Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miert erzek igy es hogyan...

Miert erzek igy es hogyan gyozhetnem le?

Figyelt kérdés

Kulfoldre koltoztunk. A baratkozas eleve nehezen megy. Raadasul ha nincs mellettem valaki (egy barat) akkor az onbizalmamnak is annyi. Tehat tudnek beszelgetni a tobbiekkel, de valamiert nem megy. Elkepzelem hogy most odamegyek es megszolitom ot meg ot, de mire elerek odaig az jut eszembe, hogy "majd maskor" meg hogy "mindegy"... Egy baratnom van, de valamiert ot sem erzem annak. Azert lehet mert az otthoni barataimhoz kepest neki nemtudok megnyilni annyira es ezert kevesbe tekintem a baratomnak?

Nem ertem miert erzek ilyen furan, mert meg soha nem tapasztaltam ilyesmit..

Meg ha nem is tudjatok a valaszt, hogyha ti is kerultetek hasonlo helyzetbe, vagy ismertek valakit akivel tortent ilyen irjatok rola! Sokat segitene.



2012. jún. 1. 01:00
 1/7 anonim válasza:
0%
hosszú a poszt, nem olvasom el. ha leírod 2, max 3 mondatban a lényeget, akkor elmondom a véleményem
2012. jún. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha leirod a velemenyed akkor nem pontozlak le. Ezzel a valasszal nem erek sokat..

Vannak am hosszabb leirasok is...

2012. jún. 1. 01:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Én itthon voltam ugyan így...

Először is, ha voltak itt barátaid, akkor tartsd velük a kapcsolatot! mesélj el nekik mindent!:) ez jó és önbizalmad is lesz.

Aztán nem kell aggódnod, lassan minden jön majd magától:) próbálj meg beszélgetni másokkal, ha többen vannak menj oda, hallgasd őket szólj bele a témába!:) és ne aggódj,csak legyél nyugodt és őszi te, akkor semmi baj nem lehet:)

2012. jún. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod. Az egyik baj az, hogy a koltozes elejen meg egy csomoan irtak, olyanok is akik a haver kategoriaba is epphogy becsusztak. Roluk tudtam, hogy elobb-utobb abbamarad az erdeklodesuk, de mar olyanok sem irnak nekem akiket a barataimnak hittem. Raadasul tudom is roluk, hogy fentvannak, elolvastak amit irtam csak eppen lesz*rnak. Az egyik inkabb jatszik a gepen masik nem tudom mit csinal... de valahogy egyiknek sincs ram ideje. Szerintem ha ennyire sem meltatnak nem is a barataim. Mar azt is fontolgatom, hogy talalkozzak-e veluk mikor hazamegyunk. Kifogast lehet keresni, persze, van hogy az ember nem er ra. De 4-5 honap utan azert......

Vannak akik 'kitartanak' mellettem, viszont amikor irjak, hogy ilyen meg olyan programot csinaltak a barataikkal, mikozben en itt alig merek megszolitani barkit is, egy hatalmas vesztesnek erzem magam.

2012. jún. 1. 23:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Vedd úgy, hogy veszteni valód nincs. Ők is ugyanolyan emberek ,mint te.:) Ha magabiztosan mész oda, nem fognak kinevetni.
2012. aug. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mit értesz az alatt, hogy "majd máskor" és "mindegy"? Miért mindegy, miért zárod le ennyivel?

Most ezeket komolyan kérdezem, mert sajnos csak magadban tudod ezt megválaszolni, és lehet hogy itt kezdődnek a gondok, és nem ott, hogy nem mersz megszólalni. Nem lehet, hogy úgy érzed felesleges velük beszélni, és ezért mindegy a dolog?


Egyébként nyugodtan szólíts meg bárkit, akár itthon is, én nem is értem, hogy ez miért nagy dolog. Oké, itthon konkrétan hülyének néznek ha idegenül odamész valakihez, és érdeklődsz, elbeszélgetsz egy random emberrel. Pedig ezzel semmi gond nincs - nem lenne-, mégiscsak emberek vagyunk, beszélgetünk, társas lények vagyunk, miegymás.

Én pl. kifejezetten szeretek beszélni idegenekkel, főleg külföldiekkel. Ne hidd, hogy ők nem beszélgetnének veled. Gondolom nem egy sziamizu kérdésre mennél, hanem komolyabbra. Ha ezt tudják ők is, biztos, hogy semmi baj nem lesz. Miért is lenne?


Az pedig, hogy az itthoni haverok barátok nagy ívben leszarnak, nem újdonság. A többség most már ilyen 20, 30, 40 éves kategóriában is. Mai embereknek csak lehúzásra kell a másik, pedig sajnálom hogy ezt kell mondani, de tényleg így van.

Örülj neki, hogy külföldön vagy, és nem itthon, ebben a közegben. Sok lehetőséged lehet még ott, ami itt nem. Ha nem is sok, de még mindig több mint itt...


Ha gondolod írj privátot, én beszélek veled szívesen (ahogy bárkivel, csak itt jön megint képbe az, hogy az átlag még beszélni se akar, semmit nem akar, csak pénzt, segítséget, miegymást, aztán ebből viszont soha nem fogsz látni semmit), sőt mindig jó új embereket megismerni ahogy fentebb is írtam.

2012. aug. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Na én pont ilyen vagyok, mint te. És utálom magam ezért. A baj az, hogy én a saját családommal is így vagyok. Mamáméknál vagy nagybátyáméknál alig merek megszólalni csak kénszeresen mosolygok és ennyi. A barátom szüleinél még rosszabb, alig merek odameni aztán mégis rászánom magam, h most megvátozom, és aztán egy kupakot sem tudok rácsavarni az üvegre, mert remeg a kezem. Nekem idegenekkel könnyebben megy, mert nem isemrnek, nem alkotnak ég rólam véleményt, ezért velóük nyíltabb vagyok. Mindeki mondja, hogy menj oda és beszéless, ne érdekeljen, hogy mit gonolnak. Magamról tudom, hogy mondani könnyű és ezt te is tudod szerintem, hogy semmi okod nincs félni, mégse azt csinálod amit az eszed mond és amit az agyadban ezerszer lejátszottál és elképzeltél. A megoldásra én is kíváncsi lennék, de ha valkai hozzámszól akkor igyekszem normális választ adni és nyitottabb lenni, ha már egyszer hozzámszóltak. Külföldiekkel meg szerintem könnyeb, mert őket cska érdekli, hogy honnan jöttél, mit csinálsz, hogy milyenek az ünnepek stb. :) vagy kérdezz szokásokat :)

Nem könnyű, tudom ,de sok sikert!! :))

2012. aug. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!