Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Furcsa, hogy nem vágyom...

Furcsa, hogy nem vágyom társaságra?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, vajon hányan vannak itt így vele, vagy tudnak-e valakiről.

Az internet előtt tengetem a napjaimat, imádok YouTube videókat nézni például, de mindig találok valami érdekeset. Társaság igényemet kielégíti az, hogy van egy jófej anyám meg tesóm, meg van barátom, vele hetente-kéthetente találkozok távolság miatt.

Így megy ez évek óta. Most pl. két hete csak a gép előtt ülök, szinte ki sem tettem a lábamat a házból.

Te furcsán néznél, ha kiderülne, hogy az egyik ismerősöd ilyen?



2012. jún. 3. 07:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is ugyanilyen vagyok, bár én anyámék helyett megelégedek pár internetes ismerőssel. Persze anyámékkal is beszélek, csak nem igénylem, inkább ők keresnek. Olyan is volt hogy nem mentem ki egy hétig a lakásból. Főleg apám szokta néha szóvá tenni, hogy ez nem jó, de nem értem, mert nekem jó, ha nem lenne, nem így élnék. Mivel alapból nincs bajom az emberekkel, tehát nem azért nem keresem mások társaságát, mert félnék tőlük, vagy utálnám őket, vagy ilyenek, inkább csak untatnak. Szóval nem tudom, másnak ez miért probléma. Persze biztos az a baj, hogy sosem volt barátom - nem is akarok, se családot, gyerekeket, szóval sérelmezi hogy nem jön az unoka - bár még ahhoz fiatal vagyok. De az ilyesmikre ott a húgom, szóval végképp nem értem.
2012. jún. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem furcsa! Nekem is volt ilyen időszakom, 2 évig tartott! :D

Azért az ember mégis igényli a társaságot, és szép lassan elkezdtek hiányozni az emberek. Gép előtt ülni hetekig azt nem ajánlom, rettentően ki tudja szívni az ember erejét!

2012. jún. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem, az ember nem ilyen - vagyis nyilván a többség igen, de nem mindenki. Lehetnek ilyen időszakaid, de nálam (első vagyok) ez nem pár éve tart, hanem konkrétan mindig ilyen voltam, kiskorom óta.
2012. jún. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! (Jöhetnek még:))

Nekem is kiskorom óta tart ez igazából, sosem buliztam, és nem kötöttek le az emberek... Mindig én néztem furcsán rájuk, amiért a legapróbb baromságon is képesek órákig beszélgetni, nem voltam kíváncsi rá.

Valahogy örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel. Sosem tudtam, hogy csak én vagyok-e ilyen, mert hát nem sok embert ismerek... :D

2012. jún. 3. 07:48
 5/13 anonim ***** válasza:
nos én is hasonlóan vagyok, legtöbbször szintén itthon ülök és filmezek, videókat nézek stb, viszont én azért szoktam magamnak kitalálni programokat házon kívül is, pl elemgyek túrázni, felülök egy buszra/villamosra és megyek vele egy kört, vagy csak szimplán sétálgatok a városban ... de mindezt egyedül szeretem csinálni. Úgyhogy szerintem egyáltalán nem furcsa, elég sokan vagyunk ezzel így
2012. jún. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Amilyen társasági körök kialakulnak manapság, abból jobb is is kimaradni. Nem lehet kulturált viselkedésnek nevezni sajnos.
2012. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy én is (első) el szoktam menni ide-oda ha olyan kedvem van, csak ez kevésbé jellemző. Szóval elmegyek akárhova, sétálni, vásárolni, moziba, kiállításra, erdőbe stb, de úgy vagyok ezekkel, hogy ha mással mennék az inkább csak zavarna, mert rá kellene akkor figyelnem, nem tudnék a kiruccanásom céljára koncentrálni.
2012. jún. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy hozzád hasonlót, vele neten anno jól elbeszélgettem, de aztán nem is lakik messze, de találkozni sosem akart, pedig már több mint egy éve ismertük egymást és minden nap beszéltünk. Én szeretek minnél többet társaságban lenni, ilyen vagyok... nekem ez nagyon furcsa, és nehéz megérteni hogy egy ember hogy lehet ilyen, ha megtudom egy emberről h ilyen, szinte egyből elvesztem az érdeklődésemet, és fölöslegesnek tartom az ilyen embert az ismerettségi körömben, dehát nem vagyunk egyformák, ha te így vagy boldog akkor hajrá, ne foglalkozz mások véleményével ;)
2012. jún. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Csatlakozni jottem:) En is ilyan vagyok. Vannak barataim, nincs bajom az emberekkel, nem felek toluk stb. de akkor is egyedul erzem magam a legjobban. Alig varom, hogy egyedul lehessek olyankor olvasgatok, filmet nezek esetleg tornaszom, vagy ami eszembe jut a lenyeg, hogy egyedul legyek. Nagy csaladba nottem fel mindig tele volt a haz de minden nap elvonultam egy kicsit egymagam szoval nagyon igenylem az egyedulletet. Eddig en is azt hittem csak en vagyok ilyen es ezert igyekeztem magamra parancsolni aktivabb mozgalmasabb programokat, eljarni ide oda mer nem akartam kulonc lenni, a testverek kozul csak en vagyok ilyen igy megvoltam gyozodve arrol, hogy valami baj van velem de most mar tudom egyszeruen csak nem vagyok tarsasagi ember, jol erzem magam egyedul is es olyan jooo lenne ha a korulottem levok is elfogadnanak igy es megertenek, hogy nincsen semmi bajom csak egyszeruen nekem erre szuksegem van. Szamomra az lenne a tokeletes elet ha minden heten ket napot emberek kozott toltenek (baratok, csalad stb.) a hatralevo napokat meg egyedul:D tiszta happy lennek!
2012. jún. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez mással is előfordul. Nekem példul csak egyszer volt barátnőm, még gyerekként-- azóta se baráti köröm, se barátom, se barátnőm és soha nem is volt szándékomban. Igaz soha nem voltam haragban se a környezetemmel, de azért senkit nem engedtem túl közel magamhoz se.


Csak a szűk családom az, akikhez teljes mértékben tartozom.

Ma 70 vagyok minden szomszédomnak köszönök és mosolygok és udvarias vagyok, nincsenek haragosaim-- de képtelen lennék bárkit is behívni magamhoz egy kis dumcsira vagy átmenni egy kis pletykára, mint hasonszőrű nők, vagy férfiak szokták.


Számomra az a furcsa és zavaró amikor valaki erőszakosan barátkozni akar. De amint látom itt lakom idestova 15 éve és a szomszédaim most már elfogadták a zárkózottságom.

2012. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!