Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Állandóan sajnálok minden...

Állandóan sajnálok minden embert. Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
Mindíg mindenkit sajnálok, ha kérnek tőlem valami szivességet megcsinálom amint tudom, ha valakinek nincs pénze szivesen adnék neki bármennyit... És szerelmi ügyekről nem is beszélve ... néha annyira sajnálom az embereket,hogy együtt sírok velük... egy teljesen idegen ember elmeséli a problémáját én akkor is megsajnálom... és annyiszor megkaptam,hogy jajj te mindenkit sajnálsz... Mit tegyek azért,hogy ne sajnáljak meg minde embert egyből? Mert regetegen azt mondják,hogy ebből tömérdeknyi hátrányom lehet ... :/
2012. ápr. 23. 23:21
 1/3 étoile et lune ***** válasza:
Legyél erős, és tudatosítsd magadban, hogy vannak határok, amiket idegenek irányába nem szabad átlépni. Persze nem gond, ha empatikus vagy, de csak mértékkel. Nem kell mindenen fennakadnod, a világon úgysem tudsz segíteni. Viszont igen, az emberek visszaélhetnek a jószívűségeddel, például kölcsönadsz nekik, aztán eltűnnek, kilépnek az életedből. Érzelmi támasznál sose nyújts többet, és azt se vidd túlzásba. Hány éves vagy? Ha fiatal, lehet, hogy csak meg kell edződnöd, míg rájössz, hogy nem segíthetsz mindenkin, mert rengeteg szerencsétlen/szomorú ember van.
2012. ápr. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Régebben én is ilyen voltam, de mára már rájöttem hogy annak a sok embernek akit eddig sajnáltam jó ha a fele érdemelte meg. Szerintem ezt nem lehet "megtanulni" hogy ne sajnálj valakit mert te ilyen vagy. De előbb utóbb úgy is lesz olyan ember akit sajnáltál és valami rossz dolgot fog tenni, és te majd akkor döbbensz rá hogy miért is tart ő ott ahol. Nem véletlen! Persze van akit tényleg sajnálni "kell" mert nem tehet róla én is van amikor mindenen bőgök! És még egy tanács, kicsit figyeld az embereket hogy ha nem is veled másokkal hogy viselkednek.
2012. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sose sajnáld, hogy mindenkit sajnálsz, és segitsz nekik.

Akár visszaadják, akár nem. Te most egy kedves, jó ember vagy. Ha szar akarsz lenni, mint a többiek, csak légy érzéketlen taplófej. Neked kell eldöntened, mi a fontosabb. Vagy talán már el is döntötted...

2012. ápr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!