Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lenne a helyes? Tanácsot,...

Mi lenne a helyes? Tanácsot, véleményt szeretnék. Bőven lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van 2 ismerősöm, az egyikre haragudtam valamiért ugy éreztem kihasznált elég csunyán. a másik ismerősöm hazajött látogatóba, és elmentünk náluk, ott az 1ismerősömről kérdezett, én elmondtam neki mi volt miért neheztelek rá, majd ő is kibeszélte nekem hogy haragszik rá mert öt is kihasználja. A lényeg az, hogy kmindketten kibeszéltük közös barátunkat, ami nyilván nem volt szép egyiköntől sem, és most jön a csavar: 3 nap mulva hazaindultak. este jön a telefon páromnak, hogy én milyen nagy szartkavaró vagyok stb stb. szóval a kis barátnő szaladt ujságolni a másiknak, hogy én mit mondtam róla. Másnap próbáltam rendezni a dolgot, aki érintett volt a dologban és megbántottam a véleményemmel bocsánatot kértem, és mondtam ha legközeleb bajom lesz vele neki mondom el nem 2ik személyől fogja hallani. szó ami szó kibeszéltük a dolgot, senki nem haragszik senkire, minden meglett beszélve, nincsen semmi gong. Hanem az áruló barátnak azért megírtam hogy nagyon büszke lehet magára, mert veszekedést szitott. tudom én eleve hibás voltam hogy véleményemet olyannal osztottam meg aki bár én nem tudtam róla elég pletykagép. de azért bennem volt annyi hogy hibáztam: beismertem és helyre hoztam. ezek után mikor mondtam a másiknak csunya dolog volt szaladni árulkodni, még neki állt feljebb. megfenyegetett, hogy nagyon vigyázzak mit mondok a faluban róla, még ha akarnék se tudnék semmit se, megjegyzem, és olyan dolgokkal gyanusitott, olyan személyekkel hasonlitott egybe, aki papir szerint nem normális szegény. szerintem elég gyerekes, azt állitja gerinctelen vagyok, stb, nem hajlandó elismerni hogy ha ő nem beszél baj se lett volna, és fenyegetőzik, rágalmaz, sérteget uton utfélen. én már nem akarok vele barátságot se mást, de nem tudom most egyedül én láom igy a dolgokat, vagy velem van a hiba??kéem aki normális választ tud vagy ötletet, hogyan kezeljem segítsen!

2012. márc. 13. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne állj vele szóba, és mondd el mindenkinek, hogy vigyázzanak vele, mert gonosz és pletykás. :D
2012. márc. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem vedd sokkal lazábbra vele a barátságot. Nem mondom hogy durván dobd el, mert abból csak még nagyobb baj és veszekedés lenne, de hanyagold ha ő nem kezd beszélgetést te ne keresd többé. Ha ő keres akkor nem kell neki egyáltalán lényegi vagy komolyabb dolgot mondani senkiről és semmiről, pláne ha ő sem beszél magáról és vigyázva ossza meg a titkait. csak felszínes csacsogós legyen a barátságotok a pletykafészekkel.

Ha ő nem szeret csak kihasznál akkor hamarosan le fog kopni ha nem kap semmi lényeges vagy pletykálni való infót.

2012. márc. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
már ott tart a probléma hogy fenyegetőzik embereket akar rám küldni, és igérgeti ha ide utaznak akkor megver, még terhesen is. ráadásul olyanokat ferdit hogy az már szörnyű. valószinű az a baja hogy párom nagy haverságba volt velük régebbről, és mióta én képben vagyok nem rohan náluk hogy ha unatkozik ott töltse az időt. arra is gondoltam szét akar minket szedni, pedig igazán nem szabom meg kivel barátkozzon, és kivel nem, nem megyek utána ha elmegy valahova hogy mikor jön már haza.
2012. márc. 15. 08:32
 4/4 anonim válasza:
Én a helyedben először megpróbálnék leülni vele, és értelmes ember módjára megbeszélni a dolgokat, lezárni, és kideríteni, hogy mi az eredeti oka a genyaságának. Ha ez nem megy, akk jön a trükközés. Voltam hasonló helyzetben, ezt azzal oldottam meg, h a csajt felvettem egy kamu msn-re mintha pasi lennék, és kiderítettem dolgokat, és nem szép, de végül én is megfenyegettem, azóta igazából tartja a távolságot. Nem mondom, h nem beszél rólam, mert biztosan, de megtaláltam azt a leggyengébb pontját, amivel elértem, hogy még fél is tőlem. Mint említettem nem szép dolog, de még mindig rendesebb voltam, mintha felképeltem volna
2012. márc. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!