Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek hány éves korától...

Szerintetek hány éves korától 'felnőtt' az ember?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt nem lehet korra behatárolni, mert van aki 18évesen is kellően felnőtt és van aki 35évesen sem az. De mégis..

Eleve nem arra gondolok, hogy valaki tegnap még gyerek/kamasz volt, ma pedig már felnőtt.. De ti például mikortól éreztétek magatokat felnőttnek? Volt valami esemény, aminek következtében 'felnőttetek' vagy 'fel kellett nőnötök' vagy egyszerűen csak eljött az az idő?


2012. ápr. 10. 21:07
 1/9 dirtboy ***** válasza:

úgy tudom hogy 18tól nagykorú 21től felnőtt az ember.

aztán hogy mennyire gyerekes az más kérdés egy 40éves is lehet gyerekes még is felnőtt.

szóval 21 felett hiába gyerekes valaki de már akkor is felnőtt.

2012. ápr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amikor már nem kérdezi meg, mert tudja.
2012. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálam 16 évesen jött el az idő.
2012. ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Amikor már segítség nélkül vezeti a traktorokat!
2012. ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

én akkor éreztem magam felnőttnek, amikor már egy pasiban nem azt kerestem hogy milyen jó vele bulizni, meg hülyülni, hanem hogy milyen férj és családapa lenne

és teljesen máshogy szelektáltam már,még magamon is meglepődtem.

2012. ápr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én olyan 17-18 éves korom óta gondolkodom érettebben, mint azelőtt, viszont tettekben nem nagyon mutatkozik meg semmi. Vagyis szeretek komoly témákon elmélkedni, elég intelligens vagyok, ugyanakkor még mindig másokon "élősködöm" (bár már nem lakom otthon, saját fizetésem van, de otthonról is gyakran kérek pénzt), terveim vannak a jövőre, de inkább csak mert "muszáj" hogy legyen valami tervem, igazából nem akarok semmit csinálni, csak azt ami épp eszembe jut, csak úgy élvezném az életet. Szóval kicsit olyan, mintha a gondolataim nem lennének összhangban a cselekedeteimmel, így egyszerre gondolok magamra úgy, mint egy felnőtt fiatal nőre, és mint egy 15 éves tinédzserre. Azt sem tudom, mikor növök fel igazán, családot sem szeretnék, sosem akartam, tehát azt sem mondhatom, majd megkomolyodom ha családom lesz. A másik meg, hogy paradox módon nem akarok megváltozni a legkisebb mértékben sem, mert elégedett vagyok magammal, ugyanakkor van 1-2 apróbb dolog ami néha zavar (pl. hogy halogatok mindent, minden lelkiismeretfurdalás nélkül, ha bajba kerülök emiatt, pont nem érdekel), de igazábból azok sem zavarnak, szóval fura. Elmagyarázni sem tudom rendesen. Lassan 21 leszek.
2012. ápr. 11. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13 évesen jött el...
2012. ápr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ez nem korfüggő. vannak, akik 12 évesen felnőtt módon kezelik a dolgokat. én nem érzem magamat annak :)

20L

2012. aug. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Onnantol felnott valaki, hogy erzelmileg es anyagilag a sajat labara allt.

Van akinel ez 18 ev, van akinel 30, van akinel soha a budos eletbe nem jon el.

2014. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!