Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudok aludni nincs kedvem...

Nem tudok aludni nincs kedvem és álmos vagyok mit tehetek?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 29. 21:48
 1/8 bósznya válasza:

Szia,


Végezz tornagyakorlatokat míg kellemesen el nem fáradsz, aztán végy egy jó meleg fürdőt és máris könnyebben tudsz majd aludni. Ez segít oldani a stresszt ami a leírtak alapján a háttérben van Nálad. Javasolnám hogy hetente menj el úszni egy pár órát. Nem kell végig úszni, de légy sokat a vízben.

2012. ápr. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy válaszoltál!:) igen sokat idegeskedem és napok óta 5-6órákat alszok:/ ha hajnali 3kor elalszok már reggel 8fele felébredek :/ nem tudom kipihenni magam.
2012. ápr. 29. 21:59
 3/8 K.Betti válasza:
Néz meg valami filmet, vagy fuss 20 kört a kertben hátha lefáradsz :D
2012. ápr. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
csapd ki a bránert ;)
2012. ápr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olvass el egy könyvet. Garantáltan be lehet aludni tőle! :)
2012. máj. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
okés kipróbálom :D
2012. máj. 2. 15:40
 7/8 anonim válasza:
100%

Nekem az ébredéssel voltak nehézségeim, aztán utánaolvastam az alvás működésének. Amit megtudtam és neked is segíthet az alvásban:


- a napfényre szükségünk van (a fény csökkenti a melatonin szintet, ami pedig az álmosságérzetért felelős). Legyél minnél többet napfényben. Sőt, ami fontosabb, a szemed is érje a napfény. A napszemüveg jó dolog meg divatos, de sokat elvesz az erejéből. Néha kell szemüveg nélkül is lenni.

- napközben minnél alacsonyabb ez a hormon szint, este annál jobban meg tud ugrani. Erre a változásra és folyamatos hullámzásra szükségünk van.

- Alakíts ki egy napirendet. Mindig ugyanakkor egyél.

- lefekvés előtt ne mozogj sokat. A tested csak felpörög ettől.

- lefekvés előtt került az erős fényeket (az alvás hormonod nem tud termelődni miatta)

- lefekvés előtt ne egyél-igyál semmit, mert a test felpörög hogy emésszen

- csak akkor feküdj le, ha fáradtnak érzed magad

- nagyjából mindig ugyanabban az időpontban kelj

- nappal légy ébren, este aludj csak

- ha az ágyadban vagy, akkor aludj. Ha sokat olvasol, netán gépezel az ágyadban akkor az agyad az ágybabújást nem az alvással vagy kikapcsolódással párosítja.

- Meditálj egyet lefekvés előtt. Tudom, furának tűnhet, de egy próbát megér. Csak ülj le egyenes gerinccel, csukd be a szemed és figyeld a gondolataid. Csendesítsd le őket. Figyelj oda a légzésedre. Szép egyenletesen lélegezz, természetesen. Ha elő is jön valami gondolat, akkor vedd észre hogy elkalandoztál és térj vissza újra a légzésedre és a testedre. Figyeld meg, mit érez a tested. Hogy ver a szíved, hogy érintkezik a lábad a talajjal, milyen érzés viselni azt a ruhát amit viselsz. Ha rákeresel youtubeon találni fogsz egy csomó meditációs zenét. Próbáld ki esetleg azokat is.


Nagyon sok függ attól, hogy tudatalatt hogy viszonyulsz az alváshoz, fekvéshez, ágybabújáshoz. Pl. Felesleges időtöltésnek érzed? Mert akkor a tested ellenkezni fog ellene. Gondold azt, hogy mivel fáradt vagy, le kell feküdnöd aludni egyet, hogy az izmaid kipihenjék magukat és a gondolataid is letisztázódjanak. Amikor felébredsz a gondolataid rendeződnek, tisztábban látod a helyzetet és nyugodtabb vagy. Reggel pedig sokkal többmindent el tudsz intézni és jobban érzed magad, mintha egész éjszaka ügyködnél valamin.

2012. máj. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Ez hasznos lehet :)
2012. máj. 16. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!