Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudok mit kezdeni az...

Nem tudok mit kezdeni az emberekkel. Lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Először is utálok magamról beszélni. Az örömeimet, sikereimet csak azokkal osztom meg, akiknek részük volt benne. Pl. munkahelyi sikert megünneplem a kollégákkal. A problémáimról csak annak beszélek, akiről feltételezem, hogy tud rajta segíteni. Másnak nem beszélek róla.

De így vagyok másokkal is. Elmondja nekem a problémáit, de minek, ha úgysem tudok rajta segíteni. Szerintem, ha valakinek elmondom, hogy mi a gondom, de nem tud rajta segíteni, attól nem lesz jobb nekem, tehát feleslegesen mondom el. Ebből következően a férfiakkal sem tudok mit kezdeni. Tulajdonképpen ha nem lenne szexuális vágy, nem is beszélnék velük. És hát nem tudok rájuk figyelni, ha beszélgetésre kerül sor, egyszerűen kikapcsol az agyam, fel sem fogom, hogy mit mondanak, és nem is emlékszem rá. De ez igaz mindenkire, nemcsak a férfiakra. Elvileg az ember társas lény, de én nagyon nem vagyok az. És nem tudom, hogy mi a bajom. Van erre valami magyarázat? Vagy rossz nevelést kaptam, vagy mi lehet ez?


2012. jún. 18. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Túl tárgyilagos vagy. Mindíg mindent logikusan akarsz kezelni, csak akkor csinálsz valamit ha tudod hogy értelme van. Lehet az is hogy antiszociális vagy, nem érdekelnek mások gondolatai, problémái, csak a magadén segítesz, mert ezt diktálja az életösztön. Nincsenek őszinte érzések= nincs empátia = nincs késztetés a kommunikációra. De aztán lehet hogy valami történt veled ami miatt ez van.

Én is hasonlóan viselkedek sokszor, de nálam ez hangulatfüggő.

2012. jún. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 GhostRider3 ***** válasza:
szerintem nincs ebben semmi fura, hogy nem osztasz meg mindent mindenkivel. talán nem érdekelnek annyira az emberek, mint másokat. ne foglalkozz ezzel, azt csináld az életben, amit szeretsz, ami érdekel. valószínűleg nincs is igazán mély közlendőjük, ahogy az embereket ismerem.
2012. jún. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 GhostRider3 ***** válasza:
az elsővel nem értek egyet, olvasd el újból figyelmesen a leírást.
2012. jún. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"valószínűleg nincs is igazán mély közlendőjük"


Ezt érzem én is. Nem akarnak mondani semmit, csak fecsegnek. Én nem tudok csak úgy csevegni, ha nem akarok mondani semmit, akkor hallgatok. Olyan mintha nem tudnák elviselni a csendet.

2012. jún. 21. 13:50
 5/7 GhostRider3 ***** válasza:
én is így látom őket. ezért fordul sok ember függőségekhez is, meg ezért hazudja, hogy nincs ideje sportolni, de naponta 4 órát tvzik meg gépezik. szórakoztatottságra vágynak. hol laksz?
2012. jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A Bakony fővárosában.


Kedvenc írónőmtől egy idézet: "...ha éppen nem üvöltök, mekkora csönd zúg a fejemben!"


Azt gondolom, azért beszélnek folyton, bármiről, hogy ne kelljen szembesülniük azzal, hogy egy nagy üresség van a fejükben.

2012. jún. 22. 12:35
 7/7 GhostRider3 ***** válasza:
ez is lehet. gyakorlatilag ez volt az, ami több hetes bezártság után előhozta a hallucinációkat é őrületet a sötét zárkákban élő rabokból.
2012. jún. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!