Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Neked mi az életcélod? Számodr...

Neked mi az életcélod? Számodra mit jelent az élet? Mi tesz boldoggá? Mit akarsz elérni?

Figyelt kérdés
Sokan vagyunk, különfélék, mások. Ezért mások az álmaink is. Te mire vágysz?

2012. jún. 17. 19:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
38%
sajnos már csak a halálra.
2012. jún. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Óh, de miért? Vagy volt olyan dolog, amit elértél az életben, és utána mondtad: ,,Igen, ezért megérte küzdeni!"
2012. jún. 17. 20:02
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

az életcélom az hogy minél többet boldog legyek, mások szemében maradandót alkossak, az emberek örömmel gondoljanak rám, és büszke lehessek saját magamra.


mit jelent számomra az élet? na ez egy jó kérdés, nem igazán tudnám megfogalmazni. egy olyan valami ami mindig kínál új lehetőségeket, végtelen variációja van hogy merre induljak tovább és mi történjen velem és teljesen kiszámíthatatlan. ugye egyszer fent egyszer lent...igyekszem minél többet fent lenni és egyre jobb lenni mindenben. mint egy játék aminek több milliárd játékosa van, mindenki játssza, és egy olyan valaki akarok lenni aki kitűnik a többi közül


mi tesz boldoggá? sokminden, apróságok. ha elismernek bármilyen téren. akár ha valaki azt mondja hogy felnéz rám és példaképként tekint rám mert attól érzem hogy valamit jól csinálok. ha valakinek aki számomra fontos örömet okozhatok. ha bármilyen téren sikereket érek el és büszke lehetek magamra.


mit akarok elérni? hogy a tőlem telhető legjobb legyek abban amit akarok, hogy egy olyan valaki legyek akit ha kívülről ismernék felnéznék rá. és természetesen hogy boldog legyek és az élet minden lehetőségét kipróbáljam

2012. jún. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

3. hozzászóló! Sok mindenben egyet értek veled. Én is ki akarok valamilyen szinten tűnni a többiek közül, ettől is elégedettebb leszek.


Nekem az életcélom az, hogy orvos legyek, kimenjek Angliába, vagy egy esős részére az USA-nak. És az is, hogy egyszer a szemébe nézhessek azoknak az embereknek, akik nem hittek bennem semmilyen téren, és azt mondhassam: ,,Tessék, elértem, kijutottam, megcsináltam!" Ezek az emberek...az apám, az anyám, egyes "barátaim"...


Nekem az élet egy verseny! Verseny az oviban a jobb játékért, az suliban a jobb eredményért, a helyesebb pasikért/csinosabb csajokért. Verseny az egyetemre való bekerülésért, az ösztöndíjak elnyeréséért, a jobb munkahely megszerzéséért, szebb ház felépítéséért...sorolhatnám.


Boldoggá? Ha elismernek! Már csak azért is, mert eddig ha küzdöttem, se ismertek el. Mindig kitűnő voltam, már végzős leszek az idén, és a szüleim már "megszokták", persze másnak még a 4-esért is örülnek...Valami olyasmit szeretnék elérni, amire mondhatom: megérte! Igen!


Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is!

18/L

2012. jún. 17. 20:17
 5/29 anonim ***** válasza:

3. vagyok újra

nekem csak az értékrendem kicsit más sokszor mint a "társadalom által elvárt" ezért is nem vagyok életmódilag egy követendő példa, mégis sokan annak tartanak. a saját elvárásaimnak megfelelek és úgy vettem észre hogy hiába nem foglalkozom a sulival és alig vagyok otthon, hiába vannak káros szenvedélyeim, mégis az emberek elismernek és tisztelnek. bár nem e miatt hanem a személyiségem miatt amihez ezek is hozzátartoznak és az az amit maximálisan próbálok fejleszteni ugyanis pszichológia irányába szeretnék tovább menni, és az életmódom is segít abban hogy kiismerjem a lehető legjobban magamat és másokat ( most 18/F vagyok jövőre érettségizem)


ez a verseny felfogás tetszik, mert ez azt jelenti van benned kűzdőszellem és motiváció, ami belőlem pl sokszor hiányzik. pontosabban ha valamit akarok megszerzem megteszem stb de ha vmit kényszerből vagy kötelességből kell tennem hidegen hagy. a másik ami jellemző még rám ilyen felfogás terén hogy nem szeretem "a kitaposott utat" járni, bárkit is követni, inkább kialakítom a saját utamat. sokkal nehezebb, de mégis szabad, kötöttségektől mentesebb és sok mindent megélek ezáltal.


