Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozza ezt az alvászavart,...

Mi okozza ezt az alvászavart, és mit tehetek, hogy vissza tudjak gyorsan aludni?

Figyelt kérdés

Sosem voltam gyorsan elalvó, mindig órákba tellett, míg elaludtam. Persze sosem volt olyan nyugodt életem, és most is vannak feladatok, ahogy máshol is. (Mindenkinek volt kevésbé nyugodt időszak az életében, talán nekem csak több.)

Majd megszületett a gyermekem, aki feltűnően keveset aludt az elejétől, és 16 hós koráig 2-3 óránként felkeltem hozzá, emellett a császár+egészségügyi dolgaim miatt nehezebb volt az első év.

16 hó után sikerült elérni, hogy nagyjából átalussza az éjszakát. Mégis, vannak időszakok, amikor újra elkezd "anyázni" éjszaka. 1-szer, majd egyre többször és valami csoda folytán abbamarad 5-6 nap után. (Lehet, hogy ez az a pár nap, amit "fejlődési ugrásnak" neveznek egyes szakkönyvek.) Most 24 hós, és pl. tegnap és ma éjjel 2-kor, 3-kor, majd a férjem órájára 5-kor ébredt fel.

A rádiós óra engem is zavar, mert nem nyomja le elsőre és teljesen éber leszek, emiatt már szinte az elejétől külön alszunk: a férjem lent a nappaliban, mi fent, de mégis megérzi valahogy a hülye rádiós óráját, pedig nem hallani fel! Persze a férjem a rádiós órát sem hallja elsőre, és a gyermekünk felébredéseit sem hallotta soha (csak amikor felkeltettem szabadság alatt, az első 16 hó vége felé, hogy most keljen fel ő hozzá).

- HA A SÍRÁSRA FELKELEK: betakargatom, megsimogatom, ő visszaalszik, de sajnos én már nem tudok,

- HA NEM KELEK FEL: még nagyobb sírás, ami akkor is éberré tesz, ha nem kelek fel, és emiatt nem alszok vissza.

Gyakran 3-4 körül van hatalmas sírás, és akkortól nem tudok visszaaludni - akkor keljek fel, mintha nappal lenne, főzzek..stb?

Aztán egész nap hulla fáradt vagyok, minden lassabban megy, türelmem, erőm kevesebb, mint lehetne.

Segítőkész rokonok, nagyszülők, akikre számíthatunk, ha nekünk van valami, nincsenek.

Hamarosan ovi, így előbb kéne elaludni, korábban felkelni, és nekem is ki kéne aludnom magam.


2011. jan. 19. 13:07
 1/2 A kérdező kommentje:

Az éjszakai felébredéskor néha vizet kér - amit maga is elvehetne az ágy sarkából, és felkapcsolom a villanyt, de csak mert nem kelek fel, hatalmas sírás. Máskor nem kér vizet, csak anya, és sír.

- HA NEM ADOM: hatalmas sírás, nem alszok reggelig és ez megy 2-3 napig, majd újra bepróbálkozik ugyanezzel, emiatt fél 10-10-ig alszok, gyermekem szerencsére csendben eljátszik reegel az ágyban, viszont ez nem megoldás. Az újra bepróbálkozások miatt ez megy 16 hós korától.

- HA ADOM: megszokja, és minden éjjel kelhetek fel.

Az esti elalvások most is órákig tartanak.

Az esti teendők rám várnak (közös vacsi, utána eltakarítás, torna, tusolás, gyerek fürdetése, mese és aludni vinni), és ez nekem sok, így fél 7 körül elkezdjük és fél9 - fél10-kor megyünk aludni, és mire elalszik, fél 11-11 óra. Férjem itthon van, de ő akkor tévét néz vagy a neten lakásmegoldást, mert költözni akarunk, rá nem számíthatok. Tornászni egészségügyi okok miatt fontos napi min. fél órát, azt érdemesebb vacsi után (mivel némileg fogyaszt is a has környékén), és torna után mehetek csak tusolni, és mivel a gyermekem is ott ugrabugrál eközben mellettem, őt is csak utána fürdethetem. Ezeknek az elhúzódó dolgoknak persze része a dackorszak is, nem részletezem.

Úgy látom, sokat jelentene már az is, ha sikerülne gyorsan visszaaludnom, így erre keresek megoldást.

2011. jan. 19. 13:11
 2/2 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy hosszúra sikeredett, viszont ha bármit kihagyok, akkor meg arról írnak a válaszadók, és túl általános, ki tudna feleni?

A feladatok, amiről az elején írtam, csak napi dolgok: időbeosztás, költözés, kicsit soknak érzem együtt, ami rám hárul.

Természetesen törekszem ezek megoldására, mint eddig is és mint mások is, ezt nem részletezem. A gyermekünk attól eltekintve, hogy megérezheti ezeket a dolgokat, nyugodt gyermek és szerintem nincs más, ami miatt neki alvásproblémái lehetnének. (Nem halt meg hozzá közel álló, vagyis akik igen, azokat életében 1-2-szer látta csak. Velem nem néz egész nap tévét..stb, férjemnek is elmagyaráztam, mi nem jó, így vele is jobbára csak autós szerelések, eladásokról szólót.)

2011. jan. 19. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!