Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az elképzelése annak az...

Dávid Benedek kérdése:

Mi az elképzelése annak az embernek az életről, aki nem hisz Istenben (vagy bármilyen felsőbbrendű lényben. Stb. )?

Figyelt kérdés
A kérdést úgy értem, hogy: Aki nem hisz semmiben, azt ami inspirálja az életben? A kaja? A pénz? A tárgyak? S mindez úgy, hogy egyszer csak vége lesz és utána jön a nagy semmi? Szerintük ezek a célok?

2012. máj. 12. 02:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én magamban hiszek! És mindenkinek tudnia kéne, hogy isten háát, nem segit, meg nem ov. Nem fogja a kezedbe nyomni a sikert...sztem nem létezik. Siker orientált vagyok, és a teljesités tudata visz elöre, az, hogy én legyek a legjobb.
2012. máj. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem lesz valaki erkölcstelen mert nem hisz Istenben, bármilyen nehéz is elhinni. A cél nem más mint a boldogság ugyanúgy mint a hívő embereknél. Szerelem, család, barátok és a hit önmagunkban, nem a félelmeinkben.


Amúgy a kaja mint inspiráció az életben...érdekes gondolat:D

2012. máj. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem értem teljesen a kérdésedet. Embereket inspirál az, ha abban hisznek, hogy valaki irányítja őket és a sorsukat? Én nem hiszem, hogy van egy felsőbb hatalom, bár vicces erre gondolni, szerintem mi alakítjuk a sorsunkat, legalábbis nem akarom azt hinni, hogy irányít valaki. És elég sok minden inspirál az életben, bocs, ha ezzel csalódást okozok.
2012. máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én hiszek Istenben és magamban is:)

Nekem könnyebb elhinni azt, hogy Isten teremtette a dolgokat:)Mint azt, ha leteszek egy követ egy asztalra és pár ezer év múlva abban élet alakulhat ki...

És e szerint élek, de mindenki a híveket úgy gondolja, hogy apácazárdában vagy kolostor szerűen élnek, holott ez nem igaz...:)

Szóval én sem értem hogyan lehet Isten nélkül élni...

2012. máj. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Isten nagyon is létezik! És én hiszek benne. Nélküle is lehet élni, ezeket hívják keserű embereknek. (nem mindenki ez, de a legtöbb)

És már hogyne óvna? Segítene? Én szoktam imádkozni hozzá. Félreértés ne essék, nem vagyok vallásos! De ő teszi kerekké a ndpjaimat. Hányszor volt már, h valami nem sikerült, és hirtelen tőled függetlenül jött egy B terv? Hányszor volt, h balesettől menekültél meg, megmagyarázhatatlanul? Akivel ilyen történt, ne mondja, h nincs Isten! :)

2012. máj. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
azok az emberek vallásosak akik hülyék a tudományhoz.
2012. máj. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Megpróbálom pontosítani a kérdést:


Tehát az számomra is világos, hogy minden ember számára a boldogság elérése a cél (legyen az családalapítás, gazdagság, sikeresség...stb.)De mi történik azután, hogy ezt eléri az ember és öreg lesz, sok mindent letett az asztalra... Várja a nagy sötétséget, ami a halál után lesz? A nagy semmit? Magam részéről, ha abban hinnék, hogy nincs Isten (és a nincs túlvilág sem), akkor semmi nem ösztökélne arra, hogy igazán előre haladjak...úgyis meghalok. Szóval ha én elérném a céljaimat az életben, hogy hogy "boldog" legyek, nálam biztos valami nagy hiányérzet alakulna ki. Hogy: "ennyi volt? na és akkor hogyan tovább, vagy most mi van?" .........nem tudom, ez érthető-e.....


Az utolsó válaszolónak írnám ,hogy szerintem pont a tudós, gondolkodó emberek hisznek arányaikban többen Istenben (Kopernikusz, Galilei, Newton, Amper,hogy csak párat említsek)

2012. máj. 13. 09:59
 8/11 A kérdező kommentje:

Ja és még valami:


Nem Isten irányít minket, hanem éppen ez az, hogy van szabad választásunk (ez a "szabad akarat"-fogalma). Járhatjuk az Ő útját, vagy saját utunkat is...

2012. máj. 13. 10:03
 9/11 anonim ***** válasza:

szerintem a lehetőség, a kiváncsiság és az új célok.

tegyük fel, hohy szeretnéd kipróbálni, hogy milyen elefánton ülni. ez is tarthat életben.

kiváncsiság, hogy mit hoz a holnap, esetleg pár évized alatt hová fejlődik a tudomány, vagy a világ.

és mindig lesz egy únj célod. ha beteljesül az egyik, akkor jön egy másik, s ez így van rendjén.

2012. máj. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A halál után nem a nagy semmi jön. Létezik menyország és pokol. De a mennybe jutás nem olyan, mint a filmekben. Oda csak az jut, aki hisz istenben, és nem követ el bűnöket. Én ezért élek:)
2012. máj. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!