Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan küzdhető le a magány...

Hogyan küzdhető le a magány ebben a korban? 15f

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és igen magányosnak érzem magam, ami persze valószínűleg betudható a serdülőkor "majdelmúlik" kategóriába, de szeretnék segítséget kérni, hogy már most hogyan tudnám leküzdeni.

Azért vélekedek így, mert nincsenek barátaim, és nem azért mert kocka/emberileg 0 vagyok. Azt vettem észre magamon, hogy valamiért nem engedek senkit magamhoz közel. Nem vagyok képes rendesen társalogni, sőt, frusztrál, ha társaságban kell lennem, annak ellenére, hogy vágyok rá, amikor egyedül vagyok. Nem tudok beszélgetni az emberekkel, ezért nem is ismer igazán senki, még a szüleimmel sem szoktam beszélgetni. Az a néhány, igen gyenge szál, ami a maroknyi "barátomhoz" fűz, mind a szükséghelyzetben véghezvitt tetteimnek köszönhető. Innen tudom, hogy lehetnének barátaim, vagy netán még barátnőm is, de ezek a szociális korlátok, amiket szépen felépítettem magam köré, ellehetetlenítenek. Kérem a segítségeteket!



2012. jún. 9. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
El kéne kezdened valami hobbit, szabadidős tevékenységet, sportot űzi ami kapcsán kapcsolatba kerülhetnél emberekkel és még a jellemedet is formálná. Mivel ha egyedül vagy vágysz a társaságra mindenképpen változtatnod kéne valamit. És hidd el minél hamarabb léped meg annál könnyebb lesz. Valószínűleg gyermekkori trauma is állhat a dolgok mélyén mint a legtöbb ilyen esetben, szóval nagyon sokat segítene ha beszélgetnél néha egy szakemberrel.
2012. jún. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 GhostRider3 ***** válasza:

a magány nem korfüggő


addig nem fog változni a helyzet, amíg nem kezdeményezel vagy legalább nem engeded hogy mások kezdeményezzenek.

ha másképp nem megy, próbálj neten ismerkedni

2012. jún. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, nem nagyon tudok ismerkedni. Csak azokkal akiket már több éve ismerek. Ezt csak úgy lehet kiküszöbölni, ahogy már azt az előttem kommentelők is említették, hogyha ismerkedsz. Tudom, nem könnyű de egy idő után feloldódnak a gátlásaid. Csinálj valami hobby-t így az eberekkel majd tudsz erről is beszélgetni kezdetnek, ha ők is ezt csinálják. Ha megvan a kezdő lökés, onnan már könnyebb lesz:)

16/L

2012. jún. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A nyerő válaszokhoz annyit tennék hozzá: talán az egyik fő gátló tényező a görcsölés, tehát javalom: ne agyalj azon, hogy "húú, most odamegyek a másikhoz, mit is mondjak, mit fog reagálni, és akkor mi lesz?!" satöbbi... Hanem próbálj olyan tudattal hozzáállni az emberi kapcsolatokhoz, hogy általában nincs nagy tétje, egyszeruen csak emberek vagyunk, akik társas lénynek vagyunk.


Persze más dolog az érdekkapcsolat, azok sajnos "muszáj dolgok", de a barátkozás tekintetében BELÜL lazulj... Sokan kifelé lazának mutatják magukat, a legtöbben -főleg kamaszok- eközben szétgörcsölik magukat titokban lélekben, ám jó színészek... annak nem sok értelme van, mivel max. felszíni nyereségre tesznek szert, na meg épp ez a gond sokakkal, hogy érdekként -nyereségként- állnak ehhez, a valódi tartalmasság, kölcsönösség helyett sokan, sajnos... Szóval ők nem megfelelő minta számodra.


Add tehát önmagad (ez lehet h meg is van benned) ÉS LÉLEKBEN NE GÖRCSÖLJ, ezt érd el első körben, javaslom.


Az arany középút mindenben fontos, olykor dinamikával. Tehát nem megfelelő, ha félvállról veszed, akivel barátkoznál, ám a görcsölés is gátló tényező.


Ahhoz ,h ne görcsölj -nagyon komolyan és következetesen vélem- az egyik kulcs: AZ ÖNISMERET, ÉS ENNEK FOLYAMATA.

2012. jún. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy vélem, segíteni fognak!
2012. jún. 11. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!