Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is érezte úgy életének...

Más is érezte úgy életének bizonyos szakasziban, hogy hirtelen másabb, "bölcsebb", tapasztaltabb lett?

Figyelt kérdés

Furcsán hangzik, de belőlem egy átbeszélgetett éjszaka hozott elő olyan gondolatokat, érzéseket, amikről nem is tudtam eddig, hogy vannak bennem. És most itt kavarog minden a fejemben, és próbálok rendet rakni, és úgy érzem, hogy 19 év anyagát kell most rendszereznem, és levonnom mindenből a megfelelő következtetést, tanulságot. Mintha mindent most értenék meg. Hihetetlen ez az egész. De zsong a fejem, és úgy érzem, hogy egyre jobban ismerem önmagam. Napok óta csak gondolkodok, emlékeket összegzek. Rengeteg olyan dolog világosodik meg bennem, hogy ki miért volt az életem része. Kitől mit kaptam. Nagyon racionálisan gondolkodó ember voltam mindig is. Jó tanuló voltam, de mindig a reál tantárgyak álltak közel hozzám, soha nem gondolkodtam el igazán egy-egy vers jelentésén sem, csak az elemzést elolvastam, és megtanultam. Most viszont elolvasok egy verset, és rájövök, hogy jé tényleg van benne valami.


Ne nézzetek hülyének, semmi szekta nem kapott el, nem vagyok elmebeteg vagy ilyesmi. D De ezt szavakkal ki sem lehet fejezni. Azt szeretném megtudni, hogy valaki élt-e már át hasonlót. Ha igen, meddig tart? Vagy mi lehet ez az egész?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. jún. 24. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan gondolkodom. Nem szoktam nagyon verseket olvasgatni magamtól, de amit órán kell azt megértem, és tanulok is belőle. És igen én is folyton összegzek értelmezem a dolgokat. Érdekes amikor a barátokra gondolok mindig csak arra jutok, hogy igazán egyikre se tudok számítani és egyre inkább abba a tudatba kezdek élni, hogy igazán nincs senki aki nagyon közel állna hozzám és úgy érzem, hogy szinte egyedül vagyok.
2009. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ahogy idősebb leszek, úgy szerzek tapasztalatot és megváltozom . és igen bölcsebbnek érzem magam. Ezért van az, hogy kinövöm a naivságot és mindenkit szépen leértékelek.
2009. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális, amin keresztül mész kérdező. Főleg 19 évesen, ugyanis most nagy változás előtt állsz. Új szakaszba lép az életed. Én akkor éreztem, amit te, amikor gimis lettem, utána pedig amikor egyetemista. Majd újra volt egy ilyen, mikor anya lettem. Szóval ezzel semmi gond nincs, ez természetes dolog és jó, hogy felismered illetve rendszerezni akarod az életed történéseit.


20:53: mit jelent, hogy mindenkit leértékelsz?

2009. jún. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!