Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem ezt? Hogyan...

Miért érzem ezt? Hogyan változtassak magamon?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet,h mindenki úgy ismer,h egy komoly,csendes,visszahúzódó lány,aki csak a tanulással foglalkozik,meg mondtak már rám olyat is h stréber vagyok.De én egyáltalán nem ilyen vagyok.Az a baj,h nincsen önbizalmam,de egyébként ha otthon vagyok,akkor nagyon nagyszájú vagyok,testvéremnek,meg anyukámnak is visszabeszélek,meg ha egyedül vagyok,akkor csomót szoktam táncolni,meg sztriptízelni:) is szoktam,meg ha a barátnőmmel vagyok,akkor is csomót hülyéskedek,viccelödők,be nem áll a szám.De ha több ember között vagyok,akkor úgy teszek mintha ott se lennék,meg zavarba jövök,idegenekkel nem is tudok beszélni.Ezért is félek,h mi lesz majd középiskolában:(A csillagjegyem kos,és valójában tényleg olyan tüzes,temperamentumos vagyok,mint a csillagjegyem,de úgy érzem,h van körülöttem egy gát,amiből nem tudok kitörni.pl:csak ha egyedül vagyok,akkor merek táncolni,mások előtt már nem.Meg az érzéseimet se merem kimondani,pl sose mondtam még senkinek h szeretlek,meg nem szoktam senkit se megölelni,és sztem ez pont emiatt van.Szeretnék egy kicsit "bolond" lenni.És sztem az önbizalomhiány a probléma.Hogyan törjem át ezt a "gátat"?Hogyan legyek önmagam végre?

egy 15 éves lány


2009. jún. 17. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Önmagad úgy lehetsz, hogy önmagad maradsz. Amit leírtál fent (megjegyzem, az ezen az oldalon látott helyesírásokhoz képest nagyon szépen!), az vagy: egy bolondos kos, aki szeret táncolni, temperamentumos és tűz van a szivében. Ezt őrizd meg!

Amikor mások között vagy, gyanítom, a többieknek akarsz megfelelni, - van a fejedben egy idea: milyennek kell lennie egy menő 15 éves csajnak, pontosabban azt gondolod, hogy a többiek ezt gondolják magukban - de mivel már most egyéniség vagy, a lelked gátat emel, jól fogalmaztál. Ez így TÖK JÓ!

Még papolhatnék Neked sokat a hormonokról meg a kamaszkorról. De, gondolom, ezeket már tudod.


A szeretlek szó meg nagyon értékes. Tartogasd még, ne szórd szét, nem cukorka. Tudni fogod, kinek és mikor mondd, amikor eljön az ideje.


Légy kos - makacs és kitartó! És ne add fel magad valami tünékeny közelvárásnak, mert akkor tényleg elveszted magad.


Ha akarod, priviben is beszélgethetünk.


34/N/kos

2009. jún. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Velem meg pont az a probléma, hogy mindenki egy nagyszájú, őrült, folyton pörgő lánynak ismer és ezért sokan azt hiszik, hogy nem vagyok megértő barát, akinek komolyan el lehet mondani a dolgokat. Eleinte én is ilyen visszahúzódó, csendes lány voltam, aztán rájöttem, hogy ha folyton úgy viselkedem, mintha valami bántana, akkor senki sem tart majd érdekesnek. Mindig is bennem volt a pörgés annak ellenére, h nem nyíltam meg annyira..de mióta gimis vagyok, beszélek és beszélek és röhögök és beszélek és szórakoztatom az embereket a beszólásaimmal és röhögök:P Próbálom élvezni az életet. Folyton mosolygok, ami miatt az emberek életvidámnak tartanak. És ez annyira bevált..népszerű lettem. Nem tudom, hogy állsz a barátokkal, de szerintem próbálj meg vidám, nagydumás embereket keresni magad körül, hátha ők ki tudják hozni belőled a valódi énedet. Ha gondolod, vegyél fel msn-re: szurrealista_valosag@hotmail.com énis 15 éves vagyok.
2009. jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is egy hasonló esetem van.Most volt az első évem a gimiben, az általánosban nem voltam népszerű,most viszont nem vagyok senkivel rosszba,az osztályom nagyrésze kedvel,mindig nevetni, hülyéskedni látnak.Első ránézésre elég nyitottnak tűnök.De ez csak suliban van így...Ha valaki meg akar ismernni jobban,vagy iskolán kívül találkozni,akkor igyekszem minél kevesebb ídőt velük tölteni,félek hogy nem leszek elég szórakoztató,nem szeretek szórakozóhelyekre járni, ezért mikor elhívnak,azt feltételezve hogy jó társaság leszek,mindíg megpróbálok valahogy kibújni ebből...

Túl erősek a félelmeim, és ez megakadályozza hogy így is jólérezzem magam...Szerinem ez is hasonlóképp rossz mint a te eseted =)

2009. jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!