Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha rájöttem hogy nem vagyok...

Ha rájöttem hogy nem vagyok jó ember mégis mi motiváljon az életben?

Figyelt kérdés

Hittem eszmékben, nemes elgondolásokban ,de már nem igazán érdekelnek. Tudom hogy kicsinyes vagyok ,önző, hiú és sokszor irigy.Ettől függetlenül mindenki kedves rendes jó embernek tart. Ebben az értelemben nem is vagyok rossz nem ártok senkinek ,sőt ha olyan van segítek,de belefáradtam abba hogy olyan akarjak lenni a szerethetőségért amilyen belül nem vagyok.


Minden pszichológiai dolog arra irányul h jobbá váljunk változtassunk ,de én úgy érzem a személyiségem már olyan torzulásokon ment keresztül a tapasztalás világában (negatív élmények ,cserbenhagyás ,izoláció)-hogy nincs is késztetésem változni. az egészet csak szintjátéknak érzem hiszen minden nemes szándék mögött ott az érdek leleplező ereje. Nehéz elfogadnom h nincs tökéletes és én sem vagyok az .De ez most mind1. Mi tehetek én ha tudom h más vagyok viszont így élnem sem érdemes?


2012. máj. 20. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem, hogy miken mész keresztül. Nekem is vannak hasonló gondolataim. Én is válságban érzem magam, nehezemre esik bármiben hinni.

Egyébként ember legyen a talpán, aki manapság jól tudja érezni magát a bőrében és boldogan menetel a céljai, ambíciói felé. Erről meg nem tehetünk, hogy ezen alapszik a nyugati szemlélet. Mármint az ambíciózus, törtető ember az etalon. Aki egy kicsit is más, igen nehéz helyzetben van.

Pszichológust javaslok, nekem pl. sokat segített eddig is, mert legalább van kivel beszélgetnem.

Azt nem tudom, hogy neked van-e valakid, akivel meg tudod beszélni a dolgaid. Ha van, akkor azért lényegesebb könnyebb. Az izoláció alatt mit értesz pontosan? Szándékosan inkább elkerülted az embereket?

2012. máj. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 W. Tamás ***** válasza:
100%

Csináld azt, amit szeretsz. Találd meg azokat a dolgokat, amik boldogsággal töltenek el. Mindig van miért élni !

Én PL.Szívesen válaszolok kérdésekre ezen az oldalon, hogy segítsek, akinek tudok ! Senki sem tökéletes !(Én sem vagyok az !) Fel a fejjel ! :-)

2012. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Miért ne lenne érdemes? Én sem vagyok jó ember, de szerencsére ez a világ nem a jó embereké.
2012. máj. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Julie S ***** válasza:

Gratulálok! Te egy teljesen normális ember vagy. :)


Mindannyian ilyenek vagyunk, mindenkinek megvannak a maga kellemetlen tulajdonságai. Akár mások, akár csak a saját maga számára. Nem szükséges mindig csak jobbá válni. Légy olyan, amilyennek jólesik, ahogy neked kényelmes. Ha jó ember vagy, akkor sem szeret mindenki és így sem fog.

És miért ne lenne érdemes így élned? Nem tudom, milyen céljaid vannak az életben, de "jó" és "rossz" emberként is el lehet érni sok mindent. Ezek amúgy is csak általunk megalkotott, mű fogalmak.

2012. máj. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!