Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a különbség egy INTP és...

Mi a különbség egy INTP és egy INTJ között?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem ezt a személyiségtesztet [link]

és az öt tesztből 3-nál INTJ jött ki, kettő meg INTP. Máshol is kitöltöttem hasonló tesztet, ott is INTJ vagyok. DE a gond az, hogy én nem vagyok olyan magabiztos, "lángelme", mint az INTJ-k. Nem tudom, mi a különbség, mindkét személyiségtípusból nagyon sok jellemző illik rám, de mindkettőben van olyan, ami abszolút nem engem jellemez.


Hogyan dönthetném el?



2012. máj. 20. 16:11
1 2
 1/20 anonim válasza:
97%
Itt nem kell igazán választanod. Ez egy elég részletes teszt, ami alapján határozottan be leszel sorolva. Ha megnézed csak az utolsó betű különbözik, mivel ez a két típus közel áll egymáshoz. Javaslom azt a jellemzést vedd alapul, amit 94 kérdéses teszt mondd, mivel ez majdnem olyan hosszú mint az eredeti teszt. Ez adhatja a legbiztosabb információt. De annak a lehetősége megmarad, hogy lesz olyan dolog, amit nem érzel igaznak. Ez velem is így volt, nem értettem mindennel egyet, de ellentétben veled én akárhány kérdéses tesztet töltöttem ki mindig ENTJ lettem :).
2012. máj. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Mikor legelőször végeztem el a tesztet (94-es) INTP jött ki. Most, hogy újracsináltam, INTJ. Érdekes...


Mindenesetre köszönöm a válaszod! :)

2012. máj. 20. 16:53
 3/20 A kérdező kommentje:
Ja, és a teszt végén van az a kimutatás. A P-J-nél éppen csak (J)60%-40%(P) a különbség, az INT sokkal biztosabb (85%).
2012. máj. 20. 16:56
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Az INTP-k mindent velőig veséznek, csak a maximálisan logikával összeegyeztethető dolgokat képesek elfogadni, őket maga az ötlet foglalkoztatja, míg egy INTJ-t inkább annak a kivitelezése, ő sokkal célorientáltabb, a használhatóság jobban foglalkoztatja a logikánál. Az INTP Ti-t használ, az INTJ Te funkcióval rendelkezik.

[link]

2012. máj. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%

Kapcsolati tapasztalatom szerint az a fő különbség, hogy bár mindkettő elemez, kombinál és logikai alapokat keres, az INTJ inkább a pillanatnyi érzéseivel érvel, kevésbé kompromisszumkész, míg az INTP megoldáskereső, inkább a kapcsolatot nézi egészében, mint külön az egyének hangulatait adott pillanatban.

Az INTJ érzékel és ítél, az INTP inkább a gyakorlati tapasztalatait kapcsolja össze és vetíti ki. Ez konfliktusforrás is, mert mindkét típusnak nehéz azonosulni a másikkal.

2012. jún. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

INTP: egész nap agyal, minden nap új ötlettel áll elő.

INTJ: egész nap agyal, de ő meg is valósítja, HA van értelme.


Az INTP az a tipikus szórakozott professzor, aki hajlamos két mondat közt témát váltani, te meg csak pislogsz, hogy most meg ez hogy jön ide? O_o Az INTJ pedig az a típusú gondolkozó, akivel ha beszélgetsz, akkor csak a lényeget fogja neked mondani, és néha úgy tűnhet, mintha arrogáns lenne, és lenézne, mikor visszakérdezel, mert nem érted, miről beszél, és megkéred, hogy fejtse ki jobban. Akkor is, ha igazából baromira nem arrogáns, csak annak néz ki. :D Egyébként ha valamelyik vagy, akkor az vagy. Azt olvastam, hogy ez nem változik, csak komoly traumák, hatások okozhatnak "betűcserét", és hogy ez alapjaiban véve nagyon korán kialakul az emberben.


Egyébként, ha mondhatok ilyet, a fejtegetésed inkább INTP-re utal. Egy INTJ-ben szerintem nem sok kérdés lenne, hogy ő INTJ-e avagy sem. :D

2012. júl. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
86%

Valahogy nekem is úgy tűnik, hogy inkább az INTP-k bizonytalanodnak el, és az INTJ-k sokkal élesebbnek látják a különbséget.

A kategóriád elég stabil, viszont a teszt kitöltése, így az eredményed az aktuális hangulatodtól is függ. Elképzelhető, hogy néha más -rendszerint hozzád közeli- kategória jön ki, viszont elvileg jó önismerettel rendelkező ideálisan nyugodt lelkiállapotban lévő embereknél mindig ugyan annak az eredménynek kéne kijönnie a 94-esnél, mint ami. (A rövidebb tesztek egyáltalán nem ennyire megbízhatóak.)

Az INTJ-kre nagyon nem jellemző, hogy érzéseikkel érvelnek. Nem tudom, hogy összekeverted-e egy másik kategóriával, vagy csak rosszul fejezted ki magad. Mind a két típus racionális, nem igazán használja gondolkodásra az érzelmeit, általában igen fejletlenek a kimutatásban.


Az INTJ az elméleteit nagyon szoros, többszörös kapoccsal fűzi a valósághoz.

2012. okt. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Missi_Key ***** válasza:
mbti.tarhely.biz/ismeretek/preferencia
2012. dec. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%
Kis kiegészítés: az mbti.tarhely.biz már lelektanitipusok.net.
2012. dec. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%

INTJ-ként a 6. válaszolóval tudok teljes mértékben egyet érteni.

Nálam az N/S kérdéses mindig, hogy hogyan fogadok be információkat, illetve hogyan oldok meg problémákat.

Itt mindig arra gondoltam, hogy ez nonsense, a problémától függ, hogy hogy oldom meg, nem mindet ugyanazzal az eljárással. Ez az érvelés viszont egyértelmű INTJ magatartás. :D

Én is azt mondanám, amit a 6. Válaszoló: Ha INTJ vagy, nem merülnek fel benned kétségek ezt illetően, így Neked inkább INTP-t mondanék.

Az "INTJ-léthez" jár egy külön mentalitás, egy külön életszemlélet. Ez a személyiségtípus különösen olyan, hogy vagy az az ember, vagy nem. Nem lehet "félig", vagy "kicsit".

A legjobb barátnőm INTP és nagyon jókat szoktunk vitatkozni, klassz személyiségtípus az INTP. :D


Remélem tudtam egy kicsit segíteni,

Szép estét.

2015. szept. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!