Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a véleményetek? A népmesék...

Mi a véleményetek? A népmesék szerintem nem az életre nevelik a gyerekeket, hanem hamis illúziókat keltenek bennük. Leírok lenn pár példát.

Figyelt kérdés

Nem vagyok népmese szakértő, és sokat elfelejtettem már belőlük. Több népmesében ilyet olvastam gyerekkoromban, hogy:

- a királyok igazságosak és bölcsek

- a gazdagok fösvények, gonoszok, rosszindulatúak, boldogtalanok

- a szegények jó emberek, és jó dolog szegénynek lenni


Nekem úgy tűnik, hogy a népmesék (az oktatáshoz hasonlóan) a társadalmi kontrollt szolgálják, beoltanak olyan dolgokat a gyerekekbe, hogy szeresse a szegénységet, ne akarjon gazdag lenni, szeressen alkalmazott lenni, és ne legyenek saját ötletei.

Így jobban irányítható a nép.


Sokkal hasznosabb lenne a gyereknek az olyan mese, ami arról szól, hogy valamely mesterség megtanulásával, újító ötletekkel, önfegyelemmel, megfelelő kockázatkezeléssel, megfelelő pénzkezeléssel, megfelelő testmozgással, kiegyensúlyozottsággal hogyan teheti az életét egyre jobbá.


2012. jún. 9. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennél azért összetettebb a dolog:

http://www.youtube.com/watch?v=U8-UeJIL4Mw

2012. jún. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A népmesék a tudat alatt hatnak, és ha ezt valami mással akarod kiváltani, akkor a gyerekből hiányozni fog valami igen lényeges. Ha még nem hallottál Jungról és az archetípusokról, akkor olvass utána.
2012. jún. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig eléggé tanulságosak...

http://www.youtube.com/watch?v=p-w2owCxiE8

2012. jún. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
miért kellene egy népmesének föleg manapság tanitani bármit..az ember mindenbe azt lát bele amit látni akar, de ez mindennel így van.a "Népmesék" pedig egy generációval azért ezelött voltak nem? amit irtál utolsónak,pont azért nem arról szólnaktak a népmesék,mert az járt az udvaron is, gazdálkodott mait a szülei nevelhettek bele, megfelelö pénzkezeléssel mit foglalkozzon egy gyerek?!testmozgás is megvolt akkoriban böven.ezeknek nem feladata felnevelni a gyereket a szülö és a társadalom helyett..
2012. jún. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebben teljesen igazad van.
2012. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!