Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mekkora egy átlag gyermek,...

Mekkora egy átlag gyermek, felnőtt és idős ember fogási/szorítási ereje?

Figyelt kérdés
Azaz mennyivel tudnak megmarkolni egy tárgyat, mekkora erővel tudnak megszorítani mondjuk egy rudat?
2012. márc. 14. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg ez hasonló érték lehet, mint az ujjakra akasztott bevásárlószatyor súlya, amit még éppen meg tudunk tartani.

Én 10-30 kiló közé tenném, sacc/kb.

2012. márc. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"10-30 kiló közé tenném"

Helyesbítek: 100-300 N.

2012. márc. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na igen, találtam egy 1985-ös felmérést, amiben egy átlag huszonévesnél 120 fontra becsülik. Ami 54 kg. Viszont pontosan mi is ez, fogási erő? Vagy fogási súly?
2012. márc. 14. 12:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Testnevelés tanárok néha felmérik ezt a tanítványaiknál.

Egy fürdőszoba mérlegre előbb ráállítják a delikvenst, majd két kézzel a mérlegen elvileg a saját súlyodnak megfelelőt kellene szorítanod, ha átlagos kondícióban vagy.


Azaz, ha a testtömeged 60 kg, akkor durván 600 N erővel nyomod a mérleget, és két kézzel 600 N erővel kell összeszorítsd, hogy a mutató ugyanaddig térjen ki, mint mikor ráálltál...


Ekkor egyforma kezenkénti erőhatást feltételezve 300 N / kéz a marokszorítás ereje...

2012. márc. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó jól mondja én 45 kg vagyok mellé 170 cm tehát vékony testalkatú a két kezemmel 70kg-ot azaz 700N-t szorítok és érzem is hogy viszonylag erős vagyok.
2016. dec. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!