Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hamis barátok egy cél elérése...

Hamis barátok egy cél elérése érdekében - megéri?

Figyelt kérdés

Kb 14 éves koromtól újságíró szeretnék lenni. (Most 21 vagyok.) Jártam tanfolyamra, több pályázatra beküldtem már cikket, díjat is nyertem, szóval nem lehetek reménytelen eset. Imádom a zenét, ez az életem, és egy fórumon összeismerkedtem pár hasonló zenekedvelővel. Már személyesen is találkoztam velük párszor, koncerteken, vagy sörözni... Az egyikük egy netes magazin szerkesztője, aki felajánlotta, hogy mivel ilyen jó "barátok" lettünk, felajánlja nekem a zenei részleg szerkesztését, cikkek írását (fizetésért). Természetesen nagyon szeretném, hiszen így cikkek írásával kereshetném a pénzemet, és kedvenc témámról írhatnék, sőt még koncertekre is eljuthatnék, külföldre is. Viszont ezek a tagok egyre inkább barátkozni akarnak, most már szinte elvárják, hogy legalább kéthetente kocsmázzak velük, hívnak mindenhova - nekem viszont nem szimpik, sőt, néhányuk kifejezetten ellenszenves! Nem érzem jól magam a társasásukban, de elmegyek, mert úgy érzem, ha nem haverkodom velük, akkor oda az állás. És manapság nagyon nehéz újságírással elhelyezkedni, mindenhova protekció kell... de mégis, már mindig elmegy a kedvem, ha ez a magazinszerkesztő ír, mert nem bírom a személyiségét. :S

Mit tegyek? Hagyjam őket ott? Vagy válasszam az állást, és talán más oldalak, újságok felfigyelnek a cikkjeimre, és amíg nem találok jobbat, játszam el a jó havert?


2010. jún. 14. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Off: Ha ázsiai zenészekről írsz, akkor ne írd azt, hogy Tae Yang japán, mert ő koreai. Ha ázsiaiakról írsz akkor inkább nézz utána mert erre nagyon allergiás vagyok :D.


On: Igazából nem tudom a választ...van olyan foglalkozás amit még szeretnél csinálni? Mert ha nem mész velük és oda a munkád akkor azt is csinálhatod.

2010. jún. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha így tennél, tipikus újságíró lennél, ugyhogy tedd csak ezt.
2010. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebben a világban amit most élünk senkit nem érdekel a te kis lelki világod! Mindenki képmutató és kétszínű, a megélhetés érdekében, és nagy ritkán adatik meg, hogy valaki olyan munkához jusson amit imád szeretni! És tudod minden érmének két oldala van! Így a Kitűnő, álommunkának is, ami lássuk be akár jobb is lehet, például ha kiemelkedő cikkeket írsz még többen figyelnek fel rád, és ha jól olvastam interneten működik ez az egész, szóval ha szerencséd van és egy valahonnan jött fejes olvassa a munkáidat, vagy épp a főnököd áradozik rólad egy haverjának aki mondjuk 2x több fizetést adna ugyan azért a munkáért.. Hát megéri megszeretni az embereket!

A másik fele az érmének azt mutatja, hogy neked túl nehéz kéthetente egy szabad estét a munkatársakra pazarolnod, szóval kilépsz. Találsz egy rosszabb munkahelyet, ahol lehet ugyan annyit fizetnek, de az is megeshet, hogy kevesebbet és mondjuk egész nap asztalokat kéne takarítanod, amit a sok béna lezabál és leönt mindenféle ragadós trutymóval!

Az ember nagyon hamar beletanul a kétszínűségbe és abba, hogy belehazudjon egy másik ember képébe! Ja, és akarattal bárkit képes vagy pozitívabb érzelmekkel felruházni, csak akarni kell! Felfedezni azt az oldalát amit akár kedvelhetsz is és csak ezt figyelembe venni! Amúgy meg nyiss feléjük mondjuk olyan programokkal, amik eddig szokatlanok számotokra, ne mindig csak kocsmázni és koncertezni járjatok, mert ha új pozitív élmények érnek, akkor azokat az embereket akikkel felfedezted is ugyan olyan pozitív érzésekkel fogsz felruházni! Máris könnyebb lesz a szemükbe nézned!


Ha rám hallgatsz maradsz és csinálod amit szeretsz, és olyan jól ahogy csak tudod 600%-os odaadással és bárki felfigyelhet rád, lehet nem az első pár hónapban vagy épp 1 évben de ha igazán vágysz rá megtalálnak!


Mert egy olyan munkát végezni amit ki nem állhatsz sokkal rosszabb.. Mennyit is kell dolgozni NAPONTA 6-8-12 órát? És mennyit kell 2 HETENTE az újdonsült barátaiddal töltened? 5 órát?! 2 hét alatt!

2010. jún. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nehéz eset. Szerintem is az lenne a legjobb, ha szerveznél valami más jellegű programot ezzel a "főnökkel", ami nem koncert meg kocsmázás, hátha tudsz vele más dolgokról is beszélgetni, megismered egy jobbik oldalát és tényleg barátok lesztek. Ha mégse, akkor mondd meg neki, hogy nem értessz vele egyet sokmindenben. De azért érdemes adni neki egy esélyt, hogy kicsit jobban megismerhesd, mert lehet, hogy egy normális környezetben nem olyan hülye, mint egy kocsmában vagy egy koncerten. Ha meg nagyon nem bírod elviselni, akkor meg teljesen fölösleges, hogy tönkretedd a fiatalkorod miatta. Legyél nyitott mindenre, ismerkedj más emberekkel is, hátha lesz valaki, aki szimpatikusabb lesz és tud ajánlani egy talán ennél is kedvezőbb állást.

Mindenesetre sok szerencsét, akárhogy is döntesz!

2010. jún. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!