Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi bejegyzésről?

Figyelt kérdés

[link]


Elég elvont, és eltart pár percig, míg elolvasod (és megérted).



2012. máj. 9. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi ebben az elvont. Kb. minden 2. ember ezeket gondolja, csak nem írkálja le hosszú sorokon keresztül,kissé túl bonyolítva egy blogra mint "filozófia".
2012. máj. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elolvastam, nekem tetszett :)
2012. máj. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy "kb. minden második ember elgondolkozik erről" szerintem túlzás, ahogy tapasztalom a környezetemből, sokaknak ezek szinte semmitmondó sorok lennének. Szerintem igen fontos kérdésekre, problémákra térsz ki az írásodban, bár egy kissé zavarosra sikeredett, látszik hogy nem gondoltad át/olvastad át mit írsz, csak sodródtál az árral, így tényleg nehéz követni néhol.

Más szempontból viszont nagyrészt egyet kell értenem a gondolatmeneteddel, nyilvánvalóan minden egyes dolognak van valamiféle haszna, és egyértelmű hogy teljesen önzetlen ember nem létezik, mindenki saját maga az első szempont, aztán jönnek a többiek, ez tény - bár helyzetfüggő is (én például túlságosan is sokszor tartom mások érdekeit a sajátjaim előtt, és éppen emiatt kerülök sokszor a kavalkád teljes közepére:)) Vegyük például mondjuk magának a sírásnak a folyamatát. MINDIG magunkat siratjuk, magunkat sajnáljuk, akkor is ha kisgyerekként mondjuk elesünk és megsebesülünk, nekünk fáj, magunkat sajnáljuk; még akkor is ha egy közeli hozzátartozónk NeadjIsten eltávozik közülünk, magunkat sajnáljuk, mert magunkra maradtunk, és hiányozni fog az a személy.

És igen, ezt a sémát végülis rá lehet húzni mindenre, ugyanis minden hasznos valaki számára.

Maga a világ keletkezése már egy érdekesebb probléma, de ezzel kapcsolatban azt hiszem hiába találgatunk, millió elmélet született, kétlem hogy bármelyiket be lehetne bizonyítani. Egyébként tényleg egyetértek veled, nem szeretném ezt így magamban tovább csűrni-csavarni, úgysem lehet a gondolataimat olyan pontosan pár soron kifejteni, bár neked elég jól sikerült:)

Mindenesetre, ha a kérdést komolyan gondolod a blogon; szerintem egyáltalán nem vagy droid, csak szoktál gondolkozni.:D

2012. máj. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen az utolsónak! :)

Jöhet még vélemény!

2012. máj. 21. 18:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Csupán az utolsó válaszoló vagyok, de ha gondolod írhatsz privátot, szívesen elfilozofálgatok bárkivel ilyenekről, na meg mondhatjuk ismerkedni is szeretek :)
2012. máj. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tetszik a gondolkodásmeneted!
2012. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem annyira elvont, igaz az elolvasása eltart ,,néhány" percig. Elég utilitarista eszmefuttatás, gondolathalmaz. A vége nihilista. Nekem nem tetszett. Hiányzik belőle az az érték ami az örökkévalóságot reprezentálja.
2012. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!