol,aztán elkezdtek dumálni erről-arról,legalább nem leszel egyedül.de biztos lesz gólyatábor is,sztem menj el,igaz én nem voltam,de tuti jó lehet,így már az évnyitókor nem lesztek annyira idegenek egymásnak.aztán majd alakulni fognak a dolgok,add önmagad,legyél kedves mindenkivel,"mérd föl a terepet",vágódj be az osztályfönőknél,és ami nagyon fontos,h nem árt ha ismersz egy-két felsőbb évest,vagy végzőst,az mindig jól jön!:)

remélem segítettem:)

ha még szeretnél vmi ötletet,szívesen írok még:)

15/l

2009. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor 14 voltam,és felvételiztem,nagyon féltem,eszméletlenül,nekünk kp-i felvételi volt.Jobban izgultam,mint az érettségin!Amúgy első nap tényleg nem találtam meg a termet,vagyishát csak nagyon nehezen,mentem vagy 3 kört a suliba,mire megtaláltam:) Aztán sikerült nagyon jó barátságokat kötnöm.Az önbizalom-dologról nem tudok tanácsot adni,mert az nekem a mai napig nem sikerült magamba töltenem.A buszozásról annyit tudok mondani,h én most egyetemista vagyok,és kisvárosból kellett Bp-re (kollégiumba) költöznöm,és először még azt se tudtam,mi a fene az a trolibusz,de 3 hét után már úgy közelekedtem a metróval,a trolival,a combinoval,mintha egész életemben ezt csináltam volna:DNagyon hamar meg lehet szokni.Én meg vonaton nem utaztam még eddig egyedül,csak 1x, a múlt héten,marhára paráztam tőle,de aztán kiderült,h semmi okom nem volt rá,simán ment a dolog:) Sok sikert!:) 19/L
2009. nov. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,máris több az önbizalmam.

22:26-melyik suliba jársz?

2009. nov. 20. 22:47
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont felvételi előtt állok
2009. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Én általános iskola 7. osztályába járok, és én félek attól, hogy majd át kell menni másik iskolába. Meg hogy lesz-e egy középiskola, ahova tudok majd menni.
2009. nov. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!