gondolom azért nem ismertek akkor el mert eleve magasak az elvárások, és ahogy látom te is elég magas elvárásokat állítasz saját magad számára.


egyébként érdekel ez a téma szívesen beszélgetek erről:)

2012. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Nagyon jó! Nem szeretsz kitaposott úton járni :) Vagyis nem akarsz valakinek a gyenge "másolata" lenni, hanem a saját elveid szerint alakítod az életedet. Ez tetszik :) Belőled biztosan jó pszichológus lenne :) Ugyanis az előbbi hozzászólásomban az elhatározásaim okait kerested.


Általában jellemző az emberi természetre, hogy nem szívesen teszi meg azt, ami kötelező. Gondolj csak a kötelező olvasmányokra! És az a dolog, hogy te a saját magad elgondolásai és nem mások elvárásai szerint élsz, ez SZABAD gondolkodásra utal, ha nem tévedek. Ez néha belőlem hiányzik :( Sokszor korlátozom magam, pl. szívesen elmennék bulizni a barátnőkkel, de a családi konzervatív elvárásoknak engedelmeskedem. Vagy néha olyan szívesen elmennék biciklizni, csak úgy, mert élvezem; de apa nem enged (mert rendőr volt és sok mindent látott), és én nem szállok vele szembe. És ettől a buroktól, a korlátoktól már lassan kezdek megszabadulni. Kezdve azzal, hogy én felvállaltam: Jövőre első helyre a Semmelweist jelölöm meg, hiába Debrecen lenn közelebb! És ezért büszke is vagyok magamra :) Első lépés :)


Neked volt már ilyen?

2012. jún. 17. 20:52
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

hát nekem már a környezetem, családom beletörődött abba hogy nem igazán lehet korlátolni de ezt már elég fiatalon elkezdtem hogy keressem a saját utam. nem egyszer hibáztam és rosszul jártam (apróságoktol egészen a legdurvább dolgokig) de semmit sem bántam meg, azáltal hogy önfejű voltam és mindig ellentmondtam mindenkinek, rengeteg tapasztalatot szereztem mindenben.. de ebből a túlzott szabadságvágyból hátrányom is származik, ugyanis nem bírom elviselni ha valaki "fölöttem áll" vagy próbál parancsolni nekem. fiatal korom ellenére rengeteg munkám volt már ( idegenvezető, tolmács, raktáros, óvóbácsi, árufeltöltő stb sorolhatnám) de az olyan helyekről ahol volt egy főnök aki parancsolgat ott egyből felmondtam vagy kirúgtak mert megmondtam a magamét.

ez az önállóságom és szabadságom valószínűleg amúgy abból ered hogy hogyan nőttem fel (amit itt nyilvánosan nem tárok ki max üzenetben), és e miatt van az is hogy miért nincs előttem semmilyen követendő példa. gyakran kielemzem magam hogy miért vagyok olyan amilyen, + ismerősöknek vagyok amatőr pszichológusa vagy csak akár támasza és segítsége

2012. jún. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Cél? Hogy elismerjék a tevékenységemet. De legfőképpen, az, hogy elérjem a kitűzött célt és büszkén ki tudjam jelenteni, hogy: Megcsináltam!


Élet jelentése? Egy küzdelmet saját magaddal és a társadalommal szemben. Meg kell küzdened magaddal, hogy ki tudd tűzni az életcéljaid, felül tudj kerekedni az életedben adódó problémákon és küzdelem a társadalommal szemben és a rosszakaróiddal. Fejlődni kell, hogy a végén jobb lehess.


Boldogság? Az, ha elismerik azt amiért megküzdöttem. Ha boldoggá tehetem azokat akik fontosak számomra és ha bebizonyosodik az amit "megjósoltam".


Mit akarok elérni? Azt, hogy egyszer a grafikus szakmában egy örök értékű, képernyőképes grafikát létrehozzak és azt a "művet" a nevemmel azonosítsák. Olyan legyen amire mindig örömmel emlékszünk és az életünk valamely szakaszát jellemzi.

16/L

2012. jún. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Nem semmi ez a sok munkahely! Neked aztán tényleg van tapasztalatod arról, mi az élet. Nekem sajnos nincs.


Kérdés: Szerinted mitől fog valaki érteni az élethez?

Sokat kell szenvednie? Vagy a tapasztalat? Esetleg hogy sok embert ismerjen?

Mondok egy példát. Egyszer a szüleimmel a házasság problémájáról beszélgettünk, és erősen javasolták, hogy gazdag férjet válasszak, erre én:

- De nekem a szerelem a fontos! A pénz pedig nem boldogít!

- Majd felnősz...

Ekkor megfordul a fejemben: És ők? Nem szerelemből házasodtak? Ugyan már! Ok, elismerem, életszükséglet a pénz, de azért házasodni alantas és középkori dolog. Mind1, lehet nincs igazam.


Kb 10 éves lehettem, amikor először találkoztam egy velem egykorú, külföldi kislánnyal. Természetesen nem beszéltem a nyelvét, de nagyon kíváncsi voltam rá, és ő is rám :) Ugyanazon a helyen üdültünk, és habár nem értettük egymást, mégis összebarátkoztunk :D De erre apa:

-Hülye külföldiek, takarodjanak vissza a saját hazájukba!

-De apa, ő a barátom!...(de neki aztán beszélhettem)

És mai napig nem értem sem őt, sem a hozzá hasonló embereket! Már csak azért sem, mert egyszer én is ki szeretnék menni, és félek az elítéléstől.

Te melyik oldalon állsz?

2012. jún. 17. 21:41
 10/29 anonim ***** válasza:

én teljes mértékben az előítéletek ellen vagyok, azon az elven vagyok hogy az előítélet a tudatlan emberek védekezési mechanizmusa. jó elismerem sokszor van alapja és többnyire személyes tapasztalat terén, de pár negatív példából nem lehet elítélni egy népet vagy akár egy embertípust. mifelénk ráadásul elég kiélezett ez az ellentét ( főleg etnikai értelemben ugyanis az emberek kb fele itt roma szóval ismerősök közt is nagy számban megfordulnak, és azt vettem észre hogy sokukra tényleg igaz a sztereotípia ami rájuk ragadt, de sokukra viszont egyáltalán nem és ők szívják meg a többi miatt. mert a magyar ember stresszes és fél az idegentől, fél attól amit nem ismer)

e mellett sok külföldivel is barátkoztam össze főleg olaszokkal ( egyrészt mert a családban is van olasz és részben az vagyok, másrészt mert több alkalommal voltam olasz korosztályos csapatoknak a tolmácsa idegenvezetője és programszervezője). na mindegy a lényeg az hogy azt az évi pár napot amit köztük töltök, a legboldogabb napjaim közt tartom számon. a mentalitásuk miatt, hogy ők tényleg az élet napos oldalát nézik, nem a stresszt a negatívumokat hanem mindenben meglátják a jót, a humort, a kedvezőt és nem törődnek a problémákkal nem rágják magukat minden apróságon, ami viszont ebben az országban az emberekre nagyon jellemző. a másik dolog meg mikor éjszakánként eljárogatok rengetegszer van hogy külföldiekkel ismerkedek össze, volt hogy mexikóiakkal, amerikaiakkal, franciákkal stb és mesélik el az élményeiket hogy mik történtek velük itt és ilyenkor belegondolok hogy értékeljem azt amim van és ahol élek.


hát hogy mitől fog valaki érteni az élethez, szerintem az egyik kulcsa a tapasztalat, minél több dolgok élt meg az ember, annál több mindenből tudja levonni a számára hasznos következtetéseket, és ez által fejlesztenie magát. a másik ami összefügg ezzel hogy minél jobban kiismeri magát az ember jobban fogja tudni hogy mi az amit ténylegesen akar, amire képes és amire vágyik, boldoggá teszi. az hogy sok embert ismerjen az is jól tud jönni mert oda vissza működik hogyha kiismerek másokat ezáltal magamat is jobban, és ha magamat jobban akkor másokat jobban. ilyen téren otthon vagyok és már mozgásból vagy akár egy tekintetből le tudom szűrni nagyjából hogy a kérdéses ember milyen típusú és mi a véleménye rólam, és ez mindig hasznos tud lenni mert így mások előtt tudok járni egy lépéssel.


a példában amit felhoztál szerintem teljesen igazad van ugyanis lehet hogy a pénz irányít mindent sőt ez tény hogy így van, de ez nem feltétlen függ össze a boldogsággal. lehet hogy közhely de tényleg igaz hogy nem lehet mindent pénzért megvenni és hogy a pénz nem boldogít.

2012. jún. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!